Kryminalni zabezpieczyli kolejne automaty do gier

automaty

Lubańscy policjanci wspólnie z celnikami zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubańskiej policji w centrum miasta Lubania znajduje się salon gier, do którego dostęp miały jedynie wybrane osoby. Maszyny zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Lubańscy operacyjni wiedzieli, że na terenie miasta znajduje się nielegalne kasyno gier hazardowych i właściciel nie posiada wymaganej koncesji. O fakcie poinformowali funkcjonariuszy z szóstego Referatu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu celem „wejścia” do zabezpieczonego kamerami budynku.

Ich ustalenia okazały się trafne. Wewnątrz znajdowały się 3 włączone, nielegalne automaty do gier, które zostały następnie zabezpieczone przez celników. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 300 tys. zł. na szkodę Skarbu Państwa.

Teraz posiadacz automatów odpowie za urządzanie gier hazardowych bez koncesji i bez dokonania wymaganego zgłoszenia, za co według polskiego prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz grzywna w kwocie 100 tys zł. od każdego automatu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu

 1. Nie jest tak jak piszesz. Minister na drodze decyzji administracyjnej rozstrzyga w razie wątpliwości czy coś jest hazardem czy nie jest.
  Wszystko rozbija się o to co w Polsce jest hazardem. Mianowicie jest hazardem gra ( automat) która urządzana jest w celach komercyjnych i jednocześnie zawiera element losowości. Jeżeli gra ( automat) nie zawiera elementu losowości nie jest hazardem i nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Zatem Minister nie ma czego rozstrzygać. Oczywiście może on próbować podważać ten brak elementu losowości twierdząc, że gra na futurach zawiera element losowości ale będzie to pozbawione jakichkolwiek merytorycznych podstaw. Kilka jednostek akredytowanych ( w tym GLI ) zbadało futury i dali papiery, że tego elementu losowości nie ma. Mamy zatem do czynienia z sytuacją, w której jednostki specjalistyczne, działające z upoważnienia Ministra badają urządzenie i program i piszą , że nie ma elementu losowości a MF twierdzi, że on jest. Taki to kraj:)

 2. No te zwroty nie biorą się znikąd. Są postępowania sądowe w przedmiocie zażalenia na zatrzymanie i sądy uznają argumentację Lingena, że futury nie są automatami hazardowymi i nakazują zwroty urządzeń. Wystarczy poczytać uzasadnienia. Pewnie, że nie jest to to samo co uniewinnienie ze 107 z powodu braku hazardu ale powody i argumentacja jest taka sama.

 3. zwrotów jest bardzo dużo ale wygrana z artykułu 107 o braku losowości i nie podlegających ustawie hazardowej jest tylko jeden ogloszony ok dwa tygodnie temu oczywiście uc będzie się odwoływał CZEKAMY na inne wyroki

  1. Zi zi życzę wam jak najlepiej ale jest rozporządzenie ze ostatnie słowo należy do MF czy to hazard czy nie automat do eksploatacji dopuszcza MF fajnie by było jak by fut… najpierw zdobyła zezwolenie a potem je stawiało Wydaje mi się ze nie wygracie starcia z państwem . Pytanie nasuwa mi się jedno co w sytuacji gdy przegracie ??? Co z tymi ludźmi ? Co z karami?? Myślisz ze RP pozwoli żeby jakaś firma zawładnęła naszym rynkiem automaciarskim? I zapłaci i setki milionów odszkodowań ? Znałem firmy które tez miały sprawy wygrane i sprzęty nie łapiący się pod ustawę i co? Ślad po nich zniknął a ludzie płaca po kilkadziesiąt tysięcy kar a zabrania miały miejsce nawet 6 lat temu . Najpierw pozwolenie z MF potem reszta nie na odwrót pozdrawiam i życzę szczęścia przyda się wam:)

 4. Wiadomo jak celnicy i urzędy podchodzą do sprawy. Jest monopol i nie jest on po to aby ułatwić życie przedsiębiorcom.
  Ale jest też prawo i przepisy.
  Niestety żyjemy w kraju kiedy urzędnicy i urzędy nie muszą przestrzegać prawa… ale mamy jeszcze sądy.

  I tak, celnicy twierdzą, że Futury są nielegalne bo muszą tak oficjalnie twierdzić.
  Osobiście rozmawiałem z kilkoma celnikami co mówią nieoficjalnie, że jednak nie ma w nich hazardu ale oni muszą robić swoje.

  Dochodzimy teraz do sedna sprawy. Na koniec dnia nie jest ważne co myślą celnicy. Ważne jest to, że Futury bronią się w sądach, a uniewinnienia nie opierają się na sztucznych argumentach, „braku notyfikacji” , czy innych wygibasach prawników.
  W tym konkretnym przypadku broni się produkt. Sądy piszą w wyrokach uniewinniających , że nie było urządzania hazardu bo urządzenia Futura nie są automatami hazardowymi w rozumieniu ustawy. Takie są fakty.

  PS. nie jestem pracownikiem futury.

 5. Wielu czytelników niema pojęcia jaka jest procedura walki z przepisami prawa w naszym kraju i podejsciem własciciela firmy działającym legalnie na naszym rynku a nie na słupa w krzakach zaznaczam że nie jestem pracownikiem tylko użytkownikiem

 6. tak Polak masz rację taka jest rzeczywistość ale ja jako użytkownik mam nadzieję że nasze sądy podejdą do tego inaczej jest nadzieja po ostatniej wygranej w sądzie i uniewinnieniu z art. 107 własciciela futur na rynek polski jest to pierwszy wyrok tak pomyślny dla nas a czas pokaże –powodzenia .oczywiście że sprzętu jest mało w skali kraju rozstawionych ale oczywiście że jest to spowodowane zaistniałą sytuacją prawną , wiele sprzętu zostało zabrane ale z tego co mi wiadomo to nikt z właścicieli lokali nie dostali kar z art. 107 , czekamy na inne wyroki rok 2021 będzie przełomowym w tej firmie na plus lub minus

  1. Zi zi nic mi nie ściska nikomu nic nie zazdroszczę tylko śmieszy mnie jak ktoś zapewnia ze wszystko jest legalne a nie jest dzwonię do MF mówią ze Futu.. jest nie legalna dzwonię do KAS i mówią ze jest to nie legalne Policja to samo wiec z całym szacunkiem trochę argumentów Nie za wiele:))))standardowy mechanizm Ci co na kwitach będą przez najbliższe 10 lat ciągani po sadach a Ci co sterują zostaną z milionami w swoich zamkach je chce tylko ostrzec tych słabszych żeby sobie życia nie spaprali Jeśli byłby to legal sam bym już to miał 🙂

   1. dokladnie tak, pisalem juz wielokrotnie, to najprawdopodobniej pracownicy futury piszą te przychylne komentarze. nawet na stronie ministerstwa finansow, ostrzegali przed wspolpraca z futurą. z drugiej strony, co chwile czytam o zabranych automatach i widzę hot funy, czy inne hot spoty, ale futury nie widać…

    1. mają pełno zwrotów ze sądów to i musieli kiedyś te Futury zabierać. nie wiem jak jest teraz nie siedzę w temacie. znajomek ma na poznaniu to mu oddali już kilkadziesiąt futur celni

 7. Hahahahahahah ale się uśmiałem nakręcacie się żebyście spać mogli spokojnie hyhy jestem pewien ze przy waszych super legalnych sprzętach z certyfikatami i ze wszystkimi cudami świata hahahah pracuje sztab ludzi z CBŚP i to jest kwestia czasu jak wam pokażą z czego kaczka wode pije

 8. no to sie ciekawie zrobi w PL. z tego co słyszałem to już tych dobrych wyroków futura ma sporo. czekam az MF przyzna się, że popełnił błąd.

 9. Super info!!! Zaczynamy nową erę w tym chorym kraju. Jak już sąd napisał to można bezpiecznie grać.
  Widać ze wybronią i ze to jest ok.

  1. Ja już ją widzę. To piersze urządzenia po kwietniu co mi grają i celnicy ich nie zabierają. Przynajmniej tak jest na mazowszu.
   Pewnoże nie jest to sypak ale jak na nie hazardowy to i tak najlepiej ze wszystkich. Ważne że można grać bezpiecznie i bez strachu że bede skazany i beda kary.

 10. Potwierdzam. Widziałem papier z sądu na podlasiu. Beż sztuczek iwybiegów. Po prostu – nie m hazardu bo Futury nie są automatami wg uogh.
  A to przecież podlasie bastion celników i ich biegłych.
  Także tym bardziej gratulacje.

 11. Panowie, docierają do mnie plotki, że prezes Lingena/Futury wygrał w sądzie z cwelnikami. Wie ktoś coś?
  Bo mówi się, że sąd uniewinnił za 107 bo urządzenia Futura nie są hazardowe i nie są automatami hazardowymi w rozumieniu uogh.
  Prawda to? Ktoś zna sygnaturę?

  Trochę nie chce mi się wierzyć w takie zwycięstwo, bo z tego co wiem to żaden sprzęt po 2017 nie wygrał takiej sprawy.
  I nie mam na myśli tutaj wygranej przy zażaleniu na zatrzymanie tylko normalną dużą sprawę za 107.
  Dajcie znać.

 12. Ogólnie to zawsze mnie zastanawia, że komuś chce się ryzykować i walczyć z państwem jak teraz są legalne kasyna w necie, czy nawet stacjonarnie. Oczywiście zawsze trzeba grać z głową bo dziwi mnie jak ludzie szybko popadają w hazard… Sam czasem na TC wejde i pogram, ale to dla rozrywki przy tej pandemii, ale żeby non stop to się nawet nie chce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *