Jednoręka plaga

Co z tego, że policja i skarbówka zlikwidowała kilka miesięcy temu tę przy ul. Muzealnej skoro znowu działa. W centrum Kłodzka działają aktualnie dwie takie szulernie: jedna przy ul. Muzealnej, druga tuż za rogiem na Armii Krajowej.

„Co z tego, że policja i skarbówka zlikwidowała kilka miesięcy temu tę przy ul. Muzealnej skoro znowu działa. Dwie kamery monitorują ulicę, a nawet nasze podwórze. Ostatnio klienci tej szulerni rozwalili nam bramę. Kiedy zwróciłem uwagę, usłyszałem: spadaj dziadku”

– opowiada jeden z mieszkańców ul. Muzealnej.

Policja i skarbówka robią naloty na szulernie z jednorękimi bandytami, ale nic to nie zmienia! W lipcu tego troku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej pochwalili się, że do czerwca 1 2022 roku skontrolowali lokale (między innymi w Kłodzku, gdzie w styczniu tego roku zarekwirowano 3 automaty) i łącznie zabezpieczyli ponad 50 nielegalnych 1 automatów do gier.

Problem w tym, że takie akcje niczego tak naprawdę nie zmieniają, bo w miejsce zlikwidowanej szulerni powstaje nowa, albo nawet dwie nowe. Lokale w których oferuje się hazard są podobne: w oknach białe folie, przez które nic nie widać, a przy drzwiach kamera.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Czy ten przepis jest pusty, skoro nikogo nie odstrasza?

Źródło:  Gazeta Kłodzka

O Autorze

1 thought on “Jednoręka plaga

  1. „Kilka miesięcy temu zlikwidowali i znowu działa” he he. Rano wywożą maszyny a po południu są inne. Tak to u mnie wygląda. Gdyby celni poszli na obiad i wrócili to by się zdziwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.