Kolejne sądowe postanowienie korzystne dla Futury

Kolejny raz stanowisko Yumicra Games s.r.o. znajduje odzwierciedlenie w wyroku polskiego sądu. Zarówno producent, jak i Lignen Sp. z o.o., przedstawiciel Yumicra Games w Polsce, podkreślają, że postanowienia sądów są logicznym następstwem zapoznania się z materiałami dowodowymi.

Potwierdzenie takiego stanu rzeczy można znaleźć m.in. w najnowszym uzasadnieniu do postanowienia, gdzie Sąd Rejonowy w Kościanie wskazuje istotne z punktu widzenia prawa argumenty przemawiające na korzyść właściciela urządzeń, w tym badanie techniczne przeprowadzone przez jednostkę badającą upoważnioną przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych do realizacji badań technicznych automatów i wszelkich urządzeń do gier.

Ekspertyza techniczna wykazała brak elementu losowości w urządzeniach Futura, co w świetle m.in. polskiego prawa oznacza, że „…urządzenia klasy FUTURA nie są automatami do gier
w rozumieniu ustawy o grach hazardowych, a więc nie podlegają jej uregulowaniom.”

Postanowienie o nakazaniu zwrotu urządzeń Futura podkreśla brak zasadności w podejmowaniu jakichkolwiek działań przeciwko właścicielowi maszyn, równocześnie stając się kolejnym z rzędu orzeczeniem podważającym sugestię, jakoby o legalności organizowania konkursu mógł decydować wyłącznie minister właściwy do spraw finansów publicznych (Czytaj też: ”PRAWDA, JAKIEJ ZABRAKŁO”).

 1. Co jest sponsorowane w tym artykule? Orzeczenie sądu?
  Scyzoryk się otwiera jak się takie g**** czyta…
  Ale co się spodziewać po ludziach co kiedyś cokolwiek mogli a teraz … juz nic… heh…

 2. Podobno mają następne korzystne postanowienia z tego tygodnia.
  Widział ktoś? A może redakcja się dogrzebała i wrzuci?

  1. Aż miło się patrzy jak niektórzy muszą nisko upaść, żeby swoje sponsorowane artykułu musieć jeszcze podpierać podszywając się pod znaną markę. Powodzenia w tym twoim marketingu szeptanym!

 3. Nie wiem jak ty to patrzysz.
  Ja widziałem tutaj 5 albo 6 wyroków przy czym parę z nich dotyczyło połączonych spraw to w sumie dużo więcej.
  A we firmie widziałem co najmniej kilkanaście.
  Redakcja musi sprawniej szukać:)

 4. To ja was wszystkich pogodzę:)
  Patrząc obiektywnie: wielu próbowało. Z lepszym bądź gorszym skutkiem. Na lepszych bądź gorszych kwitach.
  Niewielu się powiodło.
  Właściciel futury jest jedyną firmą, która ma badania ministerstw w Polsce, Czechach i na Słowacji.
  A ostatnio do kompletu papierów doszły oficjalne ministerialne papiery z Niemiec.
  Mają z Ministerstwa Gospodarki Niemiec oficjalne papiery , że urządzenia z programem futura nie podlega pod niemiecką ustawę hazardową.
  W normalnym kraju, normalny minister umie dać papier, mimo, że tak jak polskiemu pewnie jest to nie na rękę:)
  Takiego urządzenia jeszcze nie było, bez dwóch zdań.

 5. No i tutaj się rozjeżdżają twoje „logiczne” wypowiedzi.
  Różnica między twierdzeniem, że mają korzystne postanowienia a twoimi, że możesz też napisać, że widziałeś 40 niekorzystnych, jest taka,
  że te korzystne nawet redakcja eplaya publikowała a twoich teoretycznych nigdy nikt nie widział.

  wiem, że temat jest gorący i ma tyle zwolenników co przeciwników. Widać, że nawet tutaj trwa nagonka na futurowców ale
  z jakiegoś powodu grają dalej i rozsądnie się rozwijają. Żadne plotki im nie zaszkodziły.

  Nie ma już GH, VISIONA, PLATINIUM, GAMELOGIC itd. Nie mówiąc już o SKILLACH czy MTKIOSKACH.

  Także kto ma rozum sam wyciągnie wnioski. A że ludzie takiego czy innego pokroju będą pisać negatywy to w polsce normalne.

  A wiem co piszę bo przed nowelizacją miałem dużo automatów i znam temat jak nikt.

 6. Ogólnie to wszystko fajnie postanowienia są , wyroki też.
  Pełno lokali zostało po Futurze z naklejkami.
  Lokali po Kawiarenkach również
  Ale Wielkopolska nie uznaje ani Futury ani Komputerów. Stare Hoty cały czas są oblegane .

 7. Masz mozg to masz futury! sady ożekaja brak hazardu to spokoj dla operatorow. Celni od dawna zbieraja tylko stare hop spoty i przyjaciul, a futury zostawili. warto, warto… ja sam mam lokale i marcin mnie nie prekonywal, pokazal papiery i wystarczylo jak sądowi. Dobry sprzent fajne gry tylko gracze malo graja, ale warto i tak. bo spokuj kosztuje.

 8. Jak oddaja to znaczy ze legalne.
  A to, że celnicy zabierają to normalne. Mają nakaz to zabierają wszystko co przypomina automat.
  Celnicy nie analizują czy jest hazardowy czy nie.
  Taką analizę w całym procesie najwcześniej robi sąd.
  No i ten są orzeka czy celnicy mają racje czy nie.
  Jak widać sądy – i to nie pierwszy już raz – orzekają , że celnicy bezprawnie zabrali futury.
  Taka jest prawda, bez względu czy jest ona dla wszystkich wygodna czy nie.

 9. Jak zawsze jakikolwiek tekstu na portalu dotyczący futur wzbudza wyjątkowo dużą fale komentarzy. I jak zawsze część jest logicznych i sensownych a częśc pisanych przez debili i nieudaczników.
  Powiem Wam tylko tyle: ja w tym roku miałem w ręce ponad 20 wyroków sądów stwierdzających, że futury nie są hazardowe a futurowcy nie muszą mieć żadnych zgód MF i żadnych ekstra licencji.
  Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

  1. Najlepsze jest to, że ja mogę napisać, że miałem dwa razy więcej, czyli 40 wyroków sądów orzekających o tym, że futura jest hazardowa. Słowo przeciwko słowu. Czy uważasz że to co napisałem jest mniej wiarygodne od tego co ty napisałeś?!

   1. I na tym to polega. Zwycięstwami się zawsze człowiek chwali, ale ile porażek po drodze?
    Ciekawe jak to wygląda procentowo – wygrane do przegranych spraw…

 10. KrzysztofW – nie chcę umniejszać twojej inteligencji ale nie wypowiadaj sie jak nie wiesz o czym piszesz…
  milion plansz? to nie ta bajka:) był produkt który miał milion plansz ale już nie ma bo był hazardowy.

  W sprawie decyzji MF – również mijasz się z prawdą. Jest gdzieś na eplay dobry tekst w tym temacie.
  No, ale trzeba czytać ze zrozumieniem.

  Tak, sędziowie są głupi a urzędnicy celni są nieomylni i wiedzą co robią… następnym razem jak będziesz coś tu pisał to przeczytaj zanim opublikujesz.
  Nie zrobisz z siebie kretyna:)

  1. To w takim razie oświeć mnie na czym polega logiczność futury. Wciskasz przycisk, kręcą się wirtualne bębny z owocami. Jest element losowości? Jest. I nie masz wpływu na wynik tych obrotow. Wpłacasz kasę i wygrywasz kasę lub ja przegrywasz, jest komercja. Nie mówię o nieomylności celników czy sądów. Ale tak działały inne maszyny również. Podobnie z wszystkimi quizami i innymi konkursami. Co z tego, że odpowiesz na pytanie i masz bonus, skoro możesz przeklikac a bębny się kręcą dalej. A jeszcze jak jest opcja autostart, to już dopiero mnóstwo logiki w takiej grze. Wszyscy dobrze wiemy, że to jest hazard, Ty również. Nie wiesz jaka mam wiedzę, nie wiesz ile tego widziałem więc daruj sobie takie chamskie komentarze. A że sama ustawa jest dziurawa i sądy często skupiają się na fakcie posiadania lub nie generatora liczb to zupełnie inna bajka.

   1. Człowieku teraz pokazałeś że w życiu nawet nie stałeś obok FUTURY 🙂 Nie pisz jeśli nie masz nawet podstawowej wiedzy jak to działa, bo się tylko ośmieszasz.

 11. To, że automaty są zabierane wynika z tego, że to są hazardowki. a że sąd orzeka w ten sposób, wynika z niewiedzy sędziów. To, że jest opcja przeglądać plansze których jest milion i da się prowadzić grę „logiczną” nie zmienia tego, że można całkowicie bez tego prowadzić gry. To tak jakby do samochodu zamontować ekspres do kawy i mówić że to już nie samochód tylko ekspres do kawy. A wszystkie opinie biegłych , mimo że mają akredytację MFu, nie mają znaczenia dopóki nie zostaną przez MF zatwierdzone. Po za tym, skoro to wszystko takie legalne i uczciwe, dlaczego jest pozamykane w lokalach nieoznaczonych , wchodzi się na hasło albo pracownik podejmuje decyzję czy wpuścić czy nie? Czytajcie ustawę i skończcie gadać bzdury. Wszystkich futur nie zwracają. Nie dajcie się nabrać bo jednym się uda zarobić a inni zapala kary. Pozdrawiam trzeźwo myślących 🙂

  1. Sensowny komentarz. Czasem mam wrażenie, że futurowcy piszą te pozytywne komentarze by wrypac kogoś na minę. Gdybym ja miał takie niehazardowe maszyny, to na pewno bym tak nie reklamował ich na portalu, bo chciałbym mieć jak najwiecej dla siebie. A nie że zaraz w całym mieście pojawiałyby się futury. Pokaz ktoś zdjęcie tego „legalnego” salonu futury.

  2. Ale przepychanki w tych komentarzach. Totalizator Was pogodzi. Nowe salony rosną jak grzyby po deszczu. Gracze oleją te wszystkie wynalazki. Wolą chodzić do legalnych i bezpiecznych salonów a nie obracać się co chwile czy kas nie wchodzi z taranem w drzwi.

  3. Gdzie widziałeś te pozamykane futury?? Ja jakoś działam na otwartych drzwiach z reklamą na szybach z logo FUTURA. I jak się okazuje Urzad celny powoli odpuszczą za dużo mają już przegranych spraw.

  4. Krzysztof W – nareszcie komentarz w punkt. Musisz teraz tylko uważać bo zaraz będą krzyczeć, że pewnie jesteś z konkurencji…

 12. Panowie, chyba idzie nowe. Sypią się te wyroki jak z rękawa. Przez moje ręce przeszło kilkanaście pozytywnych orzeczeń.
  Ważne (a zupełnie w to nie wierzyłem), że sądy w postanowieniach piszą im to, że futury nie podlegają pod ustawę i że nie muszą mieć żadnych licencji czy koncesji.
  Jak już sądy wprost to piszą to duża rzecz.
  Ja kibicuję!

 13. Czy obiektywnie patrząc jest osobą, która zna chociaż jeden przypadek o negatywnym postanowieniu sądu odnośnie FUTUR? Czy był przypadek kasacji decyzji sądu administracyjnego do sądu najwyższego?

   1. Czy kary 100 tyś wpłacamy my czy przedstawiciel FUTURY? Aby się odwołać od zabrania trzeba wpłacić karę więc jest to istotna i przemawiająca kwestia. Orientuje się ktoś może?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *