Funkcjonariusze KAS zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu walczą z podziemiem hazardowym. Podczas ostatnich działań na terenie Rzeszowa i Dębicy zatrzymali 23 nielegalne automaty do gier hazardowych.

Funkcjonariusze KAS z rzeszowskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne w obszarze nielegalnego urządzania gier na automatach oraz nielegalnego posiadania automatów do gier. Podczas przeprowadzonych czterech kontroli na terenie Rzeszowa i Dębicy, funkcjonariusze zatrzymali łącznie 23 automaty do gier hazardowych.

11 urządzeń zatrzymanych zostało podczas kontroli w lokalach oferujących gry hazardowe na terenie obydwu miast, natomiast pozostałych 12 automatów znajdowało się w jednym z osiedlowych garaży na terenie Rzeszowa. W związku z ich zatrzymaniem, wszczęto 4 postępowania karne skarbowe.

Od początku tego roku, funkcjonariusze KAS w woj. podkarpackim zatrzymali łącznie 415 automatów, działających wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Z kolei bilans działań kontrolnych w tym zakresie w 2017 r. na terenie Podkarpacia to zatrzymanie 576 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych, w wyniku czego wszczęto 245 postępowań karnych skarbowych i 435 postępowań administracyjnych.

Nałożone kary wyniosły ponad 5,7 mln. złotych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *