Mentzen: Prawo w Polsce jest absurdalne

Mentzen

Ukraina wprowadziła ustawę legalizującą pokera online i na żywo. Tymczasem w Polsce wciąż nie można legalnie zagrać. Sprawę komentuje Sławomir Mentzen.

Ukraińskie władze można krytykować pod względem prowadzonej przez nie polityki historycznej, która często jest na kursie kolizyjnym z polską racją stanu.

Nie można im jednak odmówić tego, że w miarę udało im się podźwignąć upadającą ukraińską gospodarkę i to poprzez wprowadzenie kolejnych wolnościowych pomysłów. Teraz Ukraina wprowadza ustawę hazardową, którą legalizuje pokera online i na żywo.

Wyprzedza w ten sposób Polskę, w której zwykła gra na pieniądze ze znajomymi jest przestępstwem. Sprawę skomentował ekspert ekonomiczny, reprezentant wolnościowego skrzydła Konfederacji – Sławomir Mentzen.

Stan prawa dotyczący pokera jest w Polsce absurdalny. Już od ponad 10 lat nie można legalnie grać w pokera na pieniądze. Pamiętam, że na studiach co tydzień graliśmy z kolegami w pokera. Było to dla mnie naturalną metodą spędzenia wolnego czasu – pisze na FB wolnościowiec.

Polityk zauważa też, że do hazardu sensu stricto bliżej jest nawet piłce nożnej.

Poker jest grą w której liczą się przede wszystkim umiejętności. Szczęście pełni tu rolę drugorzędną, myślę, że nawet w piłce nożnej element losowy jest istotniejszy. Dlatego nie ma żadnego racjonalnego powodu by utrzymywać tak restrykcyjne prawo i zabraniać ludziom tego rodzaju rozrywki.

Całość czytaj na: nczas.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *