Niech resorty zdrowia i sportu uzgodnią sprawę funduszu hazardowego

Gry hazardowe
Bartosz 10/09/2014

Ostatnia aktualizacja: 10 września 2014

MF zgodzi się na zmiany w Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, jeśli resorty zdrowia i sportu porozumieją się ws. tego, na co przeznaczyć z niego pieniądze – mówił PAP wiceszef MF Jacek Kapica. Ocenił, że problem może rozstrzygnąć dopiero Komitet Stały Rady Ministrów.

 

Resort zdrowia w opinii do projektu noweli ustawy o grach hazardowych wysunął postulat przekształcenia Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych (FRPH) w fundusz zajmujący się znacznie szerszym zakresem uzależnień m.in. od alkoholu czy narkotyków. Z kolei – przypomniał wiceminister – „w projekcie sejmowej komisji sportu znalazła się propozycja obniżenia kwoty przekazywanej na FRPH i przekazania uwolnionych w ten sposób środków na rzecz wsparcia kultury fizycznej”.

Regulacje dotyczące Funduszu nie znajdują się w obecnym projekcie noweli ustawy o grach hazardowych autorstwa MF.

„Ministerstwo Finansów w tym zakresie nie zabiera głosu, ale zobaczymy, jak inne ministerstwa odniosą się do tych kwestii. Skoro są różne głosy, to potrzebujemy dialogu. Wolelibyśmy, żeby minister zdrowia i minister sportu wypracowali jednolite stanowisko w tej sprawie. Być może spór ten rozstrzygnie się na forum Komitetu Stałego Rady Ministrów lub Rady Ministrów” – powiedział PAP wiceminister finansów.

„Ministerstwo Finansów nie chce rozstrzygać kwestii, na co powinny pójść pieniądze z Funduszu. Ale jeśli zostanie wypracowane jednolite stanowisko w tej sprawie, zaakceptujemy je i będziemy prezentowali posłom jako resort prowadzący projekt” – dodał Kapica.

Czytaj całość na: lex.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL