Bukmacherzy typują termin oddania obwodnicy

Bukmacherzy
Marek 01/06/2015

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2015

Analitycy firmy bumacherskiej STS typują termin oddania do użytku ważnej dla torunian obwodnicy Inowrocławia.

Zdaniem bukmacherów są duże szanse, że obwodnicą pojedziemy przed końcem 2017 r. Kurs na „tak” wynosi 1,5. Najwięcej można jednak dostać obstawiając, że ta inwestycja nie skończy się w podanym terminie. Za każde postawione 100 zł można wzbogacić się o 198 zł.

Obwodnicę Inowrocławia zbuduje konsorcjum Mirbudu i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Erbedim. Bydgoska GDDKiA podpisała umowę z wykonawcami w listopadzie 2014 r.

Firmy zaprojektują i zbudują obwodnicę za ponad 359 mln zł dając na wykonane prace 10 lat gwarancji. Trasa ma być gotowa w 27 miesięcy od podpisania umowy. Ale do tego terminu urzędnicy z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie będą jednak wliczać okresów zimowych.

Obwodnica Inowrocławia będzie prawie 19-kilometrową trasą z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Ominie miasto od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców podróżujących między Toruniem i Poznaniem. Powstaną na niej trzy węzły drogowe: Latkowo, Jacewo i Tupadły, kilkanaście wiaduktów, przepustów oraz urządzeń ochrony środowiska.

Źródło: torun.gazeta.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL