Kapica w Rzepie o automatach

– Aby mówić o odszkodowaniach, spółki musiałyby udowodnić poniesienie szkody, a często działały nielegalnie – mówi Jacek Kapica, wiceminister finansów odpowiedzialny za branżę hazardową, w rozmowie z Anetą Stabryłą.

 

 

Głośno było o akcji prokuratorów w resorcie, podczas której zabrano z pana gabinetu dokumenty, dyski komputerowe. Dlaczego prokuratura przyszła do ministerstwa?

Jacek Kapica: Ministerstwo Finansów i ja aktywnie współpracujemy z Prokuraturą Apelacyjną w Białymstoku w zakresie prowadzonego przez nią śledztwa. Niejednokrotnie przekazywałem już różne dokumenty w formie papierowej, a w sytuacji upowszechniania korespondencji drogą elektroniczną nie jest niczym nadzwyczajnym, że prokuratura zainteresowana jest dyskami komputerów urzędników MF. Podobnie było gdy postępowanie w sprawie procesu legislacyjnego w trakcie działania komisji śledczej prowadziła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zależy mi na pełnym wyjaśnieniu działania Ministerstwa Finansów w zakresie rejestrowania automatów w latach 2003-2009, bo jeszcze jako dyrektor Izby Celnej w Szczecinie w 2007 roku sygnalizowałem ministerstwu nieprawidłowości dotyczące ich funkcjonowania, a w 2008 roku uruchomiłem proces legislacyjny, który zmieniał tamtą sytuację. Moje działania naruszyły i nadal godzą w interesy branży hazardowej, której celem jest powrót do sytuacji sprzed 2009 roku, stąd nie dziwię, się że każda okazja jest wykorzystywana do podważenia mojej wiarygodności jako osoby publicznej.

Jednak nie wszystko jest jak należy. Branża automatów do gry cieszy się z wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że przepisy ustawy zmieniającej zasady, należało przedstawić Komisji Europejskiej a polski rząd tego nie zrobił. Czy państwo będzie musiało wypłacać ogromne odszkodowania firmom działającym w branży jednorękich bandytów?

Przedwcześnie jest mówić o jakichkolwiek roszczeniach odszkodowawczych w związku z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przede wszystkim wyrok ten sam w sobie nie stanowi podstawy do wystąpienia z takimi roszczeniami. Nie przesądził on charakteru technicznego przepisów przejściowych ustawy o grach hazardowych.

Nie ukształtowała się jeszcze ostateczna linia orzecznicza sądów administracyjnych w tej sprawie. Pierwsze rozprawy przed NSA w tych sprawach odbyły się w niedawno i NSA również nie przesądził o charakterze przepisów, zwracając sprawy do ponownego rozpatrzenia organom.

Ponadto, aby można było mówić o odszkodowaniach, spółki musiałyby udowodnić fakt poniesienia szkody i jej rozmiar w postępowaniach na drodze cywilnej. Tymczasem w wielu przypadkach mieliśmy do czynienia z prowadzeniem działalności niezgodnie z prawem. Trudno zatem mówić o szkodzie po stronie spółki działającej wbrew prawu.

czytaj dalej na ekonomia24.pl

O Autorze

141 thoughts on “Kapica w Rzepie o automatach

 1. Panowie pisaliśmy już we wcześniejszych postach że zawijają wszystkie szafki tylko zależ na jaką dzisiaj padnie ta na tą bęc , o sądach również było już pisane i wygląda to tak że są sprawy wygrane i przegrane w stosunku wszystkich sprzętów , w Polsce nie ma prawa precedensu więc nawet ten sam sędzia w stosunku co do tej samej firmy i tych samych szafek wyda różne wyroki to jest Made In Poland.
  Pozdrawiam

 2. Witam.
  Tak sobie to wszystko czytam i jak się mogę wtrącić to Vat 23% płaci się od faktury którą się wystawia firmie dzierżawiącej miejsce w lokalu 1m2 za postawienie mtk i tyle. Od dzierżawy miejsca w lokalu płaci się vat 23% jak się jest ,,watowcem,, a jak nie to ryczaut 8,5%. Tyle w tej kwestii.

 3. roman nie bardzo zrozumiała dla mnie jest twoja dygresja , ponieważ po to są fora żeby prowadzić na nich dyskusję , na dokładkę opisywane informacje nie są jakimiś ściśle tajnymi, a wręcz są publiczne i wiadome również osobom z poza branży. Nie należy kopać leżącego ale gdyby operatorzy MT-K czytający te komentarze , wzięli na poważnie moje spostrzeżenia dotyczące MT-K i jak się to wszystko skończy może dzisiaj nie mieli by tylu problemów, a ty sugerujesz żeby założyć wszystkim blokadę na informację , tym bardziej że większość tej wiedzy jest ogólnie dostępna dla każdego, jedynie co może nie każdy dogłębnie zwraca uwagę na szczegóły .

 4. Jestem dosyc czesto na tym forum i przeraza mnie to co widze.Przeciez wam nie trzeba nawet zakladac podsluchow ,wszystko wypaplacie lacznie z nazwiskami.Zachowujecie sie jak banda dzieciakow .Kablujecie jeden drugiego na forum ,co was to obchodzi co kto robi .Widze te same osoby i mam wrazenie ,ze nie robia tego bezinteresownie. Jezeli chcecie sobie porozmawiac w necie wejdzcie moze na jakis czat spolecznosciowy i porozmawiajcie o z dupami ,nie bedzie to dla nikogo krzywdzace.
  Prym tu wiedzie niejaki PROROK .Dajcie sobie wreszcie spokuj i zajmijcie sie praca.

 5. Tylko ze ja sie dowiedzialem o tym jak to mowia w Polsce madry polak po szkodzie czyli za pozno bo teraz nie mam sprzetu bo mi caly zabrali pan adam g wyjdzie z pewnoscia bo podobno zolte papiery posiada a my serwisanci mozemy grubo beknac choc juz beknelismy ale cos czuje ze bedziemy wymiotowac jeszcze. Pozdrawiam wszystkich

 6. Zal mi wszystkich ludzi ktorzy zawierzyli adamowi g i jego papierom, ale gdy dalem cala dokumentacje koledze ktory jest sedzia sadu gosp i on to przeanalizowal z kolegami ktorzy sa finansistami, to powiedzial ze te papiery sa tyle warte co rolka papieru toalet. ba nawet mniej bo za papier treba cos zaplacic.

 7. Panowie czy wydaje się wam że pozwolą trzymać te wszystkie wynalazki i nie płacić słonej daniny do państwa,???? pomyślcie trochę, to se newrati

 8. Ale was wszystkich teraz tutaj dużo no po prostu tłok.
  Pozwólcie że nie będę odpowiadał z osobna na zadawane pytania tylko odpowiem ogólnie do wszystkich, co lepsze czasówki czy sypaki? na pewno nic co bazuje na internecie, zgodnie z tym co napisałem w odpowiedzi na hasło reklamowe dotyczące sypaków cyt.
  „JAN..WICZ ty tak nie kozacz bo jesteś następny w kolejce po MT-K. Będą zawijać te sypaki tak samo jak Csani bo przecież wiadomym jest jak to zrobią i nie będą się powoływać na art. 6 czy też 14 . Wszyscy którzy się ku temu sypiącemu zwrócą to będzie wyglądało jak by z deszczu pod rynnę na dokładkę dziurawą , która z resztą podzieli los Csani, ale jak to się mówi debili i głupków nie brakuje a więc wszystkie debile i głąby biegnijcie po sypaki(a potem wprost do paki) dostaliście zaproszenie od JAN..WICZ’A .”

  Z całą stanowczością podtrzymuję cytowany tekst dla czego ? i nic tutaj nie mam do JAN..WICZ jak i do sprzętu , który oferuje po za jednym małym szczegółem FRUTSY czy ADELE , które płacą są i będą zawijane jak leci mało tego nie są i nie będą już do wybronienia ponieważ ustawa w takiej kwestii mówi jednoznacznie Grami losowymi są gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe, nic nie pomoże wyrok ETS że nie można stosować
  Art. 14 / 1. Urządzanie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości oraz gier na automatach dozwolone jest wyłącznie w kasynach gry.
  Tak się składa że Ustawa Hazardowa ma trochę więcej artykułów niż czternaście a wyrok ETS nic nie mówi odnośnie artykułów 23 ust. 1 czy też 23a ust. 1.
  Wcześniej już pisałem dla czego po mimo brewerii pana prok, który chyba nigdy nie miał okazji być w Sądzie na rozprawie dotyczącej automatów gdzie sądy raczej nie są takie przychylne oskarżonemu oczywiście jeżeli celni dopalili błędy proceduralne lub inne , które się im zdarzają na szczęście nierzadko to wówczas jest szansa , ale nie ma konieczności powoływania się na Art 14 po mimo że Art 107kks jest artykułem blankietowym czyli odsyłaczem to nawet tym bardziej odsyła do przepisów ustawy a jeżeli są naruszone prawa grającego o czym mówi 23ust1 to celni tym bardziej mają obowiązek chronić biednego obywatela a w tym przypadku będą występowali w jego ochronie czyli w ochronie ogółu społecznego, w przypadku takiego umotywowania podjętych działań przez UC , każdy ale to każdy Sąd będzie przychylny celnym w efekcie sypaki zostaną zmiecione jak Hiroszima po eksplozji bomby atomowej.
  W przypadku sprzętów , które nie sypią typu czasówki czy też frutsy nie będzie tak łatwo ponieważ tak zwane gry zręcznościowe są chronione odrębnymi dyrektywami unijnymi i w ich przypadku państwo przynależące do unii nie ma możliwości do tworzenia odrębnych przepisów z nimi związanymi .
  Konkluzja jest prosta czasówki zręcznościówki byle nie płaciły i nie korzystały z internetu powinny wam dobrze i bezpiecznie służyć długi czas.

  Pozdrawiam

 9. wczoraj cbś zabrało csani z lokalu wręczając nakaz prokuratorski o zorganizowanej grupie i grach hazardowych.. a miał być legal….. jak żyć?

 10. KONIEC CSANI ALE CZY LEGALNIE UDU—NY BO MAM WATPLIWOŚCI NAJPIERW WYDAJĄ PAPIERY ZE NIE PODLEGA A POTEM TO WYCOFUJĄ ŻADNE SYPAKI WSZYSTKO CO SYPIE BEDĄ ZABIERAĆ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI TE QIZY TO KOLEJNA LIPA KTÓRA ZAKOŃCZY SIĘ TAK SAMO JAK CSANI NIE WARTO INWESTOWAĆ NO CHYBA ŻEBY POPRACOWAŁY PRZYNAJMNIEJ 1 ROK DO PODZIEMI TRZEBA ZEJŚĆ GŁĘBOKO ALBO TRZY KUBKI NAM ZOSTAJĄ

 11. Tego końca nie jestem tak na 100% pewien. Raczej wygląda to na kontrolę ale poczekamy zobaczymy. Ale wiem już na 100% że jest nowy system i chyba lepszy od CSANI, więc luki raczej nie będzie.

 12. Panie Prorok ja tu nie widzę analogii między giełdą a sypakami. Oba systemy działają na innych podstawach prawnych i choć nie jestem prawnikiem wydaje mi się że sypaki to lepsza inwestycja. Twierdziłem to także przed zatrzymaniami kiosków. Mam natomiast pytanie do pana, który przedstawiał się kilka postów niżej jako prawnik zajmujący się giełdą i twierdził, że jest to pełny legal. Bardzo bym prosił o skomentowanie przez niego dzisiejszych zatrzymań i ustosunkowanie się do stawianych przez służby zarzutów. Dziękuję.

 13. no i A.G pod zarzutem 258 par.3 kk art. 107 i inne . pranie pieniążków również pewnie będzie . oczątek końca.

 14. JAN..WICZ ty tak nie kozacz bo jesteś następny w kolejce po MT-K. Będą zawijać te sypaki tak samo jak Csani bo przecież wiadomym jest jak to zrobią i nie będą się powoływać na art. 6 czy też 14 . Wszyscy którzy się ku temu sypiącemu zwrócą to będzie wyglądało jak by z deszczu pod rynnę na dokładkę dziurawą , która z resztą podzieli los Csani, ale jak to się mówi debili i głupków nie brakuje a więc wszystkie debile i głąby biegnijcie po sypaki(a potem wprost do paki) dostaliście zaproszenie od JAN..WICZ’A .

  Pozdrawiam

 15. UWAGA UWAGA No chyba się skończyła era CSANI lub też FOREX jak zwał tak zwał. Wygląda na to że dzisiaj w całej Polsce została przeprowadzona akcja przeciwko tej platformie. I co ciekawe to w akcji bieże udział POlicja a dopiero potem przybywa UC. Przesłuchanie , plombowanie wizyta UC i wyjazd.Myślę że będą grzebać w papierach czy wszystkie dochody były księgowane.

 16. do prorok. ja wiem o co Ci chodzi jednakże tak naprawdę orzeczenia sądów są inne od Twojego twierdzenia , takie rozumowanie i składanie art. do art. , który jest blankietowy jest nieprawidłowe , nie tylko kks jest ważny ale postepowanie opiera się na kpk, nie zapominaj , iż jeżeli są różne możliwości i jedną z nich jest na korzyść oskarżonego sąd zobligowany jest niewyjaśnioną rzecz przeprowadzić na korzyść oskarżonego . przepisy są niejasne a w dodatku orzeczenie ETS . przepisy należy kojarzyć wprost a nie wynajdywać art. , które można dopasować sobie pod postępowanie , tak robią celnicy ale niestety w sądzie to nie działa. Twój tok myślenia jest dobry do postępowania ale tylko do tego , ponieważ w sądzie to nie ma racji bytu.

 17. Ja jechałem kiedyś quadem i z dziką satysfakcją policjant zapytał gdzie mój kask? Ja na to, „a widział Pan kiedyś kierowcę w kasku w samochodzie?”, nie muszę dodawać, że pojaz był zarejestrowany jako pojazd samochodowy inny. Niech zbierają jak leci Csani, Apexy, czasówki, lewuchę etc. Kogo to obchodzi. Teraz nadchodzi czas Gier quizowych… Więcej wkrótce.

 18. prok nie do końca tak jest ponieważ w 2012 nastąpiła zmiana w brzmieniu niektórych artykułów w tym 107KKs co również powoduje zmianę interpretacji żeby było łatwiej , to tak brzmi stary ;
  Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.
  A tak obecny ;
  Art. 107. § 1. Kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny , podlega karze grzywny do 720 stawek albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

  Zastosowanie Art. 23.
  1. Automaty i urządzenia do gier powinny być przystosowane do ochrony praw
  grających i realizacji przepisów ustawy.
  Co oznacza że nie dopełnienie warunków tego Art. powoduje kolizję z przepisami ustawy i nie ma tu do rzeczy cy to jest automat w kasynie salonie czy też jakikolwiek inny i w innym miejscu naruszone są prawa grającego i to wystarczy.

  Natomiast w przypadku Art. 23a.
  1. Automaty i urządzenia do gier, z wyjątkiem terminali w kolekturach gier liczbowych
  służących wyłącznie do urządzania gier liczbowych, mogą być eksploatowane
  przez podmioty posiadające koncesję lub zezwolenie na prowadzenie działalności
  w zakresie gier losowych lub gier na automatach oraz przez podmioty
  wykonujące monopol państwa, po ich zarejestrowaniu przez naczelnika urzędu
  celnego.

  Jak ten Art. mówi jasno i wyraźnie że potrzebujesz koncesji lub zezwolenia ale wcale nie wskazuje na to że potrzebujesz tą koncesje na prowadzenie Kasyna , nie mówiąc o tym że bez różnicy jaki automat i gdzie stoi to wymagana jest rejestracja przez naczelnika urzędu celnego. Czyli nie posiadasz zezwolenia i automat nie jest zarejestrowany czyli twoje działanie koliduje z przepisami ustawy i niekoniecznie musi to być Art. 6 czy 14.

  Prosty przykład poruszamy się po drodze publiczne rowerem z zamontowanym silnikiem spalinowym o pojemności po wyżej 50cmm3 , zatrzymuje nas policjant i stwierdza brak kasku jak i brak rejestracji pojazdu, brak prawa jazdy no bo przecież po co to wszystko jeżeli to jest tylko rower ale czy na pewno i jak myślisz będzie miał racje policjant?

  Pozdrawiam

 19. do prorok. przeczytaj dobrze art. 107kks , również przeczytaj komentarz tego art. aby go zastosować musi być nierozłącznie art 14 i 6 UoGH A NIE 23 23a . jest jeszcze art 110 kks , który dotyczy gry losowej a dokładnie kto trudni się sprzedażą i tutaj ma zastosowanie do csani a automaty go gier 107kks , jest to art. pusty natomiast blankietowy bez zastosowania

 20. pawel nie będę tutaj tego szczegółowo opisywał ponieważ nie wiem na jakim etapie jest UC i nie chcę wskazywać im dodatkowych informacji , podaj mail to wyślę ci szczegółowe info.

  Pozdrawiam

 21. nowosti no bo przecież mogą zabrać każdy sprzęt jaki jest na rynku , przecież o tym pisaliśmy , jak wspomniałem wcześniej teraz UC powołuje się na art 23 ust 1 i na 23a te artykuły ustawy powodują że nawet będą mogli zawijać na ich podstawie MT-K jak i inne , oczywiście jaki będzie tego finał to jak zwykle wyjdzie w praniu no ale przecież USTAWA jest OK.
  Pozdrawiam

 22. witam szanownych gości ja widze jeden problem z csani jest mniej grane a więcej wypłaca z czego wynik dla prowadzących punkty jest nie opłacalny .Teraz na rynku zabierają wszystko słyszałem o przypadku gdzie celnicy przyjechali do lokalu zabrać aonw z jeszcze ważną koncesją a obok stały csani i chyba za bardzo nie wiedzieli co to jest gdzieś dzwonili parę telefonów i przyjechał drugi bus i zabrali trzy csani więc sytuacja na rynku jest taka że na kogo wypadnie na tego bęc …oj jacek,jacek

 23. dokładnie masz rację prorok odnośnie art.23a teraz jadą na tym , tylko że jacek uparł się że zabawę w kotka i myszkę zakończy do 2015 roku ,Po przeprowadzonych kontrolach około 11 marca szkują się następne przez uc

 24. PAWEL widzę że jesteś wiernym obrońcą MT-K, od razu cię poinformuję że mi akurat nic nie zabrali , ale nie ma się co dziwić że osoby nie posiadające MT-K mają wątpliwości bo przecież dzisiaj można mieć do wszystkich sprzętów wątpliwości o czym zresztą tutaj piszemy , podniecają się co niektórzy płacącymi Apexami no bo ich podobno nie zabierają co też nie jest prawdą tym bardziej że Celni już dobrze wiedzą o tym że nie należy powoływać się na art. 14-ty czy też 6 , i ostatnio zaczynają się powoływać na art. 23 i 23a no i w tym momencie niemalże wszystkie szafki jakie są na rynku można bez najmniejszego problemu zawijać ponieważ te artykuły nie kolidują z wyrokiem ETS , nie chcę tu straszyć ale prawdopodobnie znowu szykuje nam się kolejna fala zawijania sprzętów czyli zabawa w kotka i myszkę trwa dalej , zamiast doprowadzić do normalności to Jacek jego czereda będą chcieli nadal udowadniać że Ustawa jest Ok i działa, no na tę głupotę to już brakuje słów.
  Pozdrawiam

 25. dobrze tato prawie wszyscy od kilkunastu dni piszą takie bzdury na temat csani to są ludzie którym zabrano automaty aonw pozdrawiam MTKIOSK

 26. A na podstawie czego Panie obserwator/prorok wiadomo ze csani nie ma nic wspólnego z forexem? Skoro Pan pisze to pewnie ma Pan twarde dowody. No chyba ze tak jak Maciarewicz, wiem ale nie powiem bo nic nie wiem.

 27. Witam
  Tak sobie czytam i się zastanawiam na jakim żyje świecie….
  Pisze się o scani i mocnych papieracch….., fakt zdaje sie że jest kłopot ale taki co z tym fantem zrobić, ktoś dość lekkomyslnie powiedzzmy wydał pozytywne opinie na ten temat i teraz jakoś nie wiadomo jak sie wycofać. Od jakiegoś już czasu wiadomo że Csani z platformami forexowymi wspólnego nic nie ma. Jest to naprawdę sprytnie pomyślane a i chyle czoła przed tym który to wymyślił. Wracając do tematu to zdaje sie że tak jak w poprzednich przypadkach tzn. AoNW i potem internetu dobiorą się od „głowy”. Uważam że jeżeli były jakieś przypadki zabrania csani to nic innego jak zbieranie materiału dowodowego i to jak mi się wydaje nie chodzi tu tylko o UC. Całe przedsięwzięcie jest ok tylko takie pójście z „otwartą przyłbicą” jest w obecnych czasach powiedzmy lekkomyślne conajmniej. Powodzenie wsród operatorów i właścicieli punktów csani zawdziecza dokumentom którym naprawdę ciężko jest nie uwierzyć, co innego grający którzy nadal wolą AoNW lub symulatory. Sytuacja zapewne zmieni się na korzyść Csani jak nikną do końca AoNW ale czy Csani jeszcze wtedy będzie….?
  Pozdrawiam

 28. Nie będzie żadnych wyplacajcych wszystko do czasu pierwszych wyroków a te zbliżają sie dużymi krokami , dlatego firmy wstawiajace wyplacajace zabezpieczają sie odpowiednimi umowami , a sprawdzicie prezesów tych spółek ?! Dostanie po tyłku operator i punkt. 2 tygodnie temu zabrali mi 6 sztuk , prokuratura zatwierdziła , teraz przesłuchanie w UC , potem Sad. No niby firma dała prawnika i napisała pisma , ale właściciele punktów podziękowali mi nie chcą mieć kłopotów . Wynajalem prawnika i czekam.

 29. Może i mają dobre może i nie. Giełda umrze śmiercią naturalną. Nie wytrzyma konkurencji z wchodzącymi właśnie wypłacarkami. Poza tym to generalnie słabo grywalne automaty i sporo z nimi zachodu internet, drukarki i związane z tym pierdoły.

 30. Jak jest z tymi Apexami, bo podobno mają ,,rolka stop,, i traktuje się to jak grę zręcznościową, grający sam może zatrzymać rolki i ma wpływ na grę – też to zabierają i sprawa do sądu czy nie ?

 31. ZAM nie łudź się że jakiś strach zapanował wśród urzędasów , oni nie ponoszą odpowiedzialności za to co robią to o jakim strachu chcesz mówić ???
  Pozdrawiam

 32. w większości nie biorą , ale zdarza się , że tak , co do apexów to trochę sprawa jest skomplikowana , ponieważ jak wszyscy wiedzą apex wygrał 200 spraw trochę blady strach pada jak mają zabrać , ale zdarza się. firma z bielska białej otwiera salony z wypłacającymi , a sąd po zatrzymaniu oddaje a uzasadnienie proste . nie możność stosowania przepisów z powodu orzeczenia ETS.

 33. Nie zabierają pewnie tak długo aż się nie zorientują ze nie ma koncesji, jak maszyna wypłaca częsc z nich myśli ze ma pewnie pozwolenia i zapomina o sprawie, ci bardziej ambitni sprawdza i zabiorą

 34. no przecież napisałem , że Tusk musi iść gdzie indziej, grecja też myślała , że nie musi pisać ustawy jednakże się mylili. czy PO będzie czy nie to i tak zmienią przepisy , kary będą goniły i inne konsekwencje, narazie inne Państwa członkowskie dostają kary i konsekwencje , my również jako Państwo członkowskie za ten bubel poniesiemy karę tylko trzeba poczekać na swoją kolej.

 35. prok myślę że tu się mylisz z tymi zmianami ustawowymi bynajmniej tak mi się wydaje . Trzeba zwrócić uwagę na fakt że każda nawet najdrobniejsza nowelizacja będzie wymagała notyfikacji a obecna ustawa hazardowa jest jednym wielkim bublem , który jako całość nie otrzyma notyfikacji zresztą widać to gołym okiem skoro Jacek wybił z głowy totalizatorowi jakiekolwiek nowelizacje. Zmiana ustawy wiązała by się z tym że trzeba by było napisać ją od podstaw na nowo ale to też nie gwarantuje otrzymania notyfikacji ponieważ ustawa musiała by być zgodna z nomenklaturą unijną i tutaj zaczynają się bardzo poważne schody bo przecież Jacek ze swoją czeredą takiego aktu prawnego nie jest wstanie napisać bo po prostu nie potrafi co za tym idzie do puki będzie PO przy władzy i nie wymieni kadry to nic się nie zmieni w tej kwestii .
  Pozdrawiam

 36. nie widziałem negatywnych wyroków może coś przeoczyłem, z tego co obserwowałem to branża miażdży postanowienia izb celnych , jutro zamieszczę sygn. wyroków sądów okręgowych , gdzie wyrażnie jest napisane , że nie można stosować przepisów ustawy , nie ma znaczenia jakiego charakteru jest automat , zręcznościowy , czasowy czy inny . sady okręgowe-apelacyjne jednoznacznie ujednolicają orzeczenia .

 37. zmieni się na pewno Tusk chce europosła , jak nim zostanie opuści to wszystko , wtedy będą zmiany , teraz nie chce przyznać się do winy , bo to zle wpłynie na jego kandydaturę .

 38. Lepiej żeby się nie zmieniała. Zero podatków, zawracania d..y przez U.C. a jak widać niewiele już mogą nam zrobić. Tak że głosujmy na PO:)

 39. Prok skąd masz takie informacje? Mnie zabrali już 28 sztuk , na tym portalu są podane wyroki negatywne dla firm, kilkanaście ! Ustawa działa a wyroki ETS nic nie zmieniły kompletnie

 40. celnicy zawsze głośno śmiali się , jednakże teraz nie jest im do śmiechu . najpierw zabierali automaty z odcięciem start zabierali i przegrali wszystkie sprawy, potem wprowadzili ustawę jak się okazało wadliwą, następnie zabierali czasówki , teraz uniewinnienia za uniewinnieniami . także powodu do śmiechu i to głośnego to chyba U.C nie ma , teraz sypiące stoją zabierają ale sporadycznie , już wiedzą że mogą robić zle, dlatego ten głośny śmiech jest niepoparty niczym . w sądach administracyjnych wszystko przegrywają , ustawy nie zmieniają , bo nie chcą przyznaćsię do błędu, jestem pewin , że po wyborach zmieni się ustawa.

 41. nie chodzi tylko o ETS ale orzeczenia sądów polskich , stwierdzających , że przepisy nie mogą być stosowane i są to również wyroki sądów okręgowych odwoławczych , gdzie U.C odwołał się a sąd okręgowy stwierdza niemożność stosowania przepisów ustawy

 42. Każdy automat który zawiera element losowosci i wypłaca wygrane podlega po rygory ustawy Hazardowej, a ta jak narazie obowiązuje i ma się dobrze. Firmy rozstawiaja sypiace ponieważ wydaje im się ze maja takie prawo bo był wyrok Trybunału Europejskiego. Ale jak wszyscy wiedza nikt nie odwołał Ustawy.
  Na moich punktach stały 4 dni! Potem przyszli urzędnicy i zabrali a przy zabieraniu bardzo głośno śmiali się . No a teraz prokuratura , potem Sąd pewnie ze 2 lata.

 43. i tu kolega nak ma rację , lepiej wstawić apexa lub inny automat od tej firmy . już bardzo mało urzędów zatrzymuje te urządzenia , zatrzymania są sporadyczne tak jak kazdego . są to sypiące automaty i także mają jakieś umocowanie prawne . po co komu csani , czy tam inne wynalazki, najlepiej postawić po prostu automat , a tak jak wspominałem bardzo mało urzędów to zabiera po wygranych sprawach przez firmę

 44. Gibon ty jesteś zwykły frajer i do tego głąb , który nie potrafi czytać tego co jest napisane i zrozumieć. Na samym początku tych postów znajdziesz moje pytanie o nr w KNF, nikt tego numeru nie podawał a więc można traktować że go nie ma , radykalnie sytuacja się zmienia jeżeli on jest i to opisałem poniżej.

 45. Oto pisze prawnik podając odpowiednie art. Ustawy podaje tez pod jakim numerem w KNF-ie jest zarejestrowany MT a Pan prorok co? Nic ! Pisał wcześniej ze MT nie ma żadnej rejestracji ze to lipa jest, a teraz nic ! Umie tylko obrażać ludzi , a jak myślicie dlaczego? Bo to zwykły frajer jest! I tyle

 46. Wcześniej napisał prorok ze będziemy wszyscy odpowiadali za nieprawidłowo naliczana VAT czyli ja jako właściciel tez tak napisał prorok , teraz płace od 40% zysku i księgowa powiedziała ze jest dobrze, a teraz jeszcze prorok mnie pyta jaka fakturę dostaje z MT ? To dziwne jest bo to przecież ja wystawiam fakturę za powierzchnie?

 47. Panowie no i to był taki wielki problem podać wcześniej nr. rejestrowy w KNF , który istotnie widnieje w rejestrze jako Biuro Usług Płatniczych z numerem BP 1172/2013 , w tym momencie oczywistym jest że przyjmowany przekaz pieniężny od klienta indywidualnego w formie przekazu podlega tylko i wyłącznie wyznaczonej prowizji a o ile dobrze pamiętam według ustawy wysokość prowizji ustala sama instytucja płatnicza co znowu oznacza że równie dobrze może być na poziomie zero i pod tym względem jest pełny legal . Na przyszłość istotne informację proszę podajcie za w czasu to unikniemy zbędnych dywagacji.
  Taki stan faktyczny oznacza że pod względem obrotu finansowego bar i operator nie powinien być narażony na konsekwencje prawne.
  Może mieć problem Forum Kancelaria Prawa Finansowego ponieważ zgodnie z ustawą Biuro usług płatniczych może świadczyć usługi płatnicze w ograniczonym zakresie (przekazy pieniężne, wpłaty na rachunki), oraz na ograniczoną skalę (obroty nie większe niż 500 tys. euro miesięcznie). Do biura usług płatniczych nie stosuje się zasady jednolitego paszportu( zasada jednolitego paszportu oznacza że możemy świadczyć usługi finansowe po za terenem RP) , oznacza to że instytucje wpisane w sektorze Biuro Usług Płatniczych mogą tylko i wyłącznie swoją działalność prowadzić na terytorium RP, co oznacza że zachodzą tu dwie kolizje z ustawą mianowicie pierwsza to miesięczny limit obrotu nie większy niż 500tyś euro, we wcześniejszych postach koleś dostarczający obudowy do MT-K podał że działających na rynku jest 3000szt. licząc tylko 1000zł. wpłat jako średnią oznacza to że miesięczny obrót jest przekraczany co miesiąc ponieważ tak jak liczę lajtowo to wychodzi 700tyś euro no i tu już jest problem , no i oczywiście druga kolizja to fakt że przekazy trafiają oficjalnie do Csani czyli po za terytorium RP , czego nie wolno robić instytucji wpisanej do Biuro Usług Płatniczych, może takie transakcje przeprowadzać Krajowa Instytucja Płatnicza a Forum Kancelaria Prawa Finansowego takiego wpisu nie posiada i nawet nie mogła by go uzyskać w takiej formie prawnej ponieważ aby uzyskać tam wpis trzeba prowadzić działalność na zasadzie wpisu do KRS .
  Reasumując gdyby terminale należały bezpośrednio do Csani nie było by w ogóle problemów związanych z płatnościami ponieważ stanowi o tym art. 6 punkt 1 ustawy o usługach płatniczych, jednak terminale oficjalnie widnieją pod chorągiewką Forum Kancelaria Prawa Finansowego no i tutaj poważne problemy są nieuniknione ale na szczęście nie będą one dotyczyły bynajmniej w tej materii właścicieli lokali i operatorów, no i to by było na tyle .

  Pozdrawiam

 48. do WŁAŚCICIEL człowieku prowadzisz lokal i nie wiesz jak wyliczyć swój dochód i podatek skąd ci operatorzy was biorą podpowiem ci częściowo zmuszę do myślenia :
  wpłaty 26500 wypłaty 19300 dochód 7200 brutto
  Vat chyba sobie policzysz

 49. Proponowanie żeby od każdej transakcji z klientem (wpłaty lub wypłaty) MT winien wystawiać paragon fiskalny lub fakturę VAT jest nieporozumieniem . Podobnie działają kasy tanich opłat na tych samych warunkach prawnych, jeśli one miałby płacić VAT od każdej transakcji z klientem zarabiając na tym przeważnie 1zl, zbankrutowalby po jednym dniu działalności ! Maja tu zastosowanie przepisy Ustawy o Podatku VAT art. 43 ust.1pkt. 40.
  Forum Kancelaria Prawa Finasowego posiada rejestrację KNF jako Biuro Usług Platniczych z numerem BP 1172/2013

 50. Panie prorok jestem właścicielem lokalu podnajmuje powierzchnie pod kiosk w poprzednim miesiącu wypłaty do kiosku wyniosły 26.500 wypłaty to 19.300 mam 40% z zysku może Pan wyliczyć jaki VAT mam zapłacić ? Bo z tego co widzę ma Pan wiedzę . A z tego co wiem MT nie pobiera żadnych prowizji od takich inwestycji. Z góry dziękuje

 51. Realista jesteś marnym Blagierem pana A.G. skoro nawet nie potrafisz poprawnie poskładać słów w zadnia nie mówiąc już o ortografii , niestety dotyczy to również Księgowa i Gibon . Nie ma się co dziwić że nie zrozumieliście co napisałem po niżej wy przecież nie potraficie czytać nie mówiąc już o tym że jeszcze trzeba to zrozumieć . Marni z was BLAGIERZY nie kompromitujcie się więcej.
  W nadziei że ktoś wam przeczyta i wytłumaczy załączam link ; http://pieniadzeiprawo.pl/ustawa-o-uslugach-platniczych-to-warto-wiedziec/ . Na tej stronie jest w miarę prosto opisane prawo bankowe ale i tak obawiam się że dla was będzie to zbyt trudne do zrozumienia , dla tego proponuję żeby wam to przeczytała i wytłumaczyła jakaś osoba zaprzyjaźniona o średnim lub wyższym wykształceniu (wasze podstawowe nie wystarczy udowodniliście to już) co do , której macie zaufanie że was nie okłamie i wytłumaczy wam co to są przekazy pieniężne i jakie są uwarunkowania prawne co do wykonywania takowych . Rozpisałem się ale chyba to nic nie da bo przecież prościej niżeli wcześniej opisane prze zemnie cytuję :

  „nie porównujcie MT-K do banku bo ten posiada licencje na przekazy pieniężne i za wpłatę i wypłatę ustala sam wysokość prowizji ponieważ tak stanowi prawo bankowe. MT-K nie jest bankiem a więc nie może korzystać z zapisów prawa bankowego i to tyle odnośnie prowizji zapraszam do ustawy w tej materii i dopiero wówczas popisujcie się swoimi głupotami . Jeżeli klient korzystający z MT-K dokonuje wpłaty do terminala wówczas mamy do czynienia z transakcją po między MT-K i tym klientem a więc transakcja odbyła się na terenie RP i podlega pod polskie prawo , MT-K teoretycznie przyjmuje tą wpłatę i przekazuje do csani , transakcja po między csani a MT-K nie budzi zastrzeżeń ponieważ wystarczy odpowiednia umowa po między firmami ale przyjęcie przez terminal gotówki od klienta indywidualnego, która to będzie przekazana dalej już tak i w tym momencie dochodzi do zjawiska typu polecenie przelewu czyli przekazy pieniężne wymagana licencja , lub zwykła usługa , którą owszem możemy świadczyć bez licencji tyle tylko że usługi w tym państwie obwarowane są podatkiem Vat 23% , i to by było chyba wszystko w tej materii , zacznijcie czytać przepisy ustawy i używać rozumu zamiast jak mantrę powtarzać w kółko że to jest pełny legal, zaczyna to wyglądać bardziej jak modlitwa a to nie jest kwestia wiary tylko wiedzy.”

  Według mnie już prościej się chyba nie da, chociaż podejmę jeszcze jedną próbę użyję przykładu , chcemy na poczcie zapłacić za prąd zakładowi energetycznemu i owszem możemy to zrobić poczta pobierze prowizję od wpłaty a nie będzie naliczać Vat-u za usługę , dla czego tak się dzieje , bo w tym przypadku mamy do czynienia z prawem pocztowym co oznacza że poczta w przypadku przekazów pieniężnych ma prawo naliczać tyko prowizję. Ale z tego co ja rozumiem i wiem to MT-K nie jest Bankiem czy też Pocztą .

  Pozdrawiam

 52. witam szanownych kolegów wiem że niedługo do polski wejdzie nowa firma która rozstawi kioski pubach i klubach bedzie oferowała możliwość gry na pieniądze za pomocą kiosków połączonych w internecie.
  Projekt dotyczy gier losowych na kioskach będzie mogło zagrać między sobą kilka osób na pieniądze uczestnicząc w grze losowej pytanie do kolegów czy to będzie legalne i czy nie będzie podlegało pod ustawę hazardową proszę o konstruktywną dyskusję myślę że jest to dla nas szansa pozdrawiam

 53. Tak jak stwierdziłem w innych moich postach Prorok to sfrustrowany chłopaczyna któremu nie wyszło bo jest nieudacznikiem i swoją gorycz przelewa w postach bo tylko mu to zostało,co można spodziewać się po dzieciaku któremu duży operator kojarzy się tylko z nadwagą bo to nawet nie jest ironią,czy nazywając kogoś blagierem pana A.G,sądząc po ostatnich postach w końcu wypowiadają się ludzie którzy mają pojęcie o branży.

 54. Czy wy nie rozumiecie ze prorok jest wynajęty i dostaje za to kasę ? Zobaczycie co sie stanie za pare dni, będzie jak mantrę powtarzał od początku to samo bo tak to działa , opłacone gość wali z japy wszystko co złe bo mu za to płaca.

 55. Czyli nadal Pan prorok uważa ze VAT należy w tym przypadku płacić od wpłat i wypłat ? Jeśli tak jest Pan niestety nie reformowalny. A ja z takimi nie polemizuje.

 56. Chłopie proroku ty wogole czytasz to co sie tu pisze? Czy pomrocznosc cie ogarnęła ? Co z tym VAT-m? Co z twoim mailem ? Przecież ktoś ci chce wysłać wyjaśnienie . Opuści przelbice i zejdzie już ze sceny . Bo jesteś skompromitowany

 57. Kochani czy już zawładnęła wami pełna zaćma umysłowa, nie porównujcie MT-K do banku bo ten posiada licencje na przekazy pieniężne i za wpłatę i wypłatę ustala sam wysokość prowizji ponieważ tak stanowi prawo bankowe. MT-K nie jest bankiem a więc nie może korzystać z zapisów prawa bankowego i to tyle odnośnie prowizji zapraszam do ustawy w tej materii i dopiero wówczas popisujcie się swoimi głupotami . Jeżeli klient korzystający z MT-K dokonuje wpłaty do terminala wówczas mamy do czynienia z transakcją po między MT-K i tym klientem a więc transakcja odbyła się na terenie RP i podlega pod polskie prawo , MT-K teoretycznie przyjmuje tą wpłatę i przekazuje do csani , transakcja po między csani a MT-K nie budzi zastrzeżeń ponieważ wystarczy odpowiednia umowa po między firmami ale przyjęcie przez terminal gotówki od klienta indywidualnego, która to będzie przekazana dalej już tak i w tym momencie dochodzi do zjawiska typu polecenie przelewu czyli przekazy pieniężne wymagana licencja , lub zwykła usługa , którą owszem możemy świadczyć bez licencji tyle tylko że usługi w tym państwie obwarowane są podatkiem Vat 23% , i to by było chyba wszystko w tej materii , zacznijcie czytać przepisy ustawy i używać rozumu zamiast jak mantrę powtarzać w kółko że to jest pełny legal, zaczyna to wyglądać bardziej jak modlitwa a to nie jest kwestia wiary tylko wiedzy.
  Pozdrawiam.

 58. panie G.A czy tam A.G bo to ta sama osoba algorytm w soboty i niedzielę działa tak samo jak we wszystkie dni tygodnia tylko inaczej to nazywacie , przestań gadać głupoty, do jakiego wykresu możecie porównać swój wykres , do jakiego brokera na świecie , który działa legalnie , na pewno do żadnego ! a te głupoty możecie wciskać nadal jednakże nie wszyscy to łykaja , to zwykła ściema . najprościej zwrócić się do domów maklerskich i zapytać się jak to jest z tym csani , czy to gra forex czy też nie .

 59. Panie Panowie nie czytajcie tego całego proroka to jakiś kolo co jedzie na antydepresantach słuchałem takich idiotów całe ostatnie 10 lat. I co ? Pewnego pięknego dnia wyszedł rudy lis i ogłosił ze od jutra 2000 koła od maszyny a hazardu i tak nie będzie . 11 wynajetych lokali , pracownicy, leasingi, kredyty. Z dnia na dzień straciłem 350.000 tysięcy i zostałem na lodzie. A kolo pisze mi ze ktoś kogoś w kanał wpuszcza. Teraz w dupie mam legalne , całe to csani, lecę na symulatorach i git. A prorok to jakiś lewus jest , sam was wpuszcza w ciemna ulice , dlaczego? Bo tak naprawdę nic nie ma do zaoferowania i nie słucha innych .

 60. To według Pana powinno to wyglądać tak, powiedzmy wpłat było 200 000 VAT z tego to 37 398 , gracze wyplacili 180 000 VAT z tego 33 658 łącznie VAT 71 056 do zapłacenia według Pana proroka . Dochód to różnica miedzy wpłata a wypłata to 20.000 tys powstała różnica in minus to -51.056! Według Pana kto ma wyjąć z kieszeni jakieś inne pieniądze i zapłacić ta różnice ? Prosze bardzo dużym młotkiem uderzyć sie w główkę zanim Pan coś wymyśli

 61. No takich głupot to dawno nie czytałam! VAT od wpłat i wypłat? Prosze pana co Pan wypisuje? To tak jakby kazać bankowi płacić za wpłaty i wypłaty na konto i z konta. Przecież klient w kiosku wpłaca na konto firmy zagranicznej i wypłaca za pomocą kiosków tez z firmy zagranicznej. To kto ma zapłacić VAT firma z Izraela? A może klient ? Prosze Pana podczas tych operacji powstaje różnica -dochód brutto i z tego dochodu należy sie rozliczyć . Każdy podmiot po swojemu , lokal za podajemy, operator za serwis , a jeszcze ktoś inny za dzierżawę kiosków, bo sa to podmioty dzialajace w polsce i nic im do wplat czy wyplat. Koniec kropka .

 62. Panie prorok prosze podać do siebie maila to wyślemy Panu wszystkie informacje dotyczące np. algorytmu w weekend . Jest to bardzo obszerny materiał był przekazywany do odpowiednich urzędów . W Polsce pośrednictwo pomiędzy platforma inwestycyjna zagraniczna a klientem nie jjest koncesjowana. Jednak i tak złożyliśmy papiery do KNF-u , pisałem o tym!?

 63. Zenada, ktora odzwierciedla poziom tej branzy, dlatego celnicy bezprawnie robia z wami co chca.

  Kolega prorok to jedyny czlowiek, ktory oplacajac rachunki u posrednika finansowego doplaca do nich vat od kwoty ich wartosci.

  Do momentu, kiedy wasza wiedza o prawie bedzie brana z gazet typu Fakt czy z forum internetowego to nic sie w tym kraju nie zmieni.

  Sa kancelarie prawne, urzedy skarbowe, ktore pomagaja w ocenie kazdego zdarzenia gospodarczego przed inwestycja, co na pewno kazdy zrobil. Z tego co wiem to nikt nie jezdzil i nie zmuszal do brania niczego na sile.

  Prorok zamiast przedstawic lepsze rozwiazanie (wylacznie legalne) robi tylko czarny pr bo nie ma potrzeby dbac o swoj interes bo go nie ma, stad czas na pisanie tych bzdur.
  Po kazdym udowodnienu mu na tym forum ze jest w bledzie, poniewaz w przeciwienstwie do innych nie ma zadnej argumentacji, prorok milknie na kilka postow tak zeby jego poprzednie spadly na poprzednie strony i znowu zaczyna swoje.

  Moze to kolejny agent tomek…

  ps.

  Nie mam nic wspolnego z zadna firma tu opisywana.
  Szukajcie w internecie opinii o kacelariach prawnych w swoim miescie, wybierzcie najlepsza, zaplaccie max 1000zl za opinie prawna – nie ma w Polsce prawnika, krory stwierdzilby ze csani jest nielegalne.

  …no chyba ze agent prorok jest jedynym samozwanczym prawnikiem, ktory twierdzi inaczej.
  Wlasciwie to powinnismy mu zazdroscic pensji na panstwowym zawsze pewniej…

 64. Panowie i Panie nie chciałem tego tematu poruszać ponieważ nie tylko wy czytacie to co tu piszemy, no ale sami nalegacie . Każdy zainstalowany MT-K na terenie RP podlega pod polskie prawo , każda dokonana wpłata do terminala mająca służyć zakupowi a te środki finansowe następnie MT-K przekazuje Csani i wszystko było by Ok. gdyby MT-K posiadał licencje na przekazy pieniężne, brak takiej licencji powoduje zgodnie z polskim prawem że MT-K świadczy usługę i owszem może to czynić tyle tylko że od każdej wpłaty powinien być naliczony Vat , od wypłaty również a nie tak jak teraz to robicie Vat naliczany jest tylko od zysku, tak moglibyście robić dopiero wówczas gdy będzie MT-K posiadał licencje na przekazy pieniężne . Proponuję zapytajcie się swoich księgowych i zobaczycie co wam powiedzą , tak a propos to w tej chwili popełniacie wszyscy biorący udział w MT-K przestępstwo podatkowe polegające na wyłudzeniu podatku Vat, nawet właściciel lokalu dostanie taki zarzut a zwróćcie uwagę że przy wyłudzaniu Vat-u konfiskują majątek do spodu, także gratuluję odwagi tylko czy poinformowaliście knajpiarzy co ich czeka , domyślam się że nie, wciskacie im kit jak to będzie super, no to zobaczymy jak to będzie super.
  Pozdrawiam.

 65. wreszcie jakiś konkret i wyjaśnienie działania mt-k , tylko z jakego banku lub innej instytucji finansowej są pobierane analizy skoków , spadków par walutowych w soboty i niedzielę? rynek zamiera wiec nie ma możliwości u żadnego brokera na świecie gry gdy rynek nie pracuje, proponuje aby wszyscy brokerzy na świecie uczyli się od mt-k , bo rynek w mt-k pracuje . trzeba napisać do domów maklerskich aby brali notowania z csani Izraela mieszczącego się w solcu kujawskim.

 66. kolega napisałeś cytuję ” Przecież AoNW też generowały większe obroty niż zysk, ale VAT płaciło się od zysku Panie prorok. Jak Pan to wytłumaczy? ” .
  Nie jet to żadna tajemnica ponieważ jest to zapisane w ustawie Działalność Hazardowa jest zwolniona z Vat, dlatego nie trzeba było naliczać Vat-u od wpłaty i wypłaty. Zapraszam do przeczytania Ustawy Hazardowej.

 67. Do Pana wielce szacownego proroka, według Pana co jest obrotem w MT? Wpłaty na konta ? Czy wypłaty z kont? A może wszystko na raz? Otóż wyjaśniam ; wpłaty na konto to nic innego jak przychód a wypłaty z kont to nic innego jak koszt. Mówimy tu oczywiście o uczestnictwie w platformie inwestycyjnej csani. Różnica między jednym a drugim generuje dochód który podlega opodatkowaniu podatkiem CIT i VAT.Więc proszę nie mieszać w głowach ludziom. Informuję również że papiery rejestracyjne w KNF dla firmy FORUM związanej z MT i Csani od dawna leżą w KNF-ie. Sprawdzenie firmy w Izraelu kosztuje 100$ , dokonuje tego ambasada Izraela w Polsce. Każdy Forex na świecie opiera się na zbudowanym przez siebie koszyku walut i algorytmie opierającym się na notowaniach dostarczonych z różnych banków. Tak jest tego konstrukcja czy Pan tego chce czy nie. Od gracza zależy wybór gdzie będzie inwestował. Plus500 czy jakiś inny forex. Trudno jednak przekonywać kogoś kto jest ukierunkowany w jedną stronę. Pozdrawiam wszystkich.

 68. Widzę że odbywa się tu jakiś sąd nad MT i osobą A.G.Głównie sprowokowany przez proroka, swoją drogą jestem ciekawy co tym kolegą kieruje? Może wypełnia jakąś misję!? Współpracuję z MT już od dawna, buduję kioski, sprzedaję, mam też swoje punkty. Przed podjęciem działalności wysłałem parę wniosków od swojej firmy o wydanie interpretacji, wiem że wszystkie papierki są aktualne, dlatego działam. Co z tego że terminale imitują automaty AONW ? Gdzie jest zabronione że tak nie może być? A co nie jest zakazane jest……
  Urzędy oczywiście zabierają, skala jednak znikoma. W tej chwili rozstawionych jest około 3.000 tysiące kiosków, zabranych jest około 60.
  Dlaczego zabierają? Pieron wie , bo w takim kraju żyjemy! Na razie jest jeden wyrok Sądu pozytywny dla MT. Jest też opinia biegłego powołanego przez UC, druzgocąca dla UC! Reszta okaże się w nie długo. Myślicie że A.G firmuje to własną działalnością zarejestrowaną na siebie i jest to nie legalne? Głupota

 69. Przecież AoNW też generowały większe obroty niż zysk, ale VAT płaciło się od zysku Panie prorok. Jak Pan to wytłumaczy?

 70. Panie prorok obrót w podmiocie powstaje nawet wtedy kiedy będzie podmiot robił tylko koszty ( przykład fundacji, lub początku działalności ) czy wtedy podmiot ma zapłacić VAT? Przecież nastąpił obrót ? No nie VAT powstanie wtedy kiedy podmiot wystawi pierwsza fakturę sprzedaży . Oczywiście ma Pan trochę racji bo obrotem nazywamy wszystkie zdarzenia powstałe podczas działalności . Więc teoretycznie VAT płacimy od obrotu a praktycznie od sprzedaży . Przepraszam za błędy nikt nie jest doskonały w przeciwieństwie do Pana. Nie mam nic wspólnego z systemem forex csani. Ponawiam pytanie czy może ma Pan jakaś ofertę dla tych biednych forumowiczow?

 71. Właśnie o to chodzi , że nie można udowodnić , że ten wykres to lipa , nie mozna porównac go z żadnym wykresem ani z życiem opcji walutowej, jest to wymyslony algorytm a nie życie opcji walutowej, a jeżeli chodzi o pozwolenia to jak każdy broker ma licencję i numer tej licencji , mt-kiosk nie musi miec licencji , ale organizator gry na pary walutowe musi ją mieć , no i tu jest kłopot , nie mniej jest to pełna lipa tylko dobrze ukryta i nazywa się grą w pary walutowe czy też index, cieżka sprawa do udowodnienia , no i na tym bazuje A.G.a co do wyroku to jeszcze nie słyszałem aby zapadł jakiś wyrok co do csani , nielegale sądy też oddawały co nie znaczy , że nie legal zrobił się legalem. to samo jest z mt-k.

 72. Pozwólcie że wyjaśnię wam coś co jest wiadome w całej europie i nawet DEBIL wie że podatek VAT naliczany jest od obrotu w obszarze unijnym a nie od Dochodu i nie jest to bez różnicy to dla informacji panów ” jerry i G.A. ”
  tak a propos panie A.G. nie jestem osobą , która wszystko wie tylko jestem osobą , która (pan jesteś wyjątkiem) używa rozumu do logicznego myślenia a ciebie to boli, tytułowałeś się chłopie jako kancelarią prawna a nie masz pojęcia jaka jest forma naliczania podatku czyli jesteś zwykłym blagierem pana A.G. i masz na celu uskuteczniać ściemę zero konkretów , o które padło zapytanie w poniższych postach a odpowiedzi jak nie było tak nie ma . proste pytanie do was kłamców MT- Kiosk owców jaki posiadacie numer w KNF skoro mowa o prawie bankowym ??? skoro nikt nie jest w stanie go podać to ja wam coś wy wszyscy BLAGIERZY od razu wytłumaczę tego numeru NIE MA , a wy wszyscy jesteście zwykłymi przestępcami skarbowymi skoro nie ma tego numeru i w tm momencie zapraszam do kodeksu KKS zwłaszcza tych , którzy twierdzili że go znają ??? przepraszam z góry za porównanie ale kolo , który chciał uchodzić za kancelarie prawną ma kłopoty z ortografią to już jest zastanawiające , kolo G.A. również ma z tym problemy ale jak by co to udają że myślą . Zdaję sobie sprawę z tego że godzę w wasze interesy tym co wypisuję ale niestety mówiąc żargonem ŁADUJECIE LUDZI W KANAŁ a to mi się nie podoba.
  Pozdrawiam

 73. Widzę ze prorok jest wielkim znawca wszystkiego, a do jakiego konkretnie rynku walutowego porownujesz wykres? Prosze o konkretna nazwę . Prosze rownież napisać o jakie konkretnie pozwolenia chodzi jakie ma zdobyć platforma csani w Polsce ? Oczywiście wszystkowiedzacy prorok na pewno wie jaki wyrok wydał Sad na południu polski nakazując oddanie urzędowi zabrane kioski. Prorok oczywiście na pewno wie kto wymyślił platformę inwestycyjna csani z taka wizualizacją ? Bo przecież jest to podane na stronie csani.com. A ja myśle ze prorok albo jest odlaczonym operatorem albo rozstawia nielegalne symulatory. Czyż nie?

 74. Kurcze czytam to wszystko i naprawdę nie wiem o co chodzi? Panie prorok czy Pan jest jakimś adwokatem diabła czy może nie ma Pan co robić ? Pisze Pan takie bzdury ze nawet śmiać sie człowiekowi nie chce. VAT od obrotu czy dochodu ? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego! VAT płaci sie Panie prorok od SPRZEDAŻY ! Produktu/towaru lub usługi . Sprzedaz powstaje wtedy kiedy jeden podmiot wystawia fakturę VAT drugiemu za określony towar lub usługę z/g z zawarta umowa. Nie ma w Polsce podatku od obrotu! Mam wrażenie ze odbywa sie tu jakaś walka z systemem MT. Nie znam sie bo nie jestem z branży ale czy macie do zaoferowania coś innego ?

 75. ewer wrzucę kamyczek zastanowienia odnośnie tego VAT-u , jak myślisz w Polsce Vat nalicza się od obrotu czy od dochodu ? a teraz przeanalizuj w jaki sposób jest naliczany vat przy MT-K , bo wychodzi że jest naliczany od dochodu a nie od obrotu .
  Pozdrawiam

 76. Zabierają i to codziennie gdzieś. MT-Kiosk nie jest legalny dlatego zabierają , wykres nie ma nic wspólnego z rynkiem walutowym , jest to wymyślony index przez A.G pod przykrywką spółki , czas zycia waluty jest zupełnie inny , tylko to ciężko udowodnić Awi.Gmu , dlatego zabierają mt-k ale bardzo ospale .

 77. zabieraja kioski A.G i to na bierząco. ponadto, wykres nie ma nic wspólnego z rynkiem walutowym jest to algorytm utworzony przez A.G , który nie ma pozwolenia w żadnym Państwie na tego typu działalność ani On ani żadna jego spółka gdzie by nie była.

 78. Gra na opcjach walutowych nie podlega pod rygory Ustawy Hazardowej , podlega natomiast po Ustawy dotyczące Prawa Bankowego sprawdziłem to dokładnie . Tylko KNF może sie tym zajmować . CSANI jest brokerem instrumentów finansowych , wchodząc na ich stronę csani.com mozna sie wszystkiego dowiedzieć , mozna tez zalogować sie i pograć na giełdzie albo na prawdę albo demo , w postaci terminali działa w kilku krajach np. w Belgi , Litwie, Estoni, Słowacji. Dokumenty trzeba bardzo dokładnie poczytać łącznie z wnioskami.

 79. Podobnie jak z zapytaniem ministra o karty do gry. Minister odpowie, że jak najbardziej można je mieć, grać nimi w milion gier i są legalne ale granie nimi w pokera na pieniądze już nie. Tutaj pewnie też mamy tego typu pytania.

 80. I o tym proroku już kiedyś mówiłem ale do niektórych to nie dociera. Niektórzy są wyjątkowo podatni na pranie mózgu i dobrze wyuczone regułki a mózg się wyłącza jak usłyszą o legalu i dochodach. Cóż może jak użyją mózgu i przeczytają dokładnie papiery od początku do końca to zrozumieją o czym mowa.

 81. 666 obawiam się że w necie nic konkretnego nie znajdziemy a dla czego ? chyba się domyślam jerry w swoim komentarzu napisał o co chodzi cyt. „W odpowiedzi na pismo zdnia 9 listopada 2010 r. (wpływ do MF w dniu 15.11.2010 r.) zawierające p1tanie w kwestii, czy inwestycja w postaci zakupu opcji na kurs pary walutowej itd.” .
  W tym wszystkim rozchodzi się o to że MT-K zwrócił się z zapytaniem dotyczącym czy giełda jest w Polsce legalna i czy koliduje z ustawą hazardową ale nie uzyskał jednoznacznej odpowiedzi z ministerstwa czy przeprowadzone przedsięwzięcie w takiej formie w jakiej jest realizowane koliduje z ustawą czy nie, tak naprawdę to jest tak jak bym zapytał odpowiednie ministerstwo czy moja firma zachowując wszystkie normy prawne może produkować papierosy na terenie RP, wiadomym jest że wyda opinię że owszem jak najbardziej tylko musimy spełnić wszystkie wymagania dotyczące akcyzy i pozostałe , załóżmy że spełniam wszystkie wymogi a zwłaszcza Akcyzowe, no i teraz jest pytanie czy produkowane prze ze mnie papierosy mogą zawierać oprócz tytoniu marihuanę ? Ale przecież w razie czego mam opinię ministerstwa że mogę produkować papierosy, i tak mniej więcej wygląda z tym MT-K.
  Pozdrawiam .

 82. jerr albo pomyliłeś się z tymi sygnaturami albo ja nie potrafię ich odnaleźć albo ich nie ma, mam gorącą prośbę do ciebie możesz podać link bezpośrednio do strony gdzie to się znajduje .
  Pozdrawiam .

 83. MINISTERSTWO FINANSÓW – SC/7268/67/6KQ/10/9495/
  MINISTERSTWO FINANSÓW – SC/12/7291/77/WKC/2011/4466/ Po za tym jest sobota i święta za pasem a ja nie mam ochoty za darmo w święta pracować. Moja rada jest taka jeśli ktoś ma wątpliwości co do legalności czegokolwiek to proszę w to nie wchodzić . Jest tyle ciekawszych zajęć. Wesołych Świąt Życzę.

 84. Zwracam honor Panie BB nie można się zalogować z Państwa strony, po prosty w linku wywiady jest umieszczona firma 4EX,jest to firma strikte forexowa opierająca się na opcjach walutowych krótkoterminowych takich jak csani czy trade room. Ale oczywiście nie ma to nic wspólnego z Państwa portalem . Sorki

 85. W odpowiedzi na pismo zdnia 9 listopada 2010 r. (wpływ do MF w dniu 15.11.2010 r.) zawierające p1tanie w kwestii, czy inwestycja w postaci zakupu opcji na kurs pary walutowej (lub innego ściślezdefiniowanego instrumentu giełdowego) spełnia przesłaŃi gry losowej określonew ustawie z dnia 19 listopada}}}9 r’ o grach hazardowych (Dz. U’ Nr 2OI, poz. 1540, z późn. zm.) Departament SłużbyCelnej Ministerstwa Finansów uprzejmie wyjaśnia, ze zgodnie z art.7a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. 22002 r. Nr 72, poz, 665, z pożn. zm.) do terminowych operacji finansowych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 7 lit. h) oraz’w art. 5 ust. 2 pkt 4, będącycii przedmiotem umów za.waitychFfzez bz.rik lub instytucję finansową nie stosuje się przepisów ustawy o grach hazardowych.

 86. Nie jestem prawnikiem i nigdy nie będę. Nigdy też pewnie nie będę mógł w prawniczym języku uzasadnić swoich wątpliwości. Zatem kto wierzy panu Jerry niech wstawia i zarabia, ja pod kątem prawniczych uzasadnień jestem za słaby. Proszę zatem tu i teraz pana Jerry żeby podał mi link do pisma, w którym napisane byłoby mniej więcej coś takiego: Ministerstwo Finansów RP stwierdza że operacje systemu Csani prowadzone na kioskach firmy takiej a takiej nie podlegają ustawie o grach hazardowych. Koniec kropka. Nie chcę jak to pan Jerry ujął że ja i pan Prorok: „opierają na określonych dokumentach prawnych , przepisach istniejących w tym zakresie” wyjść na takich co piszemy coś a nie możemy się podeprzeć prawniczym bełkotem. Ja chcę tylko ten JEDEN dokument. Jak mi go pan panie Jerry pokaże to od jutra biegnę wstawiać kioski.

 87. Rozumiem ze Panowie Infor i Serr posiadają wiedzę prawnicza i swoje wynurzenia opierają na określonych dokumentach prawnych , przepisach istniejących w tym zakresie? Jeśli tak jest to niestety nie macie Panowie racji . Reprezentuje Kancelarie Prawna która obsługuje duże firmy Forexowe. Prawo w tej dziedzinie jest jednoznaczne, inwestowanie -granie na opcjach walutowych czy są to ultrakrotkie czy tez krótkie opcje, Nie podlegają pod rygory Ustawy Hazardowej , nie zależnie od prezentowanej wizualizacji. Koniec kropka. Natomiast jest to regulowane zapisami Prawo Bankowe. Każdy Sad odrzuci zarzuty z Ustawy Hazardowej. Jeśli byłoby inaczej wszystkie olbrzymie firmy Forexowe działałyby nie legalnie. Przecież nawet właściciel tego portalu działa w tym zakresie ?! Na tej stronie możecie sie zalogować . Dlatego trochę rozwagą i wiedzy Panowie

 88. infor moim zdaniem serr bardzo dobrze doradza, dlaczego nie internet nawet typu csani z prostej przyczyny nie istotne jest w jakie ubierzemy nazewnictwo urządzane gry przez internet tym bardziej że algorytmy wykorzystywane do prawdziwych giełd są bliźniaczo podobne do zwykłego randomu w owocówkach , co za tym idzie ciężko będzie się wybronić z zarzutów o nielegalne organizowanie hazardu w internecie a w przypadku csani będzie to zorganizowana grupa przestępcza w celach finansowych tak to ładnie się nazywa, dla czego zorganizowana grupa ponieważ w przedsięwzięciu udział biorą co najmniej trzy podmioty czyli Bar Operator i MT-Kiosk. A dla czego nie da się wybronić? z prostej przyczyny ustawa, w której są zapisy dotyczące zakazu hazardu w internecie otrzymała notyfikację przez co nie będzie gdzie się poskarżyć na wyroki skazujące .
  Pozdrawiam .

 89. zwykle proponują na początek samoukaranie i grzywnę np.2000 pln. Jak się nie zgadzasz to sprawę kierują do sądu. Teoretycznie w paragrafie jest za to do 3 lat więzienia i grzywna ale w praktyce jak ktoś ma automaty w porządnej firmie to go wybronią przed sądem a niekiedy sprawa spada jeszcze na poziomie U.C. Na dzień dzisiejszy mogą zabrać każdy automat ale nie należy się bać bo sprawy są do wygrania. Ja zalecam wstawiać wszystko oprócz internetu i mieć Kapicę i spółkę w d… oczywiście tylko brać sprzęt od sensownych firm które potem będą się bronić u U.C. lub sądach i nie zostawią knajpiarza samemu sobie.

 90. czy możesz Proroku odnieść się do wypowiedzi „dżordż” i jak to ma się do odpowiedzialności karnej przez punkt lub knajpę.

 91. 666 jak sam sobie zdajesz sprawę ciężko będzie znaleźć w 100% bezpieczny automat, każdy celni mogą zabrać co za tym idzie trudno będzie znaleźć złotą radę i ja tego nie uczynię , musisz sam zadecydować , ja jedynie z mojej strony odradzam ci wszystko co bazuje na internecie .
  Pozdrawiam.

 92. Proroku to w co iść skoro jak słyszę zabierają resztki AONW i csani? Dlaczego pociągają knajpę jeśli ma umowę na m2 i rzeczywiście dostaje ryczałtem 200zł? Co robić dalej? Przecież nie spakujemy się wszyscy do doglądania trawy w holandii bo miejsca dla nas braknie.

 93. tutaj tacy mądrale wypowiadaja sie ze szok.
  od kiedy zajmuje sie symulatorami i w tej chwili wypłacajacymi nigdy gdy zabrali celni automat własciciel nie miał zadnych problemów typu kary i tym podobne

 94. Już sam Podział 50/50 świadczy o nielegalności propozycji, bo w „normalnych warunkach” taki podział jest niemożliwy. Ponadto bez otrzymania najpierw koncesji, nie można wstawić legalnego automatu. Dodatkowo, zawsze uruchamianie nowego automatu odbywa się w towarzystwie Celników. Teoretycznie wydzierżawiasz im powierzchnię, więc nie powinni kontrolujący się ciebie czepiać. Z drugiej strony jednak udostępniasz powierzchnię w swoim lokalu i wiesz, że to jest nielegalne, więc rykoszet ciebie też trafi.

 95. a podobno firma fortuna wstawia automaty wypłacające których celnicy nie ruszają, zastawiają się prawnikami itd. wiecie coś na ten temat?

 96. pub przecież to jest oczywiste i ogólnie wiadome pociągnięty do odpowiedzialności będzie ten kto wstawił i ty , za wspólne organizowanie nielegalnego hazardu i tak się dzieje za każdym razem.

 97. Wporzadku ale kto bedzie pociagniety do ewentualnej odpowiedzialnosci karno skarbowej?Ja czy wstawiajacy?

 98. pub
  farmazon na chwile obecną celnicy twierdzą ze nic nie ma legalnego czego by Ci nie wstawil mogą zabrac
  Pozdrawiam

 99. Witam. Jako ze nie specjalizuje sie w branzy automatów prosilbym o panstwa pomoc gdyz widze ze posiadacie odpowiednia wiedze w temacie.Mianowicie jestem wlascielem pub,jakis czas temu pojawil sie przedstawiciel firmy i zaoferowal mi wstawienie legalnego autmatu hot spot. Zdziwilo mnie to gdyz moi znajomi prowadzacy podobne dzilalnosci bardzo ublowelali ze nie mozna wstawic w chwili obecnej zadnego legalnego urzadzenia.Dodam ze pan ktory mnie odwiedzil wspomnial ze na ten lokal bedzie wydana koncesja w najblizszym okresie i ze wszystko jest leglanie. Podzial zysku na zasadzie 50/50 i wystawinie faktury na dzierazawe. Tak wiec prosilbym o odpowiedz w kwestii czy takie cos jest legalne i na kim ciazy odpowiedzialnosc w razie kontroli jakiegos urzedu? Z gory dziekuje z pomoc