Lootboxy uczą dzieci hazardu – raport brytyjskiej służby zdrowia

loot box

Brytyjskie National Health Service opublikowało raport, w którym dyrektor ds. zdrowia psychicznego podkreśla, że lootboxy w grach uczą dzieci hazardu, „wpychając je na ścieżkę uzależnienia”.

Żadna firma nie powinna sprzedawać dzieciom lootboxów z takim elementem losowości, więc sprzedaż tego typu powinna się definitywnie zakończyć – stwierdziła Claire Murdoch.

Raport zwraca uwagę na duże sumy pieniędzy, które niektórzy młodzi gracze przeznaczają na lootboxy – często bez wiedzy rodziców. Wspomniano choćby o szesnastolatku, który wydał 2 tysiące funtów na „grę o koszykówce”.

Murdoch uważa, że sprzedaż gier z lootboxami zachęcającymi do hazardu powinna zostać wstrzymana. Jej zdaniem, gry powinny też być uzupełnione o limity możliwych do wydania sum pieniędzy w konkretnym okresie czasu.

Dyrektorka departamentu zdrowia psychicznego podkreśla także, że wszystkie gry z lootboxami powinny pokazywać procentową szansę na pozyskanie różnych możliwych do zdobycia nagród.

Lootboxy nieraz spotkały się już z krytyką ze strony organizacji rządowych. Obecnie pojawiają się już w grach coraz rzadziej, ustępując miejsca bardziej tradycyjnym mikropłatnościom.

Źródło: england.nhs.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *