[📸] Funkcjonariusze KAS na tropie hazardu

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Bytowie zlikwidowali nielegalne automaty do gier hazardowych. Mundurowi Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie wraz z policjantami Komendy Powiatowej w Malborku udaremnili nielegalny proceder.

20 stycznia 2021 r. funkcjonariusze Działu kontroli Celno – Skarbowej Rynku w Słupsku oraz Komendy Powiatowej Policji w Bytowie zlikwidowali nielegalny salon gier. Mundurowi, w jednym z lokali w Bytowie, zabezpieczyli dwa zestawy komputerowe „BITCOIN EMBASSY”, służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz „bankomat” do wpłat gotówkowych i wypłaty wygranych. W lokalu znajdowała się także instalacja do rozpylania gazu pieprzowego. Szybka reakcja funkcjonariuszy uniemożliwiła użycie aparatury i pozwoliła na jej zdemontowanie oraz przeprowadzenie dalszych czynności. W związku z nielegalnym procederem, Pomorski Urząd Celno – Skarbowy w Gdyni będzie prowadził postępowanie karne skarbowe oraz administracyjne.

Dzień później podobnego odkrycia dokonali funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kwidzynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Malborku. W lokalu przy ulicy Jagiellońskiej mundurowi ujawnili łącznie pięć automatów do gier o wartości szacunkowej 60.000 zł, 5 kluczy do automatów oraz 1000 zł w gotówce. Materiały z kontroli zostaną przekazane do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Gdańsku oraz Referatu Postępowania Podatkowego Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

W obu przypadkach organizatorom gier na automatach grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara pieniężna w wysokości 100.000 zł od każdego ujawnionego urządzenia. Za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści. Może to być właściciel automatu lub jego dzierżawca, a także osoba wynajmująca miejsce pod automat.

Powyższe działania są częścią procesu zwalczania przez pomorską Służbę Celno – Skarbową nielegalnego hazardu. W 2020 roku funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni przeprowadzili na terenie województwa pomorskiego 149 kontroli, w wyniku których zatrzymali 705 nielegalnych automatów do gier hazardowych o wartości 8.460.000 zł.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *