Zawody w skokach przez przeszkody w Sopocie

Jutro rozpoczną się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5*, których partnerem tytularnym jest należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.

To kolejny rok kiedy ta firma jest częścią wydarzenia – jednych z 13 na świecie zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*.

Tegoroczna edycja zawodów CSIO różni się od poprzednich – Pierwszą Dywizją europejskich rozgrywek Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot aktualnie znajduje się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO 5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom. Jest to ogromne wyróżnienie i ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszy fakt, iż Międzynarodowa Federacja Jeździecka doceniła nasze starania oraz pozytywną opinię zawodników, którzy lubią wracać do tego nadmorskiego ośrodka i rywalizować na jego parkurze.

Tak wysoka ranga Pucharu Narodów przyciągnęła do Sopotu zawodników z czołowych miejsc w światowym Rankingu Longines. Wśród zgłoszonych skoczków znajduje się m.in. Henrik von Eckermann, który zajmuje czwartą pozycję w rankingu, czy Kevin Staut (aktualnie 7 miejsce).

Ranga zawodów zobowiązuje. W puli nagród organizatorzy, dzięki wsparciu Miasta Sopot, Partnera Głównego – LOTTO i wielu wspaniałych sponsorów, przygotowali łączną pulę nagród ponad 2 miliony złotych. Tak premiowane konkursy powodują, że rywalizacja z pewnością będzie wyrównana i na najwyższym poziomie. Na masztach wokół sopockiego Hipodromu zobaczymy flagi Niemiec, Belgii, Czech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Rosji, Francji, Polski, Japonii, Włoch i USA – w jej zespole wystartuje Jessica Sprinsteen.

Serdecznie zapraszamy Was na cztery dni sportowych emocji i niesamowitych wrażeń podczas zmagań najlepszych jeźdźców świata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *