Niemcy legalizują hazard online

hazard online

Poszczególne landy w Niemczech zasadniczo zgodziły się po długich negocjacjach na daleko idącą reformę niemieckiego rynku gier hazardowych. Planuje się, że w przyszłości umożliwi ona nielegalne do tej pory gry hazardowe w internecie, takie jak poker online lub kasyna online.

Planowane są jednak ścisłe zasady ochrony graczy. Na przykład, w przypadku hazardu internetowego ma obowiązywać miesięczny limit wpłat w wysokości 1000 euro. Planuje się również utworzenie nowego centralnego urzędu ds. hazardu dla krajów związkowych. Jest to rezultat projektu nowego traktatu państwowego w sprawie hazardu, który jest dostępny dla niemieckiej agencji prasowej. Należy zagwarantować ochronę młodzieży i graczy oraz zapobiegać rozwojowi uzależnienia od hazardu. Kraje związkowe od dawna walczyły o uregulowanie niemieckiego rynku gier hazardowych. Obecnie pod kierownictwem Kancelarii Stanu Nadrenia Północna-Westfalia dokonał się przełom. Regulacje mają wejść w życie w lipcu 2021 roku.

Długie negocjacje

W trakcie negocjacji długo dyskutowano, czy gry online powinny być dozwolone w internecie. Teraz kraje związkowe uzgodniły pozwolenie, które zgodnie z projektem będzie miało zastosowanie do kasyn online, pokera online i automatów do gry online. Dla każdego gracza, dostawcy muszą założyć konto do gry. Zakłady sportowe w internecie mają zostać znacznie rozszerzone w porównaniu z obecną sytuacją prawną. Zgodnie z projektem, zakłady na zdarzenia będą dozwolone – ale będą istniały ograniczenia dotyczące zakładów na żywo ze względu na ryzyko manipulacji. Wielomiliardowy rynek gier hazardowych w Niemczech miał w ostatnich latach poważne kłopoty. Czarny rynek przeżywa boom, szczególnie loterie państwowe tracą dochody – a państwo traci wysokie wpływy z podatków.

Źródło: Frankfurter Allgemeine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *