Kolejne automaty do gier hazardowych zlikwidowane

Pracownicy i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach w dniach 26-29 listopada 2018 r. przeprowadzili kolejne kontrole nielegalnego hazardu.

Z początkiem tygodnia działania prowadzono na terenie powiatu koneckiego w kafejkach internetowych, gdzie w dwóch punktach ujawniono 11 sztuk automatów do gier hazardowych. Przeprowadzono eksperymenty procesowe na urządzeniach składających się z zestawów komputerowych i wykazano, że działają one w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Tryb hazardowy uruchamiany był przez obsługę lokalu ukrytym włącznikiem, znajdującym się pod ladą i poprzez przyłożenie magnesu neodymowego do obudowy komputera. Następnie na urządzeniu wyświetlało się oprogramowanie z klasycznymi grami hazardowymi. Podczas kontroli przy jednym z urządzeń zastano kobietę w wieku około 60 lat, która oznajmiła, że przyszła sprawdzić jeden ze znanych portali społecznościowych. Po szczegółowym rozpytaniu okazało się, że cel wizyty w lokalu był zupełnie inny – „hazardowy”.

W środę kontrolowano lokale w powiecie opatowskim. W pizzerni i niedziałającym lokalu gastronomicznym ujawniono łącznie 7 sztuk nielegalnych automatów.

W kolejnym dniu działania prowadzono w Skarżysku Kamiennej. Tym razem wejście do pomieszczenia, w którym podejrzewano, że urządzono salon gier było bardzo utrudnione. Wstęp możliwy był tylko dla osób znanych obsłudze i posługujących się szyfrowanym kodem pukania do drzwi. W tym lokalu ujawniono 3 sztuki nielegalnych automatów do gier hazardowych. Dodatkowo jeden z graczy został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków.

W wyniku wspólnych kontroli KAS i Policji, łącznie zatrzymano 21 automatów. Zintensyfikowane działania w obszarze nielegalnego urządzania gier hazardowych na automatach będą kontynuowane.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *