Dziewięciu operatorów otrzymuje niemieckie licencje na automaty online

Urząd Administracyjny Saksonii-Anhalt-Anhalt ogłosił zatwierdzenie dziewięciu licencji na automaty online i pokera. Nie wymieniono operatorów, którzy zostali zatwierdzeni, ale nowa runda zatwierdzeń zwiększy całkowitą liczbę licencjobiorców do 12.

Nowe przepisy dotyczące hazardu w Niemczech weszły w życie dokładnie rok temu, 1 lipca 2021 r. Od tego czasu złożono 71 wniosków o licencje na automaty online i pokera, ale do tej pory przyznano tylko trzy licencje, a Tipwin i Mybet dołączyły do ​​Mernova w zeszłym tygodniu jako jedyni licencjonowani operatorzy.

Ponieważ proces ten trwał tak długo, około ośmiu wniosków zostało faktycznie wycofanych – w tym z Kindred’s Unibet, który na razie odwrócił się od Niemiec z powodu powolnego postępu w licencjonowaniu i ścisłych ograniczeń na rynku regulowanym.

Tylko jeden wniosek został odrzucony przez Urząd Administracyjny Sachsen-Anhalt, który pozostaje regulatorem odpowiedzialnym za automaty online i licencje na pokera, dopóki nowy regulator Gemeinsamen Glücksspielbehörde der Länder (GGL – Wspólny Urząd ds. Hazardu w Krajach Związkowych Niemiec) nie zacznie działać .

Raporty przeciwko nielicencjonowanym operatorom

Tymczasem Urząd Administracji Państwowej poinformował, że w zeszłym roku skierował do prokuratury 25 operatorów gier online za oferowanie gier bez licencji. Powiedział, że sprawdził 871 stron internetowych i zbadał 148 przypadków nielegalnego hazardu i 90 przypadków reklamy nielegalnego hazardu.

Prezes Urzędu Administracji Państwowej Sachsen-Anhalt Thomas Pleye powiedział:

„Każde nowe zadanie stawia przed wszystkimi zaangażowanymi większe i mniejsze wyzwania – zwłaszcza jeśli chodzi o dwa różne organy, które zaczynają w tym samym czasie z różnymi wymaganiami i zadaniami, ale mają ten sam cel. Możemy być bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników i teraz przekazujemy zarówno zadania cząstkowe, jak i personel, a tym samym symboliczną pałeczkę GGL. Życzę wszystkim zaangażowanym w dalsze sukcesy”.

Na początku tego tygodnia GGL ogłosił, że zacznie blokować adresy IP i płatności dla nielicencjonowanych operatorów w ramach swojej polityki egzekwowania prawa.

GGL z siedzibą w Saksonii-Anhalt została utworzona na mocy traktatu federalnego o hazardzie, który ustanowił federalny regulowany rynek hazardu online w lipcu ubiegłego roku. Organ regulacyjny planuje również opracować system wczesnego wykrywania szkód związanych z hazardem oraz stworzyć scentralizowany system skarg i zgłaszania nieprawidłowości, z którego społeczeństwo będzie mogło korzystać do zgłaszania „nieprawidłowości” związanych z hazardem, reklamowania naruszeń i podejrzeń dotyczących nielegalnego hazardu.

Przedstawicielka Bundestagu Anne Poggemann nadzorująca tworzenie regulatora. Ronald Benter i Benjamin Schwanke staną na czele regulatora jako dyrektorzy generalni.

Strona internetowa GGL została uruchomiona w lutym, a regulator powiedział, że po pełnym uformowaniu będzie zatrudniać 110 pracowników. Do 1 stycznia zarząd Hesji pełnił funkcję tymczasowego organu wydającego niemieckie licencje na zakłady sportowe, podczas gdy Saksonia-Anhalt odpowiadała za licencje na kasyno online i pokera.

Tabele stołowe podlegają różnym przepisom i są licencjonowane przez każdy stan, przy czym stany mogą utrzymywać monopol lub oferować licencje równe liczbie kasyn naziemnych na swoim terytorium.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.