Lockdown to dobry powód, aby grać w kasynie online

Z powodu pandemii i ograniczeń wprowadzanych na całym świecie, przejście graczy do gier online ujawniło problemy z istniejącym prawodawstwem. Ustawa o grach hazardowych z 2017 r. została opisana jako „powolna” i „bezzębna” w walce z późniejszymi problemami związanymi z hazardem.

Oprócz tego biznesy borykały się z wymaganiami – firmom hazardowym online polski rząd zapłacił ponad 10 mln zł za naruszenie przepisów przeciwdziałających praniu brudnych pieniędzy i problematycznym kasyno. Sumsub dokonał przeglądu nowych wymagań wprowadzonych w 2020 roku i ocenił, jak oczekuje się transformacji branży hazardowej w 2021 roku.

W miarę jak liczba płatników i związane z nimi ryzyko gwałtownie wzrosły wczesną wiosną, luki w nadzorze regulacyjnym stały się widoczne i należało się nimi zająć. Oto kilka zmian, o których powinieneś wiedzieć.

Nadzwyczajne ograniczenia z powodu COVID-19

W maju Komisja ds. Hazardu wprowadziła surowsze zabezpieczenia dla graczy uważanych za bardziej narażonych na obrażenia podczas izolacji.

Aby to osiągnąć, firmy są teraz zachęcane do przeprowadzania kontroli dostępności, zapobiegania zwrotom wypłat i nakładania limitów na oferty bonusowe dla klientów wykazujących oznaki szkody. Bardziej restrykcyjne są ograniczenia wiekowe i procedury kontroli.

Na początku 2021 roku Komisja Hazardu w Polsce zaostrzyła wymagania dotyczące wieku gracza i weryfikacji tożsamości, aby zapobiec nieletnim i problemom z hazardem. W rezultacie platformy hazardowe muszą teraz weryfikować tożsamość graczy, zanim zdeponują środki na swoim koncie, uzyskają dostęp do darmowego hazardu lub grają z licencjobiorcą przy użyciu dowolnego darmowego zakładu lub bonusu. Firmy muszą również wprowadzić zasady i procedury umożliwiające wykrywanie zduplikowanych kont tej samej osoby.

Zakaz hazardu za pomocą kart kredytowych

Od kwietnia platformy hazardowe nie mogą już akceptować płatności kartą kredytową, ponieważ może to pozwolić zmartwionym graczom na obstawianie więcej, niż mogą sobie pozwolić. Portfele elektroniczne podłączone do kart kredytowych są nadal akceptowane. Jednak dostawcy e-portfeli muszą zapewnić, że podłączone karty kredytowe nie są używane do hazardu.

Obowiązkowe członkostwo w Gamstop

Komisja ds. Hazardu upoważniła operatorów internetowych do przyłączenia się do krajowego programu samowykluczenia internetowego Gamstop w nadziei, że więcej problematycznych graczy może zostać pozbawionych dostępu do platform hazardowych. Więc nie zapomnij się zarejestrować.
Nowe zasady postępowania z wartościowymi klientami

Gracze VIP często stają się problematycznymi hazardzistami, ponieważ często kuszą ich darmowe
zakłady, zwrot gotówki i nagrody. W związku z tym Komisja ds. Hazardu ogłosiła nowe, surowe zasady dla operatorów, aby zapobiec nadużywaniu VIP-ów .

Od 31 października operatorzy są zobowiązani do przeprowadzania kontroli dostępności, oceny ryzyka podatności, przeprowadzania bieżących kontroli szkód związanych z hazardem oraz weryfikowania tożsamości i źródła funduszy przed przyznaniem graczowi statusu VIP. W tym roku regulatorzy dostrzegli również pilną potrzebę aktualizacji 15-letniej ustawy o grach hazardowych, która została uznana za „nieodpowiednią” i niezdolną do ochrony młodych i bezbronnych.

Biorąc pod uwagę dalsze ograniczenia w Internecie, Departament Technologii Cyfrowych, Kultury, Mediów i Sportu ogłosił wezwanie do składania zeznań, które potrwa do 31 marca 2021 r. Ma to na celu zaktualizowanie ustawy o grach hazardowych zgodnie z obecnymi realiami.

Zmiany biznesowe w 2021 roku

Oprócz nowej ustawy o grach hazardowych firmy powinny przygotować się na dwie inne ważne zmiany:

1. Nowe progi wiekowe

Polska ogłosiła, że podniesie limit wiekowy na zakup fizycznych losów National Lottery, w tym zdrapek, z 16 do 18 lat. Nowe ograniczenia wiekowe zaczną obowiązywać od października 2021 roku. Sprzedaż loterii internetowych osobom poniżej 18 roku życia jest zabroniona od kwietnia 2021 roku.

2. Ograniczenia dotyczące reklam

Firmy hazardowe powinny spodziewać się dodatkowych ograniczeń dotyczących reklam online, zwłaszcza w odniesieniu do wyświetlania wszelkich obrazów, które mogłyby znormalizować hazard dzieci, takich jak sponsoring piłki nożnej. Zmiany są prawdopodobnie oparte na niedawnym raporcie Ipsos MORI na temat wpływu marketingu i reklamy hazardu na dzieci, młodzież i wrażliwych dorosłych.

Najlepsze zasady samowykluczenia

Problemowi gracze wciąż znajdują sposoby na obejście systemów samowykluczenia. Komisja ds. Hazardu może zaproponować wdrożenie systemu, który automatycznie udostępnia dane o problematycznych graczach między operatorami i odpowiednimi władzami. Upewnij się, że możesz teraz wskazać graczy z problemami, aby ułatwić przejście do nowego systemu.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy nowa ustawa o grach hazardowych wejdzie w życie. Biorąc pod uwagę obecne tempo prac Komisji Hazardowej, prawdopodobnie nastąpi to w 2022 roku. Jednak firmy muszą być świadome nadchodzących zmian, aby sprostać wymaganiom i nadal się rozwijać.

Przyszła ustawa o grach hazardowych może być punktem zwrotnym dla polskiego sektora hazardowego. Jeśli branża hazardowa może przewidzieć – i zaakceptować – nadchodzące zmiany, może uznać to za bardzo korzystne.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.