Jaka jest rola krupiera w kasynie i jak nim zostać?

Kasyno zawsze postrzegane jest jako luksusowe i ekscytujące miejsce. Goście siedzą przy stole, skupieni na grze, w centrum stoi krupier – surowo ubrany, niepozorny, precyzyjnie wykonujący swoją pracę. Jego głównym zadaniem jest wspieranie gości, prowadzenie gry i wyjaśnianie zasad.

Głównym zadaniem profesjonalisty na tym poziomie jest prowadzenie gry, w której uczestniczą goście kasyna. Śledzi on przebieg gry, jest odpowiedzialny za organizację procesu. Krupier może odgrywać rolę inspektora. Ma prawo do monitorowania gości, wykrywania oszustw, badania zachowań graczy.

Osoba, która chce zostać krupierem musi dużo wiedzieć o hazardzie, jego specyfice, cechach i odmianach. Jest to niezbędne nie tylko do prowadzenia gry, ale również do zapewnienia właściwego zachowania gości. Najczęściej kierownictwo kasyna nie bierze pod uwagę umiejętności i doświadczenia osoby ubiegającej się o pracę krupiera. Pracodawcy proponują kandydatom odbycie szkoleń tuż przed rozpoczęciem stażu.

Warto mieć na uwadze, że taka praca jest bardziej odpowiednia dla osób odpornych na stres. Dealerzy muszą pracować z klientami, którzy przychodzą do kasyna, aby wygrać dużą sumę pieniędzy. Często oczekiwania gości nie pokrywają się z rzeczywistością, a oni sami tracą duże pieniądze. W związku z tym gracze bywają agresywni, zastraszeni i groźni. Zadaniem krupiera jest próba maksymalnego załagodzenia konfliktu i pokojowego jego rozwiązania.

Podstawowe umiejętności to znajomość branży hazardowej, umiejętność panowania nad emocjami oraz cierpliwość. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko krupiera kierownictwo bierze pod uwagę kilka podstawowych czynników:

• Posiadanie wykształcenia wyższego lub średniego zawodowego;
• tolerancja na stres;
• silna psychika i umiejętność pracy pod presją;
• spokój ducha;
• umiejętność dokonywania szybkich obliczeń.

krupierkaW pracy ważna jest również otwartość umysłu. Pogodna natura pomaga w prowadzeniu gry w spokojnym, relaksującym tempie. Znajomość języka angielskiego jest zawsze mile widziana. Coraz częściej pracodawcy poszukują osób młodych. Ważny jest wygląd kandydata. Powinien on wzbudzać zaufanie. Osoby z wadami wymowy częściej są odrzucane.

Znalezienie pracy w tym zawodzie nie jest trudne. Stanowisko to wiąże się z wcześniejszym przeszkoleniem. Na początku potencjalny pracownik musi odbyć staż. W ten sposób kierownictwo ocenia spełnienie przez niego wszystkich określonych wymagań.

Jeśli nie przeszedłeś selekcji w kasynie stacjonarnym, gdzie obowiązuje ścisły dress code i wymagania, zawsze możesz spróbować swoich sił w sieci. Wirtualne kasyna chętnie współpracują ze studiami, które produkują tzw. live-soft. W takich grach klienci mogą obserwować poczynania krupiera przez kamerę internetową i komunikować się z nim za pomocą czatu.

Popularność kasyn online rośnie w szybkim tempie ze względu na lukratywne bonusy dla nowych graczy (np. darmowe spiny bez depozytu za rejestrację) oraz z powodu pandemii. Szczególnie wygrywają kasyna bez depozytu dla Polaków, gdzie gracze mogą zacząć grać za darmo. W nowoczesnych kasynach z reguły istnieje sekcja z krupierami na żywo, a wielu klientów właśnie ją preferuje. Dlatego w przyszłości praca krupiera może stać się jeszcze bardziej poszukiwana.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.