Janczyk: KE nie ma uwag do ustawy hazardowej

Komisja Europejska nie ma zastrzeżeń wobec rządowego projektu ustawy o grach hazardowych i do końca października najprawdopodobniej prześle Polsce notyfikację w tej sprawie, poinformował wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

„Ustawa przeszła sprawnie pierwsze czytanie w Sejmie, bez sensacyjnego zainteresowania. […] Jesteśmy po spotkaniach w Komisji Europejskiej i nie ma uwag; do końca tego miesiąca uzyskamy notyfikacje tej ustawy. Ona wejdzie w życie od 1 stycznia 2017 r.” – powiedział Janczyk w wywiadzie dla Radia Wnet.

„Przypomnę, że elementy tej nowej ustawy to zmonopolizowanie przestrzeni gier na automatach, tj. przestrzeni internetowej dla podmiotu wyznaczonego przez ministra skarbu do wykonywania usług w tym obszarze. Szara strefa straci i zyska budżet państwa i spółka celowa, która zajmie się oferowaniem usług celowych w tych obszarach” – dodał wiceminister.

Wyjaśnił, że będzie to spółka w 100% należąca do Skarbu Państwa.

Zgodnie z projektem podmiot wykonujący monopol państwa nad grami na automatach w salonach gier oraz w internecie będzie zobowiązany do wdrożenia polityki odpowiedzialnej gry, w ramach której m.in. sprawdzana będzie pełnoletność gracza. Obowiązkowe byłoby też przeprowadzanie transakcji wynikających z gier w internecie za pośrednictwem rachunków płatniczych. Podmioty urządzające gry hazardowe w internecie nie mogłyby umieszczać na stronach do tych gier reklam usług finansowych, a także samodzielnie ich oferować.

POSŁUCHAJ TUTAJ OD 17:55

 

  1. Z tym brakiem uwag to tak jak z umową o helikoptery najgorsze jest to że co by KE nie powiedziała lub zalecił to KACZYZM I TAK WPROWADZI zapowiada się ciekawie zobaczymy co na to jeszcze sądy.

  2. 1. Słuchałem tego wywiadu i powiedział Minister, że na tą chwilę nie ma uwag od KE.
    2. Pan Minister mówi tak od miesiąca – zobaczymy jak będzie (do podatku handlowego też niby nie było uwag)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *