Bez zezwolenia organizowała gry na automatach hazardowych

KMP w Wałbrzychu

W miniony piątek wałbrzyscy policjanci wraz z celnikami zlikwidowali kolejny nielegalny punkt gier hazardowych. Mieścił się on w Wałbrzychu w specjalnie przystosowanym do tego celu lokalu usługowym w centrum miasta.

Realizując informację własną policjanci walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą – przy współpracy z funkcjonariuszami kryminalnymi oraz mundurowymi Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu – ustalili, że 41-letnia wałbrzyszanka organizowała gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu.

W toku czynności procesowych mundurowi 23 października około godziny 16:30 zabezpieczyli również dwa tego typu nielegalne automaty hazardowe o wartości 6 tysięcy złotych. Uszczuplenie z tytułu nieopłaconego podatku zostało oszacowane na kwotę 200 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Organizatorka procederu odpowie teraz za popełnienie przestępstwa z Kodeksu karnego-skarbowego. 41-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *