[🎬] Kolejne uderzenie w nielegalny hazard na Podkarpaciu

automaty do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali nielegalne automaty do gier warte ponad 80 tysięcy złotych. W ubiegłym roku przechwycono prawie 600 takich urządzeń. Skutecznym narzędziem do walki z hazardem okazała się znowelizowana ustawa, zgodnie z którą podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za łamanie tego przepisu grożą wysokie kary.

Kolejne zatrzymane automaty to efekt działań funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej walczących z podziemiem hazardowym. W magazynach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego są już setki takich przechwyconych urządzeń, w każdym przypadku po ekspertyzach specjalistów okazywało się, że są one obliczone na wygrane losowe, a nie zręcznościowe, jak myślą gracze. W praktyce gra na takich automatach przynosi z góry założony zysk organizatorowi gier.

W walce z podziemiem hazardowym pomaga znowelizowana ustawa, która nałożyła wysokie kary nie tylko na właścicieli takich automatów, ale i na wynajmującego lokal ich właścicielom. Właściciele lokali w myśl znowelizowanej ustawy są odpowiedzialni za organizowanie nielegalnych gier. Akcje likwidujące podziemie hazardowe prowadzone są w kolejnych rejonach kraju Polski – 22 osoby zatrzymane, zlikwidowane cztery lokale i zabezpieczonych 31 nielegalnych automatów – to efekt ostatnich działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Mazowsza we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji i Strażą Graniczną. Tylko na Podkarpaciu od początku roku zatrzymano 112 urządzeń tego typu, w ubiegłym roku ponad 600, kary sięgnęły 6 milionów złotych.

Materiał TVP 3 Rzeszów:

2 komentarze(y) w “[🎬] Kolejne uderzenie w nielegalny hazard na Podkarpaciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *