Sąd zwrócił urządzenia do gry Futura

Yumicra Games, czeski producent niehazardowych urządzeń do gier, potwierdza, iż postanowieniem z dnia 18 marca 2019 roku, Sąd Rejonowy w Gdyni, nakazał zwrot urządzeń Futura, jako bezpodstawnie zatrzymanych przez funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W uzasadnieniu swojej decyzji Sąd pisze między innymi:

„Podkreślić również należy, że z akt sprawy nie wynika, aby przedmiotowe automaty do gier były wykorzystywane z naruszeniem prawa, czyli wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Wręcz przeciwnie, brak podstaw do uznania, że na przedmiotowych automatach były prowadzone gry losowe”

Ta decyzja sądu uznawana jest przez właścicieli urządzeń Futura za kolejny sukces, potwierdzający absolutnie niehazardowy charakter tych urządzeń, co stanowi jednoznaczny dowód na ich legalność.

Redakcja E-PLAY potwierdza, że jest w posiadaniu decyzji postanowienia sądowego wraz z uzasadnieniem ale obecnie brak jest zgody na jego opublikowanie. Zamieszczony cytat pochodzi bezpośrednio z tego dokumentu.

 1. Temat jak zawsze gorący. Jak zwykle sa zwolennicy i przeciwnicy ale warto na argumenty gadać a nie na puste pyskówki.
  Ja z nimi gram od dawna. Prawie od początku. Nie chce zrobić błędu jak po 2009 kiedy odbiłem od tematu na 2 lata.
  Dobrze mają to pomyślane, moim zdaniem. Przede wszystkim produkt jest mocny.

 2. zibi piszesz prawdę taka jest rzeczywistość mimo to że zabierają w niektórych regionach to i tak sąd odda bo niema innej drogi formalnej z ministerstwem .
  , będą walczyć i koniec pozdrawiam wszystkich z futury

 3. Jestem z nimi od połtora roku. Dostałem całą treść tego postanowienia.
  Urzędnicy zrobili wszystko jak trzeba, był ekperyment, nie było żadnych uchybień formalnych.
  Sąd zwrócił kilkanaście urządzeń bo uznał , że automaty nie podlegają pod ustawę hazardową a gry na nich urządzane nie są grami losowymi.
  Sąd bardzo mocno argumentuje, na korzyść futury.
  A to , że wysyłają papiery tylko do swoich…hmmm… niech innym żad dalej d..y ściska.
  Kto jest u nich to to postanowienie ma i może korzystać. Ludzie nie dajcie się zwariować dziwnym wpisom dziwnych ludzi czy służb.
  Jednostka akredytowana MF potwierdziła brak elementu losowości ( badała urządzenie i kod źródłowy),
  USC umarzają bo nie mają dowodów, Sąd oddaje bo niehazardowe, a tutaj łebki nadal swoje…białe nie jest biała a czarne nie jest czarne…
  Oby już niedługo!

 4. Jak zatrzymali i nie zrobili eksperymentu na miejscu to tak jest. Celowo nie zamieszczono orzeczenia- nawet po anonimizacji- bo by się okazało że tak pięknie jednak nie jest. Futury są losowe- to jest bezsprzeczne.

  1. taaa, a jednostkę akredytowaną , która mówi, że nie są losowe to sobie kupili albo im K**ski załatwił…
   no i sąd oddał po eksperymencie. tak jak celasy oddają bo nie mają argumentów.
   weź się w łeb jebnij a nie wypisuj pierdół.
   pozdro

 5. Już o tym było w wątku, że ministerstwo ostrzega. Poczytaj o jednostkach akredytowanych i przeczytaj ustawę.
  Nie siej propagandy. Jak sądy oddają na merytorycznym uzasadnieniu to znaczy , że jest OK!!!
  Dość już napisano tutaj o tym jak to jest źle…czas pisać, że jest światełko w tunelu i rosnąca nadzieje dla branży.
  Bądźmy obiektywni ale na serio.

 6. Napisałem komentarz z linkiem do Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, w której przestrzegają przed Futurą. Tekst opublikowany wczoraj. Jeżeli nie można wklejać linków (mój komentarz nie został zaakceptowany), to wkleję fragment:
  Użytkowanie automatów do gier (takich jak np. FUTURA) poza kasynami gry i salonami gier na automatach, np. w lokalach gastronomicznych, może narażać przedsiębiorców na konsekwencje prawne.
  Uzyskanie opinii jednostki badającej, upoważnionej przez Ministra Finansów, z badania technicznego automatu nie gwarantuje legalności jego eksploatacji poza kasynem gry i salonem gier na automatach.
  Jedynie decyzja Ministra Finansów o niehazardowym charakterze gry na danym urządzeniu zapewnia prowadzenie takiej działalności zgodnie z prawem.

  Proszę Redakcję o pozostawienie tego komentarza. Bądźmy obiektywni.

 7. Skoro było na nich grane i celasy zatrzymali a sąd pisze , że nie są hazardowe i nie grają losowo to…
  Czyżby przełom? Sąd pewnie dwa razy się zastanowił zanim kazał celasom oddać. Argumenty musiały być mocne żeby w tych czasach kazać oddać.

 8. Jak nie przeprowadzono eksperymentu to wiadomym jest że brak jest przesłanek do stwierdzenia co jest losowe a co nie. Gorzej jakby przeprowadzili eksperyment, czy Sąd nadal by oddał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *