Rekordowe zatrzymanie nielegalnych automatów do gry

automaty do gier

W ręce małopolskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i policjantów z krakowskiej Komendy Miejskiej trafiło 49 nielegalnych automatów do gry.

Zatrzymanie tak dużej ilości nielegalnych automatów do gry to efekt kontroli prowadzonej w dniach 20 i 21 września na terenie jednej z podkrakowskich miejscowości przez funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Mundurowi sprawdzali miejsca gdzie znajdowały się nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak się okazało, ich podejrzenia dotyczące przestępczej działalności w tym obszarze okazały się uzasadnione. Bowiem w jednym z kontrolowanych lokali funkcjonariusze zatrzymali aż 49 nielegalnych automatów do gry.

Co ważne podczas prowadzonych działań oprócz automatów funkcjonariusze zatrzymali inne rzeczy, stanowiące materiał dowodowy w tej sprawie. Powyższe przypadki stanowią naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych, w związku z tym Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Dysponentowi lokalu, w którym znajdowały się nielegalne urządzenia przedstawiono zarzut posiadania automatów do gier hazardowych z art. 107d kks. Oprócz odpowiedzialności karnej skarbowej za posiadanie automatów, podejrzanemu grozi również kara pieniężna określona w art. 89 ust. 1 w zw. z art. 89 ust. 4 ustawy hazardowej w wysokości 100.000 zł od każdego automatu, tj. łącznie blisko 5 milionów złotych.

Źródło: Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *