Strzały w okolicach kasyna w Las Vegas

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki:
Print Friendly, PDF & Email

Policja w Las Vegas prowadzi działania w związku z informacjami o uzbrojonym napastniku w pobliżu jednego z kasyn – poinformowano na policyjnym Twitterze. Co najmniej dwie osoby zginęły, a 24 zostały ranne – poinformowała rzeczniczka szpitala.

Przypomnijmy również, że właśnie dzisiaj w Las Vegas rozpoczynają się największe na świecie targi branży hazardowej Global Gaming Expo (G2E), na które zjeżdżają z całego świata przedstawiciele najważniejszych firm z tego sektora.

Mandalay Bay znajduje się w południowej części miasta, naprzeciw międzynarodowego lotniska McCarran. Jak informuje NBC News, przed kasynem tym w niedzielę trwał ostatni dzień festiwalu muzyki country Route 91 Harvest Music Festival. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których słychać serie z broni maszynowej.

Według telewizji Sky News trwa wymiana ognia między grupą uzbrojonych mężczyzn i policją na koncercie rockowym przed hotelem. Według lokalnych mediów, na które powołuje się Sky News, napastnicy są na 32. piętrze budynku i strzelają do przebywających niżej policjantów. Agencja AFP pisze o jednym przestępcy.


Jednego z uczestników festiwalu muzycznego cytuje NBC News. Według niego pierwsze strzały padły około godziny 22 (7 czasu polskiego). – Zespół uciekł ze sceny i zaczęło się piekło – powiedział Jon Bessette. – Wszyscy biegali, tratowali się – dodał.

Według gazety „New York Times” policja jednocześnie bada doniesienia o strzałach w innych miejscach na południu Las Vegas.

Co wiemy do tej pory o strzelaninie w Las Vegas:

  • Napastnik lub napastnicy otworzyli ogień do uczestników koncertu muzyki country
  • Zginęły co najmniej dwie osoby, a 24 zostały ranne. Wiele jest w stanie krytycznym
  • Wśród uczestników koncertu wybuchła panika, ludzie zaczęli uciekać i tratować się
  • Policja „unieszkodliwiła” jedną osobę podejrzewaną o otwarcie ognia do ludzi


Otagowano jako

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *