Totalizator Sportowy uruchomił salon gier w Bydgoszczy

salon gier

Pierwszy salon gier na automatach Totalizatora Sportowego otwarto w Bydgoszczy w ramach programu pilotażowego – poinformowała PAP w środę spółka. Dodała, że wkrótce uruchomi kolejne punkty. Z informacji PAP wynika, że w połowie lipca ma być uruchomiony salon w Warszawie.

TS docelowo zamierza w ciągu czterech-pięciu lat wprowadzić na rynek nawet 38 tys. automatów współpracujących z centrum zarządzania informatycznego i dostępnych w salonach gier w całym kraju.

Totalizator Sportowy uruchamia salony do gry na automatach. Pierwszy z nich otwarto w Bydgoszczy, a wkrótce nastąpi uruchomienie kolejnych. Powstał on w tzw. modelu hybrydowym, przy działającej już kolekturze. Jeszcze w tym miesiącu powstaną też kolejne salony (w tym niehybrydowe). W ten sposób realizujemy zapowiedzi sprzed miesiąca o uruchomieniu pilotażu, podtrzymujemy też wszystkie założenia biznesowe, które wówczas zaprezentowano – poinformowało w środę PAP biuro prasowe spółki.

Zaznaczono, że „w ramach funkcjonowania salonów weryfikowane jest ukończenie przez uczestnika gry 18. roku życia, jest to podstawowy warunek uczestnictwa w grze”, a „potencjalni klienci będą także mieli do czynienia np. z mechanizmami kontroli swojej aktywności w grze”.

Jak podano, obowiązująca „ustawa zabrania m.in. prowadzenia reklamy gier na automatach, przewidując w tym zakresie bardzo ograniczone wyjątki”. „Zasady dotyczące gier na automatach są zbliżone do zasad obowiązujących w przypadku reklamy kasyn. W związku z powyższym Totalizator Sportowy rekomenduje zwrócenie szczególnej uwagi na każdą informację, zdjęcie lub materiał graficzny, które będą miały związek z salonami gier na automatach. Powyższe wskazówki dotyczą zarówno przedstawicieli mediów, blogerów, jak i osób prywatnych, w szczególności zamieszczających informacje w mediach społecznościowych. W przypadku wątpliwości radzimy przed publikacją zasięgnąć pomocy prawnej lub zrezygnować z publikacji” – czytamy w komunikacie.

W bydgoskim salonie konieczne jest zarejestrowanie się, w tym celu trzeba wypełnić formularze dot. danych użytkownika: imię i nazwisko, PESEL, datę i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania, pada też pytanie o źródła utrzymania, a także złożyć oświadczenie, czy jest się osobą zajmują eksponowane stanowiska w państwie lub nie.

Przed skorzystaniem z gier na automatach trzeba też zadeklarować dzienne i miesięczne limity kwot oraz czasu, jaki ewentualnie chce się przeznaczyć na grę. W razie wyczerpania się limitu, maszyna zablokuje możliwość gry.

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że uruchomienie salonu gier na automatach w Warszawie planowane jest na połowę lipca.

Totalizator o zamiarze uruchomienia pilotażu gier na automatach poinformował pod koniec maja.

Celem pilotażu jest zdobycie wiedzy o oczekiwaniach i preferencjach klientów oraz doświadczeń w implementacji nowych przepisów w zakresie gier hazardowych. Rozrywka na automatach w salonach gier w Polsce stanie się bezpieczna. Gry będą prowadzone w oparciu o przejrzyste zasady na certyfikowanych maszynach, a gwarancje właściwego działania usługi zapewni centralny system informatyczny, do którego podłączone będą urządzenia należące do TS. Automaty oraz system informatyczny będą zabezpieczone przed niepowołaną ingerencją, a gracze chronieni zgodnie z najwyższymi standardami” – głosił wydany wówczas komunikat.

Podkreślono wtedy też, że TS wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie.

Poinformowano, że pracami na centralnym systemem zarządzania, rejestrem gracza, infrastrukturą i automatami do gry zajęły się państwowe spółki WZŁ nr 1, PWPW i Exatel. Podano też zamówiono 300 automatów marki Merkur Gaming, produkowanych przez jednego z czołowych liderów tej branży.

Totalizator Sportowy jest spółką Skarbu Państwa; jest właścicielem marki LOTTO. Działa nieprzerwanie od ponad 60 lat. Dysponuje siecią ponad 16 tys. punktów sprzedaży oferujących różne produktów loteryjne. Spółka powstała, by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do zadań spółki doszło przekazywanie funduszy na kulturę narodową.

Źródło: PAP

4 komentarze(y) w “Totalizator Sportowy uruchomił salon gier w Bydgoszczy

  1. „Przed skorzystaniem z gier na automatach trzeba też zadeklarować dzienne i miesięczne limity kwot oraz czasu, jaki ewentualnie chce się przeznaczyć na grę. W razie wyczerpania się limitu, maszyna zablokuje możliwość gry.” – Czyli automat „wie” kto i ile np. Kowalski, Nowak, czy Iksiński już przegrał i ile można mu dać wygrać ??

  2. Są pierwsi gracze. Na razie obserwują, niepewnie podchodzą i oglądają. Czy to legalne jest ?? Zastanawiają się. Potem nieśmiało kręcą i padają pierwsze trzy 777 Tak rozpoczyna się nowa era. I znów wszystko wzięło początek w naszym pięknym mieście:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *