Better Collective finalizuje przejęcie Grupy Atemi

Grupa medialna zajmująca się zakładami sportowymi Better Collective sfinalizowała przejęcie Grupy Atemi, jednej z wiodących firm specjalizujących się w generowaniu leadów dla iGaming za pośrednictwem płatnych mediów (PPC) i reklam w mediach społecznościowych.

Cena zakupu została ustalona na 40 milionów GBP (około 44 miliony EUR), z czego 32,5 miliona GBP zostało zapłacone z góry przy zamknięciu, w kombinacji 27,8 miliona GBP w gotówce i 4,7 miliona GBP w akcjach Better Collective z udziałów własnych. Pozostałe 7,5 miliona GBP zostanie wypłacone w równych kwartalnych odroczonych płatnościach do końca 2021 roku.

„Ta akwizycja jest dla nas bardzo ważnym krokiem, aby osiągnąć nasz strategiczny cel, jakim jest zostanie wiodącym agregatorem zakładów sportowych na świecie. Grupa Atemi przeszła imponującą drogę wzrostu od czasu założenia firmy w 2015 r. I osiągnęła dużą skalę potrzebną do bycia konkurencyjną i dochodową w płatnych mediach. Widzimy wiele możliwości ekspansji na nowe rynki i czerpania efektów synergii pomiędzy naszymi aktywami i kompetencjami. Przejęcie natychmiast przyniesie Better Collective absolutną pozycję lidera, jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów dla operatorów internetowych, z szacowanym rocznym poziomem NDC przekraczającym 600 000, az perspektywy finansowej Better Collective zrobi krok w kierunku uzyskania rocznych przychodów proforma szacowanych na ponad 120 milionów euro przy wysokich dochodach operacyjnych i przepływie środków pieniężnych ”
– powiedział Jesper Søgaard, CEO Better Collective.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *