Hazard zamiast jedzenia

Witryny lokalu, oferującego swoje usługi jako punkt gastronomiczny, były szczelnie zasłonięte przyciemnianą folią. Podczas kontroli funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu okazało się, że nie ma on nic wspólnego z prowadzeniem działalności gastronomicznej. Zastali tam osoby… grające na automatach do gier hazardowych.

Witryny lokalu, oferującego swoje usługi jako punkt gastronomiczny, były szczelnie zasłonięte przyciemnianą folią. Podczas kontroli funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu okazało się, że nie ma on nic wspólnego z prowadzeniem działalności gastronomicznej. Zastali tam osoby… grające na automatach do gier hazardowych. Od jakiegoś już czasu funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podejrzewali, że w tym miejscu rty gą być ofe-rewaee i iłfewadzoite nielegalne gry hazardowe. Ich uwagę zwróciło zwłaszcza nietypowe zachowanie klientów, którzy za każdym razem pukali do zamkniętych drzwi lokalu. Dopiero po weryfikacji klienta przez obsługę za pomocą kamery i upewnieniu się, że na zewnątrz jest bezpiecznie, był on wpuszczany do środka. Tyle że, aby się posilić, aż taka kontrola potrzebna nie jest…

Witryny lokalu były szczelnie zasłonięte przyciemnianą folią, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia funkcjo- Podczas kontroli funkcjonariuszy KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu okazało się, że lokal nie ma nic wspólnego z prowadzeniem działalności gastronomicznej. nariuszy. Podczas kontroli okazało 'się, że nie ma on nic wspólnego z prowadzeniem działalności gastronomicznej. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli tam 3 nielegalne urządzenia do gier, gotówkę w wysokości 7,5 tys. zł, dokumenty oraz elektroniczne nośniki danych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Warto dodać, że od początku br. funkcjonariusze KAS zabezpieczyli na terenie województwa podkarpackiego ponad 400 nielegalnych automatów do gier.

„Przypominamy, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna. Kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do trzech lat, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych”

– wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie asp. Edyta Chabowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.