Największa nagroda w historii loterii w stanie Illinois

Mega Millions

Mieszkanka Palos Heights odebrała w zeszłym tygodniu od loterii Illinois wraz z mężem czek na 393 miliony dolarów.

Patricia Busking stała się milionerką dzięki wygranej dwa tygodnie temu w Mega Millions. Kobieta nabyła los w restauracji Nick’s BBQ. Kupując tam kanapki zauważyła, że pula wygranej wzrosła do ponad 300 milionów dolarów i zdecydowała się nabyć za 5 dolarów także los Quick Pick. Następnego dnia jej mąż powiedział, że ktoś z Palos Heights trafił „szóstkę”.

Okazało się, że to jego żona jest właścicielką wartościowego kuponu. Para przez dwa tygodnie zastanawiała co zrobić z wygraną zanim zgłosiła się po jej odbiór. Emerytowana pracownica służby zdrowia powiedziała, że pieniędzmi podzieli się z rodziną, przyjaciółmi i cześć przekaże na organizacje charytatywne. Warto podkreślić, że była to największa wygrana w historii loterii Illinois.

Busking zdecydowała się na jednorazową wypłatę w gotówce a więc otrzyma 246 milionów dolarów, od tej sumy musi jeszcze odprowadzić podatek federalny i stanowy. Restauracja Nick’s BBQ wzbogaciła się z kolei o 500 tysięcy dolarów za sprzedanie wygranego kuponu. Przypomnijmy, że podczas losowania, w którym wzrosła pula wygranej w Mega Millions padły następujące liczby: 23, 33, 53, 56, 58 oraz 06.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *