Jaskinia hazardu w Żaganiu

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej i Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zlikwidowali nielegalny punktu gier hazardowych w mieście.

„W momencie wejścia służb do lokalu osiem automatów było włączonych i gotowych do gry. Wygląd i konstrukcja automatów wraz z pulpitem obsługi i sterowania były identyczne, jak te które są wykorzystywane w kasynach. Dla potrzeb procesowych przeprowadzono na nich gry kontrolne i sporządzono szczegółowe protokoły”

– informuje asp. SCS Beata Downar-Zapolska z Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Na zapleczu, wśród butelek ze środkami czystości, funkcjonariusze znaleźli także foliowy woreczek, a w nim 2 400 złotych w gotówce. Można przypuszczać, że były to pieniądze przeznaczone na wypłaty wygranych.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.