Ludzie SKOK-ów wchodzą w branżę gier hazardowych

ewinner

Osoby powiązane ze Spółdzielczymi Kasami Oszczędnościowo-Kredytowymi (tzw. SKOK-ami) założyły w 2017 roku spółkę eWinner. „Gazeta Wyborcza” zaznacza, że jest ona jednym z dwunastu podmiotów, które otrzymały zezwolenie ministra finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej przez internet. Gazeta pyta skąd wzięły się pieniądze na wejście w branżę.

„Wyborcza” podaje, że prezesem zarządu eWinner jest Grzegorz Nowak, który od lat związany jest ze SKOK-ami. Wraz z zastępczyniami – Agnieszką Zielińską-Kułagą, Dominiką Dębicką-Kamińską oraz Edytą Grzybowską – zasiadają we władzach Towarzystwa Zarządzającego SKOK sp. z o.o.

Natomiast radzie nadzorczej spółki bukmacherskiej przewodniczy Romuald Orzeł, dziennikarz sportowy, były prezes zarządu TVP, prezes agencji marketingowej Media Skok, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”, prezes firmy Fratria (wydawcy tygodnika „Sieci”) i portalu wPolityce.pl. Pozostali członkowie RN to też ludzie ze SKOK-owego środowiska – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

SKOK-i angażują się w hazard

Dziennik przypomina, że pieniądze ze SKOK-ów, które miały być zabezpieczeniem dla depozytariuszy, zniknęły gdzieś „w sieci spółek i różnych podmiotów gospodarczych”. Zdaniem gazety w powstanie eWinner może być w jakimś stopniu zaangażowany sam Grzegorz Bierecki – twórca SKOK-ów.

SKOK Stefczyka nie odpisał na pytania redakcji „Wyborczej”, a Kasa Krajowa zaznaczyła, że nie jest inwestorem eWinner i nie wie, czy jakikolwiek SKOK nim jest.

Całość czytaj na: wyborcza.pl

O Autorze

2 odpowiedzi do “Ludzie SKOK-ów wchodzą w branżę gier hazardowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.