„Głos szczęścia” dla loteryjnych milionerów

Angelica Bengtsson

Przez kłopoty finansowe postanowiła zejść z lekkoatletycznej bieżni i zatrudnić się przy robotach drogowych. Kiedy wiadomość o tym obiegła wszelkie media, znalazła angaż w totalizatorze sportowym jako telefoniczny „głos szczęścia”. Szwedzka tyczkarka Angelica Bengtsson sprawdza się w nowej roli.

„Jej praca będzie polegała na dzwonieniu do osób, które trafiły główną wygraną w szeregu gier i zakładów i informowanie ich o tym, że właśnie zostali milionerami” – poinformował państwowy monopol loteryjny Svenska Spel.

Angelica Bengtsson bankrutowała przez koronawirusa

Firma organizuje poza totalizatorem piłkarskim też zakłady typu lotto i szereg innych gier losowych. Posiada też sieć kasyn w całym kraju. Jej roczny obrót to ok. miliard euro, z czego połowa to zysk.

Jego część przekazywana jest krajowej konfederacji sportu głównie na rozwój sportu młodzieżowego. Firma jest też największym sponsorem szwedzkiego sportu i jej logo widnieje na koszulkach zawodników większości reprezentacji m.in. piłkarskiej.

Svenska Spel zdecydowała się zatrudnić tyczkarkę po informacjach w mediach w kwietniu, że po odwołaniu imprez na całym świecie z powodu epidemii koronawirusa znalazła się w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że zamierzała podjąć pracę przy kierowaniu ruchem samochodów podczas robót drogowych.

Jesteśmy firmą, która aktywnie wspiera szwedzki sport więc poczuliśmy się zobowiązani do pomocy zawodniczce, która jest naszą wielką nadzieją olimpijską, a my przecież wspieramy nasz komitet olimpijski. W zamian otrzymaliśmy świetny efekt PR, ponieważ Angelica jest jedną z naszych narodowych gwiazd i posiada ogromną rozpoznawalność – powiedział rzecznik Joakim Moernefaelt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *