Kolejne policyjne działania zwalczające nielegalny hazard

KPP w Lublińcu

Lublinieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ponownie weszli do lokali w Lublińcu i Woźnikach, gdzie kilka dni wcześniej zabezpieczyli nielegalne urządzenia służące do gier hazardowych. W obu przypadkach stwierdzili, że w miejsce poprzednio zajętych przez Krajową Administrację Skarbową maszyn stały już nowe urządzenia.

Zgodnie z zapowiedzią zaostrzenia walki z nielegalnymi salonami gier hazardowych policjanci intensyfikują działania na terenie powiatu lublinieckiego. W sierpniu i wrześniu funkcjonariusze z wydziały do walki z przestępczością gospodarczą dokonali kontroli trzech lokali na terenie Lublińca, Herb i Woźnik, gdzie łącznie ujawnili 12 nielegalnych urządzeń umożliwiających grę o charakterze losowym, prowadzoną w celu komercyjnym. Wszystkie maszyny zostały zabezpieczone i przekazane do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

W ubiegłym tygodniu, podczas kolejnych działań wymierzonych w nielegalny hazard, stróże prawa ponownie weszli do wcześniej kontrolowanych lokali w Lublińcu i Woźnikach i po raz kolejny ujawnili niezarejestrowane urządzenia. Tym razem w obu nielegalnie działających salonach gier zabezpieczyli 8 nowych maszyn, z czego 4 w Lublińcu i 4 w Woźnikach.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *