W Nevadzie powrót do gry po pandemii potrwa ponad rok i spowoduje stratę 39 miliardów dolarów

Wiodąca organizacja branży gier w Nevadzie potwierdziła, że po 30-90-dniowym zamknięciu całej działalności turystycznej z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 czas powrotu do pracy może zająć nawet półtora roku, a strata wyniesie prawie 39 miliardów dolarów.

W liście do delegacji kongresowej stanu Nevada, Resort Association opowiedziało się za włączeniem branży gier hazardowych do federalnego pakietu bodźców ekonomicznych o wartości od 850 miliardów do 1 biliona dolarów ogłoszonego na Kapitolu.

Delegacja wraz z amerykańskim stowarzyszeniem gier amerykańskich z siedzibą w Waszyngtonie lobbuje za zaangażowaniem branży kasynowej w działania naprawcze. Jim Murren, dyrektor generalny MGM Resorts International, należy do grupy liderów branży turystycznej i hotelarskiej, którzy spotkali się w ubiegłym tygodniu z prezydentem w Białym Domu.

Prezydent Resort Association, Virginia Valentine przedstawiła sześcioosobowej delegacji, że żaden inny stan nie jest tak zależny od turystyki, jak właśnie Nevada.

„Nevada zależy bardziej od turystyki niż Alaska od ropy; Wyoming zarabia na wydobyciu węgla; a Nowy Jork specjalizuje się w sektorze finansowym ”. Las Vegas, największe centrum gospodarcze stanu, jest bardziej zależne od turystyki niż Detroit od produkcji samochodów; Seattle jest w przestrzeni powietrznej; lub Nashville zajmuje się muzyką i rozrywką. ”
– napisała w liście do senatorów Virginia Valentine

Nevada to największy w kraju stan gier hazardowych, który w 2019 r. wygenerował z przychodów kasyn zysk w wysokości 12 miliardów dolarów. Strefa Las Vegas Strip wygenerowała 6,87 miliarda dolarów w grach, co stanowi ponad 50% ogólnej sumy całego stanu.

W roku fiskalnym, który zakończył się w lipcu ubiegłego roku, kasyna w Nevadzie osiągnęły 24,5 miliarda dolarów całkowitych przychodów z hazardu i innych gier.

Według oceny ekonomicznej zamknięcie kasyn z powodu koronawirusa, przeprowadzonej przez doradcę finansowego z Las Vegas Applied Analysis, gospodarka Nevady nie jest tak różnorodna jak inne stany, które są również uważane za miejsca turystyczne. Około 40% ogólnego funduszu Nevady pochodzi z podatków od gier i turystyki, a ponad 450 000 miejsc pracy w tym stanie – jedno na trzy – jest wspierane przez turystykę.

„Ekonomiczne implikacje tego kryzysu wydają się bezprecedensowe, dalekosiężne i mają bardzo realny potencjał do okaleczenia gospodarki Nevady” – napisano w raporcie Applied Analysis.

„W oparciu o bieżące informacje i ponad dwie dekady specjalistycznej wiedzy branżowej uważamy, że istnieje ryzyko utraty 39 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 12–18 miesięcy. W rezultacie 320 000 pracowników polegających na swoich wynagrodzeniach w wysokości 1,3 miliarda dolarów miesięcznie jest narażonych na bezpośrednie ryzyko, a liczba ta jest prawie dwukrotnie większa niż w okresie największej recesji ”.

Virginia Valentine, której organizacja reprezentuje zdecydowaną większość przemysłu gier hazardowych w stanie Nevada, powiedziała, że ​​turystyka w Nevadzie płaci rocznie 20 miliardów dolarów wynagrodzeń, 1,8 miliarda dolarów specyficznych dla branży opłat i podatków, a jej roczna produkcja ekonomiczna wynosi 75 miliardów dolarów, co stanowi 45% łącznego przychodu tego stanu.

„Każdego roku witamy blisko 57 milionów gości odwiedzających Las Vegas i stan Nevada z całego świata” – powiedziała Valentine. „Jako branża nr 1 w naszym stanie jesteśmy największym pracodawcą, największym podatnikiem i fundamentem gospodarczym, na którym stan Nevada się rozwija”.

Na podstawie cdcgamingreports.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *