Ponad 1,1 tys. automatów do hazardu zatrzymano w 2016 r.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Ponad 1,1 tys. automatów służących do nielegalnego hazardu zatrzymali w 2016 r. funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu na terenie województwa podkarpackiego.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska, tylko na terenie działania Urzędu Celnego w Rzeszowie, obejmującego 12 powiatów, zatrzymanych zostało 605 automatów.

Zgodnie z przepisami, automaty do gier hazardowych legalnie mogą działać tylko w kasynach. Na Podkarpaciu są trzy takie lokale.

„W związku z tym wszczęte zostało 141 postępowań karnych skarbowych, a także 359 postępowań administracyjnych, w ramach których nałożono kary pieniężne o łącznej wysokości 1,6 mln zł” – dodała.

Tylko w listopadzie i grudniu br. funkcjonariusze rzeszowskiego urzędu celnego podczas kontroli w 30 lokalach zabezpieczyli 186 automatów, które działały nielegalnie.

Natomiast na terenie działania Urzędu Celnego w Krośnie w tym roku przeprowadzono 116 kontroli, podczas których zatrzymano łącznie 387 automatów do gier.

„Do tych danych trzeba doliczyć niemal sto automatów zatrzymanych na terenie działania przemyskiego urzędu celnego” – powiedziała Chabowska, która przypomniała, że osobom, które organizują nielegalne gry na automatach grożą konsekwencje zarówno karne, jak i administracyjne.

Jest to nie tylko grzywna, ale też kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie. Natomiast w postępowaniu administracyjnym kara pieniężna może wynieść 12 tys. zł od jednego automatu.

„Karze pieniężnej podlegają nie tylko właściciele automatów, ale także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach” – zaznaczyła Chabowska, która podkreśliła, że nielegalny hazard może prowadzić do groźnego uzależnienia.

„Gry na automatach oraz gry on-line porównywane są do najcięższych uzależnień od narkotyków” – dodała.

Źródło: PAP


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *