Betclic Everest opuszcza Belgię. Co z Polską?

BetClic

Francuski operator gier hazardowych Betclic Everest Group zakończył działalność w Belgii zaledwie rok po przystąpieniu do regulowanego rynku internetowego w kraju.

W maju 2016 Betclic Everest uruchomił domenę Betclic.be oferującą zakłady sportowe i kasyno na bazie lokalnej licencji od belgijskiego regulatora. Witryna była partnerem z Grupą Ardent, zgodnie z lokalnymi przepisami wymagającymi, aby witryny hazardowe online współpracowały z operatorem gier na lądzie. W porównaniu do innych operatorów Betclic dość późno zdecydował się na zalegalizowanie swojej działalności na rynku belgijskim.

Betclic rzeczywiście przebył długą drogę, aby zdobyć licencję belgijską. Firma spędziła wiele lat na czarnej liście nielegalnych domen internetowych gier hazardowych, ale nadal oferowała usługi belgijskim graczom, dopóki Belgian Gaming Commission nie skonfiskowało kwoty 600 tys. Euro z tytułu nieautoryzowanych transakcji hazardowych i nałożyło kary w wysokości 200 Euro na lokalnych graczy korzystających z usług BetClic.

Więcej czytaj na: e-playbet.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.