Uderzenie w nielegalny hazard z walizki

jednoręcy bandyci

21 maja 2020 roku policjanci z wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w tomaszowskiej komendzie wraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier.

Tomaszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informacje, iż w jednym z lokali usługowych przy ulicy Wiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. 21 maja 2020 roku około godziny 19:00 policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, weszli na teren wytypowanego wcześniej lokalu.

Zabezpieczyli 5 tzw. „walizkowych” automatów do gier hazardowych. W trakcie działań służb w lokalu znajdował się również 50-letnia kobieta, zajmującą się obsługą urządzeń oraz 64-letni mężczyzna grający na jednym z automatów. Funkcjonariusze KAS przed usunięciem z lokalu automatów przeprowadzili eksperymenty procesowe zmierzające do ustalenia czy są to urządzenia działające nielegalnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o grach hazardowych, wysokość kary pieniężnej jaką może ponieść właściciel tych urządzeń to 500 tysięcy złotych. Będzie mu również groziła kara pozbawienia wolności do lat 3. W myśl wymienionej ustawy, również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *