Nielegalny salon gier działał w centrum Zielonej Góry

jednoręcy bandyci

Funkcjonariusze skarbówki w centrum Zielonej Góry zlikwidowali nielegalny salon z maszynami do gier tzw. jednorękimi bandytami. W środku działało dziesięć lewych maszyn.

W poniedziałek, 22 października, funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do nielegalnego lokalu gier hazardowych w Zielonej Górze. Miejsce od pewnego czasu było obserwowane.

Urzędnicy skarbówki do lokalu w centrum miasta weszli z samego rana. Mimo wczesnej pory w środku zastali personel nielegalnego salonu gier oraz wielu klientów. Pili alkohol i grali na maszynach.

Urzędnicy skarbówki zabezpieczyli 10 nielegalnych maszyn do gier hazardowych, tzw. jednorękich bandytów. W kasie zabezpieczono dużą kwotę pieniędzy, stanowiącą dochód organizatora nielegalnego salonu gier.

Funkcjonariusze celno-skarbowi przeprowadzili symulacje gry na automatach. Potwierdzili, że są to urządzenia, na eksploatację których wymagana jest koncesja. Kontrolowany salon gier takiej koncesji nigdy nie miał.

Nielegalne automaty zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu.

Dochodzenie wykaże, jaki był krąg osób zaangażowanych w zakazany proceder – mówi Ewa Markowicz, rzecznik Izby Skarbowej.

Oprócz postępowania karnego, osobom odpowiedzialnym za nielegalny salon gier grozi kara nawet 100 tys. zł liczona od każdego automatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *