Fundacja LOTTO nagrodziła absolwentów

Gry
Marek 06/02/2013

Ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2013

31 stycznia 2013 r. Fundacja LOTTO Milion Marzeń ogłosiła wyniki konkursu na najlepszą pracę magisterską o tematyce uzależnień od gier pieniężnych pt. „Wygraj z hazardem”. Mimo, że regulamin przewidywał tylko 3 miejsca, jury nagrodziło łącznie 6 absolwentów z: Warszawy, Gdańska, Lublina, Poznania i Wrocławia.

Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2011 r. i trwał przez cały rok akademicki. To pierwszy konkurs na najlepszą pracę magisterską na temat profilaktyki ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych. Celem konkursu było zachęcenie studentów ostatnich lat wydziałów psychologii do pogłębienia wiedzy na temat profilaktyki uzależnienia od hazardu oraz prowadzenia badań poświęconych osobom uzależnionym i zagrożonym ryzykiem. Wyniki konkursu ogłoszono 31 stycznia podczas uroczystości w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jury w składzie: dr Ewa Woydyłło a – psycholog i terapeuta uzależnień, Jacek Santorski – psycholog społeczny i biznesu oraz Anna Zawadzka – Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń, przyznało 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia:

Miejsce I oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4000 PLN Monice Bogusz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie za pracę magisterską pt. „Poczucie własnej skuteczności i poczucie umiejscowienia kontroli a uprawianie hazardu„.

Miejsce II i 3000 PLN otrzymała Magdalena Dyś z Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego za pracę pt. „Rozmiar i formy uzależnień młodzieży licealnej i studentów od internetu i gier internetowych„.

Miejsce III i nagroda 2000 PLN: Natalia Kamila Gomółka z Wydziału Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego za pracę magisterską pt. „Temperamentalne i osobowościowe uwarunkowania ryzyka uzależnienia od hazardu„.

Wyróżnienie: Bogumiła Nowaczyk, absolwentka pedagogiki Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu za pracę magisterską pt „Hazard a postawy rodzicielskie„.

Wyróżnienie: Monika Załuga z Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę magisterską pt. „Patologiczny hazard„.

Wyróżnienie: Marzena Górska – Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelski Jana Pawła II za pracę magisterską pt. „Poczucie jakości życia a aktywność hazardowa młodzieży„.

Wierzymy, że rośnie nam elita specjalistów w tej dziedzinie, a nasz konkurs realnie przyczynia się do wzrostu zainteresowania tematem wśród studentów i magistrantów. – tłumaczy Anna Zawadzka, Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Dr Ewa Woydyłło: Mamy czym się pochwalić. Wiemy, jak pomagać uzależnionym od hazardu. I choć brakuje nam rodzimych opracowań tego problemu, to dzięki konkursom takim jak „Wygraj z hazardem”, sytuacja ta ulega znacznej poprawie.

Szczególną atrakcją dla wszystkich zebranych był kameralny wykład na temat uzależnień od hazardu dr Ewy Woydyłło. Zaś po zakończeniu uroczystości uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez Muzeum Narodowe w Warszawie na wycieczkę po najnowszej ekspozycji stałej „Galeria Sztuki XX i XXI wieku”. – To miła niespodzianka dla świeżo upieczonych magistrów oraz dodatkowa wartość edukacyjna uroczystości – komentuje Anna Zawadzka.

netPR.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL