Internetowe regulacje w sprawie hazardu

Gry hazardowe
Bartosz 22/03/2017

Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2017

Zaakceptowany przez rząd projekt ustawy o grach hazardowych z jednej strony liberalizuje bardzo restrykcyjną ustawę z 2009 r. a z drugiej umożliwia daleko idącą kontrolę państwa.

W projekcie przewidziano możliwość zablokowania dostępu do nielegalnie działających stron internetowych oraz „utrudnianie wykonywania płatności na rzecz podmiotów oferujących nielegalne gry hazardowe w internecie”. Ten obowiązek spadnie na operatorów telekomunikacyjnych.

[numblock num=”” style=”3″]Teraz urząd celny kontroluje firmy bukmacherskie, ale aby założyć blokadę na jakąś stronę internetową, taka decyzja musi przejść przez policję i sąd. Jest to więc długa procedura. W nowej ustawie jest to bardzo sprytnie opisane. Blokowanie stron i płatności jest przerzucone całkowicie przez Komisję Nadzoru Finansowego i ministerstwo na operatorów. Będą mieli dwa dni, na to żeby się dostosować do tego, co jest w rejestrze stron zakazanych – mówił Mateusz Juroszek prezes STS, jednej z największych legalnych firm bukmacherskich.[/numblock]

Jego zdaniem dzięki temu zwiększą się wpływy do budżetu państwa. Dzisiaj ministerstwo ma rocznie ok. 1,5 mld. zł wpływów od legalnych bukmacherów.

Całość czytaj na: e-play.eu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL