Zgubna ciekawość hazardzisty

Przestępczość. Podrabianie pieniędzy, zakup broni bez pozwolenia, nielegalne transakcje przez internet, kradzież cudzej tożsamości i udział w seks imprezie. Dawid potwierdza, że to wszystko ma na sumieniu. Czynów tych dokonywał… z czystej ciekawości.

Te niezdrowe skłonności już zaprowadziły go do aresztu, a mogą się dla niego skończyć długoletnim więzieniem.

– Przyznaję się do wszystkich zarzutów – mówił przed Sądem Okręgowym w Krakowie, gdzie rozpoczął się jego proces. Gdy wszedł na salę rozpraw wyglądał na biznesmena w średnim wieku, w oczy rzucała się jego zmierzwiona fryzura, okulary, dobry garnitur i elegancko przystrzyżona broda. 33-latek to ojciec dwójki dzieci, żonaty, z zawodu fototechnik, który dorabiał sobie jako fotograf na ślubach. Był karany. Podał, że jego zarobki sięgały 7500 zł, a składnikami majątku są: motocykl kawasaki za 6 tys. i sprzęt fotograficzny, pięć razy droższy.

Zgubny wpływ hazardu W ostatnich latach pieniędzy raczej mu nie brakowało, bo odziedziczył sporą fortunę, którą przehulał w dwa lata. Dla nałogowego hazardzisty, jakim się stał, wydawanie takiej gotówki to nie był żaden problem.

W latach 2014-15 przegrałem tyle, ile posiadałem, czyli 2 mln 300 tys. zł. Długów z hazardu nie miałem, ale one pojawiły się w związku z prowadzeniem przeze mnie działalności gospodarczej. Sięgały 200 tys. zł
– opowiadał. Lubił prowokować, pewnie dlatego swoją firmę nazwał Niczym Nieograniczony Bezmiar Wszechrzeczy. W jej ramach przez cztery lata prowadził handel sprzętem fotograficznymi i komputerowym oraz usługi graficzne i wykonywanie zdjęć.

Gdy nałóg hazardu stał się nieznośny Dawid poddał się kuracji w zamkniętej placówce. Potem kontynuował leczenie podczas terapii otwartych, aż w końcu uznał, że jest zdrowy. Zerwał z hazardem, ale pojawiły się inne wyzwania. Jego firma zaczęła podupadać, zmarła mu bliska osoba w rodzinie, dała o sobie znać depresja, a psychiatra go zbył, więc szukał ucieczki w ryzykownych doświadczeniach.

Przekroczyłem linię i zaczęła się patologia
– tak ten okres w życiu Dawid ocenia z perspektywy czasu.

Seks impreza w Krakowie Pewnego razu wybrał się na seks imprezę do Krakowa, na której spotkał młode małżeństwo. Ona pani adwokat, on naukowiec. Gdy byli zajęci sobą Dawid przeglądnął ich portfele i zrobił zdjęcia dokumentów.

W sądzie mówi o tym, co się wtedy stało „wstydliwy dla mnie temat“. Ciągnęło go do hazardu i potrzebował nowej tożsamości, by założyć konto brokerskie. Gdy tak zrobił otrzymał bonus w postaci wirtualnej waluty w wysokości 50 dolarów. Przez pewien czas mógłby za to bezpiecznie grać bez angażowania realnych pieniędzy.

Miałem potrzebę grania, ale dopóki grałem wirtualną walutą to nie bałem się o powrót do patologicznego hazardu
– nie ukrywał

Także na sali rozpraw Dawid W. nie krył skruchy –

Każdego dnia w areszcie żałuję tego, co się stało i myślę o naprawieniu szkody pokrzywdzonym. Chciałbym wszystkich przeprosić
– opowiadał Dawid.

Teraz jego ciekawość ogranicza się do kwestii wysokości kary, jaką dostanie w krakowskim sądzie.

Zródło: Dziennik Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *