Zmarł założyciel belgijskiej firmy ELAUT

Achiel Verstraeten, założyciel belgijskiej firmy ELAUT – producenta automatów zręcznościowych i automatów do gier stołowych, zmarł w czwartek w zeszłym tygodniu, w wieku 84 lat.

Wiadomość tą przekazał jego syn i córka, Eric i Helga, którzy kierowali od wielu lat firmą i zwiększyły jej międzynarodowy sukces.

Verstraeten założył Elaut w 1959 roku, będąc inżynierem telewizji i zaczął pracować nad specjalnymi zadaniami dla podróżujących showmenów. Opracował swój pierwszy mechanizm wrzutu monety do obsługi samochodów zderzeniowych, a siedem lat później zbudował swój pierwszy mechanizm żurawia. Najbardziej udaną maszyną wykorzystującą mechanizm opracowany przez Verstraetena, był „Good Luck”, automat zbudowany w 1978 roku.

Jego córka, Helga, powiedziała:

„On był założycielem Elaut. Ludzie, którzy pracowali dla niego, opisywali Achiellego jako mądrego i sprawiedliwego człowieka i szefa. Żył skromnym i ciężkim życiem i interesował się wszystkimi jego aspektami, szanując zwłaszcza otaczających go ludzi. Lubił czytać, głównie książki o nauce, filozofii i religii.

„Po założeniu firmy i zbudowaniu jej do tego poziomu uznania w Europie i na świecie, Achiel zaczął mieć poważne problemy zdrowotne, po osiągnięciu wieku 69 lat, które nigdy go nie opuszczały. Ale każdy pamiętał go jako osobę ciepłą; dla nas był kochającym ojcem. Był kimś, kto lubi przemysł i technologie, w zamian ludzie z branży darzyli go wielkim szacunkiem.

 

Ticket Circus from ELAUT Amusement Games on Vimeo.

 

Źródło: Intergame

Od Redakcji: o takich ludziach powinno się zawsze pamiętać w dobie cyfryzacji i komputeryzacji, albowiem to ich praca i pomysły dawały radość wielu pokoleniom młodych ludzi, którzy obecnie rozwijają świat komputerów i IT.
Rozrywka i urządzenia zręcznościowe tworzone dziś lub w zeszłym wieku, w czystej i bezpośredniej formie zawsze będą potrzebne. Choćby dla kolejnych pokoleń dzieci bawiących się na skakańcach, dmuchańcach lub mini kolejkach, czy też wyławiających maskotki w „łapach szczęścia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *