W Las Vegas będą obstawiać mecze e-sportowe

Właściciele kasyn z Las Vegas zamierzają zainwestować w hazardową stronę e-sportu, przygotowując się do zorganizowanego obstawiania zakładów.

Nie wiadomo jednak jeszcze, jak miałoby to wyglądać, gdyż trzeba będzie wziąć pod uwagę specyfikę rozgrywek e-sportowych.

Las Vegas i jego włodarze dobrze wiedzą, jak szybko e-sport zdobywa sobie popularność. Miasto neonów i hazardu gościło w ostatnich latach kilka dużych imprez i turniejów gier, więc ma w tej materii doświadczenie z pierwszej ręki.

Nic dziwnego, że szefowie kasyn chcą iść za ciosem i jak najszybciej uregulować kwestie ewentualnego hazardowego obstawiania wyników spotkań. Powstrzymuje ich tylko specyficzny charakter elektronicznych sportów oraz przede wszystkim brak ekspertów i doświadczonych bukmacherów, którzy mogliby przygotowywać zestawienia ewentualnych zakładów.

Mówiąc prościej, za mało jest osób, które wyliczą szanse zwycięstwa lub porażki, a bez tego trudno jest organizować zakłady. Tęgie głowy z Las Vegas pracują już jednak nad tym problemem i będzie on poruszany na kolejnych spotkaniach amerykańskiego Gaming Policy Commitee.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *