Ostatnia aktualizacja: 4 czerwca 2024
Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2011 r. i trwał przez cały rok akademicki. To pierwszy konkurs na najlepszą pracę magisterską na temat profilaktyki ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych. Celem konkursu było zachęcenie studentów ostatnich lat wydziałów psychologii do pogłębienia wiedzy na temat profilaktyki uzależnienia od hazardu oraz prowadzenia badań poświęconych osobom uzależnionym i zagrożonym ryzykiem. Wyniki konkursu ogłoszono 31 stycznia podczas uroczystości w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jury w składzie: dr Ewa Woydyłło a – psycholog i terapeuta uzależnień, Jacek Santorski – psycholog społeczny i biznesu oraz Anna Zawadzka – Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń, przyznało 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia:
Miejsce I oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4000 PLN Monice Bogusz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie za pracę magisterską pt. „Poczucie własnej skuteczności i poczucie umiejscowienia kontroli a uprawianie hazardu„.
Miejsce II i 3000 PLN otrzymała Magdalena Dyś z Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego za pracę pt. „Rozmiar i formy uzależnień młodzieży licealnej i studentów od internetu i gier internetowych„.
Miejsce III i nagroda 2000 PLN: Natalia Kamila Gomółka z Wydziału Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego za pracę magisterską pt. „Temperamentalne i osobowościowe uwarunkowania ryzyka uzależnienia od hazardu„.
Wyróżnienie: Bogumiła Nowaczyk, absolwentka pedagogiki Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu za pracę magisterską pt „Hazard a postawy rodzicielskie„.
Wyróżnienie: Monika Załuga z Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę magisterską pt. „Patologiczny hazard„.
Wyróżnienie: Marzena Górska – Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelski Jana Pawła II za pracę magisterską pt. „Poczucie jakości życia a aktywność hazardowa młodzieży„.
– Wierzymy, że rośnie nam elita specjalistów w tej dziedzinie, a nasz konkurs realnie przyczynia się do wzrostu zainteresowania tematem wśród studentów i magistrantów. – tłumaczy Anna Zawadzka, Prezes Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Dr Ewa Woydyłło: Mamy czym się pochwalić. Wiemy, jak pomagać uzależnionym od hazardu. I choć brakuje nam rodzimych opracowań tego problemu, to dzięki konkursom takim jak „Wygraj z hazardem”, sytuacja ta ulega znacznej poprawie.
Szczególną atrakcją dla wszystkich zebranych był kameralny wykład na temat uzależnień od hazardu dr Ewy Woydyłło. Zaś po zakończeniu uroczystości uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez Muzeum Narodowe w Warszawie na wycieczkę po najnowszej ekspozycji stałej „Galeria Sztuki XX i XXI wieku”. – To miła niespodzianka dla świeżo upieczonych magistrów oraz dodatkowa wartość edukacyjna uroczystości – komentuje Anna Zawadzka.
netPR.pl
"Za dużo krytyki w mediach było to puścili normalne losowanie ;))"
"Uniwersalny słownik języka polskiego pod redakcją Stanisława Dubisza wydany przez PWN w 2003 roku notuje zarówno przymiotnik fiński, jak i finlandzki. Pierwszy z nich został w tym słowniku zdefiniowany jako ‘dotyczący Finów, Finlandii, pochodzący z Finlandii, taki jak w Finlandii’, przymiotnik finlandzki został natomiast sparafrazowany jako ‘dotyczący Finlandii jako państwa"
"Fiński, nie Finlandzki ... ;)"
"Dzisiaj miałem szczęście padł system kontroli na losowaniem w multi bo trafiłem 7 na siedem skreśleń w promocji na 50% ale to nie tylko ja bo było 33 dziewiątki na 10 skreśleń 97 siódemek na siedem 118 piątek na pięć takich wygranych nie pamiętam a gram długo. i tu lotto pokazuje że oszukują bo na 22 drugą już zakładów nie dało się wysłać cały czas wybijało ale sprawdziłem czy na inne gry się da i nie było problemu tylko na multi nie dało rady. Czyli widać że oszukują bo na 14 padł system i było dużo wygranych i żeby nie popłynąć na 22 drugą zablokowali przyjmowanie zakładów. Gram przez internet i taki numer mam drugi raz było to dawno ale też było dużo wygranych czyli kontrolują wpływające zakłady ."
"Be"