Fornite czy Apex

Zarówno Fortnite, jak i Apex Legends to naprawdę świetne gry typu battle royale, ale jeśli tak naprawdę która z nich jest lepsza?

Fortnite od dłuższego czasu dominuje w świecie gier, również jeśli chodzi o kasyno bonus. Darmowa gra zyskała na popularności i nadal jest jedną z największych gier w historii. Dzięki nowym wydarzeniom i ciągłemu pozyskiwaniu nowych graczy wydawało się, że nic nie będzie w stanie spowolnić Fortnite.

Apex Legends jest na pierwszy rzut oka niezwykle podobny do Fortnite. Nowa strzelanka to także darmowa gra Battle Royale. Apex Legends widział także ogromną eksplozję popularności, podobnie jak Fortnite, i wielu zaczęło mówić, że Apex Legends może być śmiercią Fortnite.

Apex Legends rośnie cztery razy szybciej niż Fortnite

Choć na początku wyglądają podobnie, między tymi dwiema grami istnieją ogromne różnice, a obie prawdopodobnie zapewnią różne typy graczy. Podczas gdy Apex Legends może nie „zabić” Fortnite, nie wykazuje też żadnych oznak spowolnienia i stanie się jeszcze większą grą niż obecnie.

Ponieważ obie gry oferują podobne rzeczy, ale z ogromnymi różnicami, trudno jest stwierdzić, która z nich będzie dla Ciebie odpowiednia. Chociaż trudno jest rozstrzygnąć, która z nich jest zdecydowanie lepsza, oto główne mocne i słabe strony każdej gry oraz sposób, w jaki się zestawiają.

1. System budowli
Jedną z głównych zalet Fortnite jest umiejętność budowania. Gracze mogą dekonstruować otaczający ich świat i gromadzić zasoby. Po zebraniu drewna, metalu i cegły gracze mogą używać ich do budowania wokół nich konstrukcji. Ta prosta mechanika otwiera światy możliwości. Gracze mogą korzystać ze swoich struktur, aby osiągnąć nowe szczyty, dostać się w niedostępne obszary i szybko zbudować dla siebie osłonę.

System budowlany w Fortnite jest łatwy do podniesienia, a jednocześnie zapewnia dużo miejsca na kreatywność i złożoność. Chociaż w Apex Legends znajdują się mechanizmy, które pozwalają graczom na poruszanie się i interakcję z mapą, w Fortnite nie ma nic na poziomie systemu budowania. Fortnite pozwala również graczom budować pułapki w sprytnych miejscach, dodając dodatkowe poczucie interakcji i możliwości gry. Z drugiej strony satysfakcjonujące jest również całkowite zniszczenie otaczającego cię budynku.

2. Postacie
Chociaż z pewnością nie jest to zupełnie nowa rzecz do dodania do gry wideo, Apex Legends jest pierwszą dużą grą Battle Royale, która dodaje różne postacie o różnych umiejętnościach. Overwatch to świetny przykład tego, jak posiadanie postaci o unikalnych zdolnościach może sprawić, że strzelanie będzie niezwykle zabawne, a jednocześnie doda warstwy złożoności. Apex Legends pozwala wybrać swoją rolę i współdziałać z członkami drużyny.

Idąc za przykładem gier takich jak Overwatch, Apex Legends rzuca dodatkową strategią, która może uczynić grę trudniejszą. Dzięki Fortnite jesteś wcielony jako ogólna strzelanka, a Apex Legends zapewnia wyjątkową, kolorową postać. Choć może się to nie wydawać największą różnicą, różne umiejętności całkowicie zmieniają sposób grania w grę.

3. Broń
Główną zaletą Apex Legends jest system broni. Zarówno Fortnite, jak i Apex Legends koncentrują się na poszukiwaniu i zbieraniu najlepszej broni na mapie i używaniu jej na swoją korzyść. Apex Legends idzie o krok dalej, zbierając dodatki i modyfikacje dla swojej broni.

Jesteś w stanie ulepszyć i dostosować swoją broń w locie, dostosowując ją do dokładnie tego, czego potrzebujesz. Fortnite ma dodatki, które są już na broni, i ma znacznie mniej możliwości dostosowywania. Broń Fortnite jest również bardzo ogólna, jak strzelby i pistolety. Apex Legends ma znacznie więcej unikalnych i interesujących broni do użycia na polu bitwy.

Ostatecznie różnica między grami sprowadza się do tego, jakim jesteś graczem. Apex Legends to bardziej tradycyjna strzelanka z widokiem z pierwszej osoby i doskonałą mechaniką. Apex Legends nagrodzi tych, którzy są przyzwyczajeni do grania, dając im więcej opcji, aby pokazać swoje umiejętności i grać tak, jak są przyzwyczajeni.

Największą siłą Fortnite i dlaczego stał się tak niewiarygodnie popularny, jest to, że jest bardzo dostępny. Każdy może podnieść Fortnite i szybko nauczyć się podstaw, a dzięki specjalnym wydarzeniom i nowym zwrotom akcji wszyscy nowi gracze będą uzależnieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *