Państwo musi mieć pełną kontrolę nad polskim hazardem

Bartosz Józwiak

Mija praktycznie drugi rok wprowadzania ustawy hazardowej. Automaty do gry nie są polskie, jak nam to obiecywano – mówił w audycji „Kulisy spraw” Bartosz Józwiak, poseł Kukiz’15.

Za rządów PO-PSL zdelegalizowano rynek hazardu. Po przejęciu władzy przez PiS funkcjonująca ustawa hazardowa dała państwu monopol na zarządzanie automatami o niskich wygranych, czyli tzw. jednorękimi bandytami.

Poseł Kukiz’15 zwrócił uwagę, że na rynku pojawiły się firmy będące nowicjuszami w branży hazardowej.

Nie mają żadnego doświadczenia w branży produkcji automatów, ani w produkcji oprogramowania. Nakazaliśmy firmom wchodzącym w ten sektor dorównanie światowej konkurencji – mówił Bartosz Józwiak.

Parlamentarzysta zauważył, że na czas produkcji polskich automatów powinno się wprowadzić rozwiązania zagraniczne.

Być może powinniśmy nawet kupić pewne elementy, na których byśmy bazowali, jako podstawie do rozwoju własnej myśli. Program wdrożeniowy 1200 automatów został zrealizowany dotychczas w bardzo niewielkim procencie – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu: SŁUCHAJ

Gospodarzem audycji „Kulisy spraw” był Piotr Nisztor.

1 komentarz w “Państwo musi mieć pełną kontrolę nad polskim hazardem

  1. Wypowiedz radiowa w punkt trafiona.
    Dodatkowo cos mi mowi, że za jakis czas dowiemy sie pewnie ze TS kupil te maszynki za 16 tysi euro, zamiast za 8 000 :). Pewnie tego posel chce sie dowiedziec, a oni biedaczkowi nie pozwalaja :)). Oczywiscie jakies CBA sprawdzi to – ale chlopaki wezma sie za to jak juz temat bedzie przedawniony, a więc dla nich bezpieczny, a za straty nie bedzie kogo nawet pociagnac ….som mistrzami przeciez w takich sprawach :). A na koncu dowiemy sie, ze sa czerwone i maja fajne gry plus do tego statystyke gratis i dlatego tyle musialy kosztowac :))) patrze tak na tych celnych troli co to szczekaja ostatnio na forum broniac TS z politowaniem, glupcom nawet nie trzeba placic – bo z definicji robia glupie rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *