LVGroup to także altruizm w czystej postaci

Osiągająca sukces grupa LVGroup posiada znaczące miejsce na rynku polskim w obszarze prowadzenia zakładów bukmacherskich pod marką LVBet a także posiadająca mocną pozycję w Europie jako właściciel kasyna internetowego pod tą samą marką. To, że samo zarabianie pieniędzy to nie wszystko, można się przekonać z przeprowadzonego pomysłu pomocy humanitarnej, jaka została w listopadzie 2017 roku przekazana bardzo jej potrzebującym.

Matezwa to niewielka afrykańska wioska w Zimbabwe blisko granicy z Mozambikiem. Panuje w niej prawie 90% bezrobocie, ten rejon Afryki nie jest ani turystycznie oblegany, nie posiada także bogactw naturalnych dających zatrudnienie miejscowym. Mieszkańcy tej wioski mają utrudniony dostęp do czystej wody, żywność jest organizowana poprzez specjalne dostawy. W jedynej szkole podstawowej kształci się obecnie 900 uczniów, ubogich i niedożywionych, z ograniczoną możliwością nauki.

Sam budynek szkoły wybudowany w 1965 roku nadal posiada niektóre prowizoryczne pomieszczenia z otworami zamiast okiem, klepiskiem zamiast podłóg, zepsutym dziurawym dachem i staroświeckimi latrynami nieopodal. Zamieszkali członkowie społeczności są jednak bardzo dumni i nigdy nie prosili o pomoc instytucji rządowych i organizacji humanitarnych.

A pomoc nadeszła z najmniej oczekiwanego miejsca – z Polski i od Polaków, którzy za cel nadrzędny postawili sobie organizowanie wsparcie dla dzieci tej afrykańskiej wioski.
Pomoc zorganizowana została poprzez jedenastu wolontariuszy a w nich z przedstawicieli LVGroup, którzy stworzyli i częściowo sfinansowali „Projekt Matezwa”, składający się z następujących etapów:

Etap I
Zgromadzone zostały środki na zbudowanie dachu i wykonanie podłogi w jednej z klas. Grupa wolontariuszy z Polski wykonała prace budowlane wraz z zakupem i wręczeniem wyprawki szkolnej dla wszystkich uczniów tej szkoły.

Etap II
Zgromadzono fundusze na dokończenie przebudowy kolejnych 2 pozostałych klas w szkole.

Etap III
W tym będącym w trakcie etapie działań, zaplanowana została budowa studni głębinowej wraz z pompą i zasilaniem solarnym, na co część funduszy już została zgromadzona.

Etap IV
Jest obecnie w fazie planowania, w trakcie działań zostanie zakupione i wysłane wyposażenie dla 3 nowych klas w tej szkole: ławki, biurka, sprzęt komputerowy.
Na tym etapie planowane jest także wysłanie kontenera z pomocą humanitarną, czyli m. in: 900 par butów dla uczniów tej szkoły, przybory szkolne a także ubrania.

Etap V
W tym etapie planowane jest przygotowanie do kolejnego wyjazdu wolontariuszy w listopadzie 2018 roku do tej miejscowości. W trakcie wyjazdu zostanie wykonana budowa boisk sportowych i placu zabaw, remont starych klas oraz mebli, inne prace adaptacyjne budynku szkoły.

Oprócz własnoręcznie przeprowadzonych prac naprawczych oraz działań budowlanych grupa wolontariuszy spędziła dwa tygodnie w tej wiosce budując pozytywne relacje pomiędzy kolektywem mieszkańców i dziećmi. Przeprowadzano turnieje piłkarskie, pokazywano różne prezentacje i gry, nastrój tych działań stanowczo podnosił morale wśród dzieci, które obdarowane przez swoich opiekunów śmiechem i radością odwzajemniały przekazywane dary. Każde z 900-set dzieci tej szkoły został obdarowany specjalnym pakietem prezentów, każde z małych mieszkańców tej wioski do dzisiaj z wielką radością wspomina te dni.

[Best_Wordpress_Gallery id=”86″ gal_title=”Matezwa”]
Film z wyprawy do Zimbabwe z Projektem Matezwa

Takie wsparcie dla tych dzieci jest rzeczą nieocenioną, oprócz fantastycznej przygody i przeżycia wzniosłych wzruszeń, pozostawia po sobie ślad w psychice dla przyszłych pokoleń mieszkańców tego zapomnianego rejonu Afryki. Ten projekt ma już swoją historię i wkrótce kolejny jej etap pokaże, jak dzięki przekazaniu niewielkich środków można sprawić, że bieda i fatalizm idący wspólnie może zostać zamieniony w optymizm i wiarę w drugiego człowieka.

Redakcja E-PLAY ogłasza specjalny apel do czytelników naszych portali.

Każdy kto chce wspomóc Projekt Matezwa, w dowolnej formie i wysokości może to zrobić poprzez kontakt z Redakcją pod adres: biuro@e-play.pl w celu ustalenia warunków pomocy. Każda forma i sposób wsparcia tego szczytnego pomysłu będzie mile widziana, także chęć osobistego uczestnictwa w kolejnym etapie projektu, w listopadzie br.

1 komentarz w “LVGroup to także altruizm w czystej postaci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *