Mieszkaniec Wielkiej Brytanii wygrał w loterii EuroMillions 40 mln funtów

loteria

Nowy rok rozpoczął się wyjątkowo szczęśliwie dla mieszkańca Wielkiej Brytanii, który wygrał prawie 40 mln funtów. To równowartość ok. 204 mln zł.

Zwycięskie liczby to 16, 28, 32, 44 i 48, a szczęśliwe gwiazdy to 01 i 09. Ten, kto poprawnie je wytypował otrzyma dokładnie 39,78 mln funtów.

EuroMillions to międzynarodowa gra liczbowa założona przez francuskiego organizatora loterii „Française des Jeux”, hiszpańską loterię krajową „Loterías y Apuestas del Estado” i brytyjską firmę Camelot. Pierwsze losowanie odbyło się w 2004 roku w Paryżu.

Cóż za niesamowity początek 2021 roku dla brytyjskich graczy EuroMillions – ocenił Andy Carter, starszy doradca w firmie Camelot.

Dodał, że w tym samym dniu 10 Brytyjczyków wygrało po milion funtów w loterii „UK Millionaire Maker”. Zachęcał też wszystkich graczy, by sprawdzili swoje kupony.

Zwycięzca EuroMillions w ciągu jednego dnia stał się bogatszy niż były piosenkarz popularnego brytyjskiego-irlandzkiego zespołu One Direction Zayn Malik, którego majątek jest wyceniany na 36 mln funtów.

Wygrana w EuroMillions mniej więcej wystarczyłaby na zakup jednego z najdroższych domów w Wielkiej Brytanii, który pojawił się na rynku w zeszłym roku.

Nie jest to jednak najwyższa wygrana w historii tej loterii. W 2019 roku posiadacz kuponu z Wielkiej Brytanii wygrał pełną kumulację EuroMillions w wysokości 170 milionów funtów, co czyni go najbogatszym zwycięzcą loterii w tym kraju. To równowartość ponad… 860 mln zł.

Najwyższa wygrana w Polsce padła w loterii Eurojackpot 10 maja 2019 roku. Szczęśliwe siedem liczb było warte 193 mln zł.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *