Policjanci wygrywają z automatami

jednoręcy bandyci

We wrześniu policjanci, współpracując z funkcjonariuszami administracji celno-skarbowej, zlikwidowali kilka miejsc nielegalnego hazardu. Chodzi o automaty do gier działające niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Walka z nielegalnym hazardem na Mazowszu trwa od wielu miesięcy i automaty zaczynają przegrywać z policjantami.

Kilkanaście dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali wspólnie dwa punkty na terenie gminy Błonie i w efekcie zabezpieczyli osiem automatów do gier. W ubiegłym tygodniu połączone siły policji i mazowieckiego urzędu celno-skarbowego przeprowadziły kolejną wspólną akcję wymierzoną w działalność salonów z automatami do gier hazardowych.

Tym razem w rejonie Mińska Mazowieckiego. Skarbówka zabezpieczyła w wyniku tych działań sześć automatów do gier, środki pieniężne w kwocie ponad 2 tys. zł oraz dokumenty znajdujące się w lokalu i inne przedmioty, które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu. Podczas czynności służbowych funkcjonariusze urzędu celnoskarbowego przeprowadzili eksperymenty procesowe gier na automatach, podczas których wykazano, że ewentualna wygrana zależy od losu, tzn. gracz nie ma na nią żadnego wpływu.

To dalszy ciąg walki z nielegalnym hazardem na Mazowszu. W marcu rozbito zorganizowaną grupę przestępczą i zatrzymano 22 osoby. Zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczono łącznie 31 takich maszyn. Był to wynik śledztwa prowadzonego przez policjantów z CBŚP w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie). Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione.

Całość czytaj na: gpcodziennie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *