Wiceminister finansów o ustawie hazardowej: koniec z bezkarnością

Wiesław Janczyk

– To bardzo nowoczesna ustawa, która po raz pierwszy dotyka sfery hazardu w internecie i reguluje ją – mówił w „Sygnałach dnia” wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

1 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy hazardowej ograniczająca działalność nielegalnie funkcjonujących przedsiębiorców. Spodziewany jest wzrost wpływów do budżetu o nawet 1,5 mld zł rocznie.

Wiesław Janczyk tłumaczył, że wcześniejsze nowelizacje, po aferze hazardowej, nie były właściwie notyfikowane przed Komisją Europejską, a to spowodowało, że sądy w tych samych sprawach orzekały rozbieżnie. Jak mówił, chodziło głównie o regres do podmiotów urządzających gry bez koncesji.

– Mam tu na myśli zwłaszcza gry na automatach. Od 1 kwietnia Totalizator Sportowy będzie jedynym licencjonowanym oferentem gier na automatach, za wyjątkiem kasyn – podkreślił wiceminister finansów.

Gość Jedynki wyjaśnił, że ustawa hazardowa po raz pierwszy dotyka sfery internetu. – Mamy w tej chwili zarejestrowanych siedem podmiotów, które legalnie mogą oferować, również w internecie, zakłady wzajemne – dodał.

POSŁUCHAJ:

  1. widzę że typki typu pan gangster i ten… bet (co on tu jeszcze robi?) nie mogą przeżyć że w Polsce w końcu będzie normalnie jeśli chodzi o hazard. Wszystko prawnie rozregulowane i koniec z chaosem. Będzie tak jak powiedział pan wiceminister: Koniec z bezkarnością!

    1. No koniec teraz lotto cie bedzie okradac pid kontrola panstwa ,bo co ty myslisz ze jak bedziesz gral w punkcie lotto to co nie bedziesz hazardzista

  2. Nie wiem, co PanGangster napisał, ale popieram to. Koniec z bezkarnością? A janczyk to co? On jest dopiero bezkarny i tylko liczy się chapanie przy żłobie. I taki nikt będzie mówić o bezkarności. Nie wiem, jakim cudem to coś, co stworzyły osły, wchodzi w życie w naszym państwie? UE już dawno powinna to wyrzucić do kosza, a tych psów zbesztać za tworzenie czego wyimaginowanego oraz robienie z Polski kraju debilnego.

    1. Ta, będą mogli, szkoda że przegrywają wszystkie sprawy, jest wyrok NSA gdzieś ktoś podawał w komentarzu.

      Pełen nielegal.

  3. Legalne ty stara [komentarz usunięty ze względu na zawartość gróźb karalnych oraz słów uznanych potocznie za obelżywe. Prosimy o okiełznanie emocji – Redakcja E-PLAY].

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *