W czerwcu pierwsze salony gier na automatach Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy rozpoczyna pilotaż gier na automatach. Pierwsi gracze będą mogli zagrać na nich już za blisko miesiąc. Celem pilotażu jest zdobycie wiedzy o oczekiwaniach i preferencjach klientów oraz doświadczeń w implementacji nowych przepisów w zakresie gier hazardowych.

Rozrywka na automatach w salonach gier w Polsce stanie się bezpieczna. Gry będą prowadzone w oparciu o przejrzyste zasady na certyfikowanych maszynach, a gwarancje właściwego działania usługi zapewni centralny system informatyczny, do którego podłączone będą urządzenia należące do Totalizatora Sportowego. Automaty oraz system informatyczny będą zabezpieczone przed niepowołaną ingerencją, a gracze chronieni zgodnie z najwyższymi standardami.

Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną Ustawę o grach hazardowych, realizując tym samym monopol państwa w tym zakresie. Państwowe spółki WZŁ nr 1, PWPW oraz Exatel kończą obecnie prace nad centralnym systemem zarządzania, rejestrem gracza, infrastrukturą informatyczną i automatami do gry.

W pilotażu wykorzystanych zostanie nie mniej niż 1220 maszyn do gry. W ubiegłym tygodniu zamówiono 300 automatów marki Merkur Gaming, produkowanych przez jednego ze światowych liderów w branży, co pozwoli na dywersyfikację oferty i analizę preferencji graczy.

Docelowo, w ciągu 4-5 lat Totalizator Sportowy może wprowadzić na rynek nawet 38 tys. automatów współpracujących z centrum zarządzania informatycznego i dostępnych w salonach gier w całym kraju. Realizacja tak dużego projektu przy wykorzystaniu rozwiązań wytworzonych w Polsce i przy współpracy z polskimi firmami, umożliwi budowę nowych kompetencji w polskiej gospodarce. Wdrożenie strategii, w której wzorcem są światowe osiągnięcia w branży automatów oraz zapewnienie transferu wiedzy i stałego przeglądu nowości może zbudować potencjał eksportowy polskich firm.

Źródło: Totalizator Sportowy

 1. no mialy byc polskie automaty z polskich firm
  a wyszlo jak zwykle
  obiecać to łatwo a poźniej realizacja to gorzej
  ktoś zna wogule te maszynki?

 2. No i prosze – od 2, 5 roku mowie, ze polskie automaty i ten caly panstwowy monopol to jeden wielki pisiorski szwindel :))))))))

 3. Merkur z Lubeki – najdroższy automat w Europie. Rozwiązanie kompletnie nienadające się do eksploatacji w warunkach polskich, ze względu na złożoność konstrukcji i autorskie rozwiązania firmy Merkur Gaming. No i te niepopularne w Europie gry hazardowe …..Popłynęła lewa kasa do urzędników. Co na to CBA? Łapówka goni łapówkę. A można było dogadać się z firmą ze Złotej

 4. Mieliscie sprawy z hf ? apollusy to powiem tak jesli prezesa firmy nie bedzie na sprawie to nie zgadzajacie sie na proces , niech nawet odwoluja, az sie pojawi, przeciagajcie, bo na koncu tylko wy zostaniecie ukarani a nie prezes, a jesli bedzie na sprawie w danym miescie to zadajcie sprawdzenia czy tam byl. Ja nie podaruje, podpowiadam Wam dobrze nie dajcie z siebie zrobic oslow.

 5. ta branża już umarła na wiele lat tylko zastanawiam się dlaczego AUTOMATY VENDINGOWE / samo sprzedające/ nie posiadają kas fiskalnych a np. taxi musi
  gdzie w automatach przepływają towary w dziesiątkach milionów złotych i łatwo o podkładanie towarów
  GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ —-nie ma żadnej sprawiedliwości

 6. Jakoś nie wierzę, że to już w czerwcu wystartuje. Chyba że w czerwcu 2019, albo i 2020?
  Ekonomicznie będzie klęska, bo postawią tam urządzenia na rynku nieznane, licząc że klient od razu tam poleci. Nie poleci… Może gdyby tam zastał znane mu sprzęty oraz klika nowszych? No i jeszcze to legitymowanie, spisywanie, a do tego nadzór wielkiego brata nad ilością wydawanej kasy… Ale czego się spodziewamy, skoro na rynek próbuje wejść bogaty i państwowy, ale z pewnością laik i dyletant?
  To jest pomysł tego samego sortu, co produkowanie państwowych samochodów elektrycznych: światowe koncerny motoryzacyjne pracują na tym długie lata, a wyniki są mocno takie sobie, natomiast Polanda by PiS zrobi takie autka w dwa lata i wszyscy Polandczycy rzucą się na nie, będą kupować jak bułeczki z Lidla i jeździć ku chwale Prezesa, premiera i władzy umiłowanej przez Suwerena…

 7. A na jakich stawkach będzie można grać ? Mam nadzieję, że państwo nie pozwoli na to aby ludzie przegrywali wypłaty i popadali w nałóg hazardowy i stawki w automatach będą niskie 1 ,2 tak jak nakazywali wcześniej w trosce rodziny i ich dzieci.

 8. Cytat z wypowiedzi prezesa TS z innego zródła
  1,Wyjaśnił, że w ramach pilotażu będą badane: różnorodność rozwiązań, oczekiwania rynku i tego, czego chce klient zainteresowany grą na automatach. Jak tłumaczył, różnorodność ma dotyczyć m.in. dostarczanych rozwiązań przez partnerów TS, spółka będzie chciała pozyskać również wiedzę na temat odbioru rozwiązań dostarczanych przez światowych dostawców, zajmujących się grami od wielu lat.
  2.Najważniejszą częścią tego pilotażu, jest to, że system centralny ma być naszą własnością. Będziemy mieli do niego prawa.
  3,Lokale w większości przypadków będą wynajmowane przez TS, który będzie miał tam swoich pracowników.
  4,Średni koszt przygotowania i otwarcia jednego salonu to około 1 mln 120 tys. zł – powiedział prezes. Tłumaczył, że koszty związane są m.in. z infrastrukturą salonu, jak i z jej zabezpieczeniem. –
  Podsumowanie:
  TS będzie testował różne rozwiązania żeby nauczyć się jakie gry
  gdzie najlepiej funkcjonują w danych regionach -koszt tej zabawy to kilkadziesiąt milionów zł przy założeniu 1200 nowych urządzeń
  chyba było taniej skonsultować się z kimś z branży
  z wypowiedzi wynika że system jest najważniejszy, system , którego nikt nie będzie w stanie sprawdzić czy w ogóle działa , ciekawie jak sobie z RODO poradzą
  średni koszt otwarcia salonu ok 1 mln – zakładają również otwieranie salonów z 3 automatami jaki to ma sens ekonomiczny?
  lokale w większości wynajmowane przez TS -a w mniejszości ?czyżby była jakaś nadzieja ?
  Najważniejsza sprawa jak Ts może dokonywać takich zakupów bez przetargów, postępowania ofertowego??

  1. W sprawie ostatniego zagadnienia, wycinek ze strony Ts
   „Totalizator Sportowy sp. z o.o. nie podlega przepisom ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych”

   1. Dzięki Wojtas,
    masz rację
    liczyłam jednak na to że skoro TS robi przetarg na dostawę wody w butelkach albo na usługę tajemniczego klienta to w sprawie zakupów za kilkańaście milionów zachowa się bardziej się przejrzyście.
    Ale w sumie po co ? jeszcze ktoś by się dopatrzył jakiś nieprawidłowości

 9. wydawalo sie ze maja byc produkowane w polsce, przez polska firme. no, ale przeciez polska juz od dawna jest sprzedana, wiec…

 10. oj.
  ktoś chyba wziął fajne pieniążki za wprowadzenie automatów, które daję wszystkie palce poobgryzać, że kosztują 10 tysięcy sztuka, ale tysięcy euro. Szwindel goni szwindel. Ciekawe czy ktoś komuś dobierze się w końcu do d***?

 11. Ale jak to? Jakie zamówienie 300 automatów marki Merkur Gaming? Przecież automaty miały być produkowane tylko i wyłącznie przez Polską Grupę Zbrojeniową i było mówione, że nie będzie z tym kłopotów, nie zważając na sceptycyzm pracowników branży hazardowej, którzy głośno wyrażali swój sceptycyzm. I co teraz? Jednak „lobbyści” mieli rację? Jednak nie dbali tylko o swoje interesy? Jednak nie tak łatwo wyprodukować automaty, oprogramowanie i cały knowhow bez doświadczenia?

  1. W tym kraju nigdy nie wygrasz z władzą. Władza rządzi się swoimi prawami. Nie zawsze te prawa są tworzone z myślą o obywatelach, ale zawsze za ich pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *