Nowe automaty do gier trafią do Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy kupuje nowe automaty do gier. – Została podpisana następna z umów na dostawę terminali EGM. Trwają obecnie negocjacje z kolejnymi dostawcami tych urządzeń – przekazała rzeczniczka prasowa Totalizatora Aida Bella.

Podkreśliła, że „działania te są związane z zapowiadaną ostatnimi czasy przez prezesa Totalizatora Sportowego Olgierda Cieślika dywersyfikacją automatów w salonach gier na automatach”. – Chcemy, by gracze w naszych salonach mieli wybór najciekawszych dla nich maszyn i gier – przekazała.

Rzeczniczka nie przekazała, na jaką liczbę terminali EGM została podpisana umowa i z jaką firmą. – Więcej informacji będę mogła przekazać po zakończeniu postępowań i podpisaniu umów – poinformowała.

Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie. Spółka w ubiegłym roku ruszyła z salonami gier na automatach w ramach programu pilotażowego.

Biuro komunikacji i promocji resortu finansów przekazało na początku kwietnia br., że „Totalizator Sportowy posiada 31 działających salonów do gier na automatach” i „planuje zakup automatów w ramach procedury przetargowej”.

Na początku kwietnia Totalizator poinformował, że ponad 6 mld zł wyniosła ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez spółkę; w 2017 r. było to 5,6 mld zł. Łączna wartość wszystkich wpłat do budżetu w ub.r. wyniosła ponad 2 mld zł.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 r. oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

Źródło: (PAP)

1 komentarz w “Nowe automaty do gier trafią do Totalizatora Sportowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *