Interweniowali w sprawie zakłócenia spokoju, natknęli się na nielegalny punkt gier

Policjanci zabezpieczyli 6 automatów oraz 14 tys. złotych gotówki w nielegalnym punkcie gier zręcznościowych. Właścicielowi grozi kara do 100 tys. złotych od jednej maszyny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W ubiegłym tygodniu, 15 września policjanci interweniowali w sprawie zakłócenia spokoju w jednej z kamienic na ulicy Kilińskiego w Makowie Mazowieckim. Na miejscu zdarzenia okazało się, że awanturnik opuścił kamienicę, ale w budynku znajdował się nielegalny punkt gier zręcznościowych.

„Policjanci zabezpieczyli 6 automatów do gier oraz 14 tys. zł gotówki. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie”

– informuje st. asp. Monika Winnik, rzecznik prasowy makowskiej policji.

W związku z tym, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami, za nielegalne posiadanie tego typu maszyn w lokalach gastronomicznych, handlowych oraz usługowych grożą bardzo wysokie kary, nawet do 100 tys. złotych od automatu.

„Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat” – dodaje Winnik.

Źródło: infoprzasnysz.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.