Nalot na nielegalne salony gier w całym powiecie świeckim

Służby celno-skarbowe zlikwidowały cztery punkty z automatami do nielegalnych gier hazardowych. Ich właścicielom grożą wysokie kary finansowe i więzienie.

W miniony piątek w nielegalnym salonie gier przy ul. Tczewskiej w Nowem pojawili się funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

„Zabezpieczono cztery automaty do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie 6 tys. zł. Ponadto w sprawie przesłuchano osoby przebywające w lokalu w momencie rozpoczęcia kontroli: dwóch graczy oraz pracownika obsługi.”

– informuje Katarzyna Orlikowska-Maliszewska, starszy inspektor z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Żadna z tych osób nie została zatrzymana, co nie znaczy, że ujdzie to na sucho właścicielowi interesu, którego nie było na miejscu.

Nie było to jedyne miejsce w powiecie świeckim, gdzie pod koniec ubiegłego tygodnia takie same działania prowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Interweniowali także w działających na podobnych zasadach nielegalnych salonach przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu oraz w Osiu i Dolnej Grupie.

„Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jednocześnie organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.”

– zaznacza Katarzyna Orlikowska-Maliszewska.

Źródło: ekstraswiecie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.